• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Ma samo d9bro podmazati lezajeve ako su otvoreni u kučištima i voda ne ulazi unutra

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
419
U teoriji bi to tak trebalo biti, ali voda je voda i ulazi svugdje još da je čista i nije problem ali u njoj ima prljavštine ???

To je nažalost tako jer danas sve određuju ljudi koji u pravilu nisu nikad ništa teže digli od laptopa pa onda se mora raditi i po takvom blatu.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
dal se mogu na malčer stavit obični remeni, a ne oni klinasti i zbog čega dolazi do pregrijavanja i pucanja remena na malčeru ?
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Mogu, ali nazubljeni trpe više opterećenje na savijanje i manje se griju zbog istog. Takođe, veća je površina pa se samim strujanjem vazduha lakše odvodi toplota.

Do grijanja obično dolazi zbog proklizavanja i povećanog trenja, a nazubljeni su i tu opet u prednosti jer bolje naliježu u kanal remenice.
Sledeća stvar je da valja razmisliti da li su remenice i remenje pravilno dimenzionisani? Možda su oni slaba tačka zbog malih remenica, a možda se i mašina opterećuje više nego što je predviđeno pa puca remenje umjesto nekog drugog sklopa.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Koje ulje se koristi za hidro pogon ovakvih kosilica
a540d7754b7bf91ad87dbfee85b468f0.jpg
021f0f28e27b3a862ffa6c974cab0e03.jpg


Послато са SM-J600FN уз помоћ Тапатока
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
230
Bok, može preporuka traktorskog malčera, po mogućnosti kranskog (na ruku)? Želim kupiti novo... Traktor je Ursus 46 konja pa ne smije biti jako težak...
Di općenito gledate ponudu traktorskih priključaka (novih)?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
@Raptor.. tebi najbliže..ima pravih Talijanskih i naravno Kineskih. Draguzeti 15 52352 Kanfanar E-mail nino.radetic06@gmail.com
Telefon: 052/823-025
Telefon: 091/206-2846 (Nino)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dingo,
si ga probal pomaknuti maksimalno u jednu i u drugu stranu? Kak se onda ponaša taj relativno uski traktor?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A kaj danas nije kina na mojem na računu piše Masio a na malčeru Kina .
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Dingo,
si ga probal pomaknuti maksimalno u jednu i u drugu stranu? Kak se onda ponaša taj relativno uski traktor?

Na ravnom nema nikakvih problema, na kosini uvijek treba biti maximalno oprezan.
Kada je skroz vani veliki je krak sile i problem pravi po meni slaba hidraulika na traktoru, pa ga moraš prvo sklopit, pa onda dizat.:=-:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
A kaj danas nije kina na mojem na računu piše Masio a na malčeru Kina .
Jel si dobro napisal?? Original je Maschio..onda si kupil kineskog mačka u vreči...kak i one štilovke Steel. ista boja, slični naziv..a kaj seljak zna kak se piše Štil..Nisi valjda ti od tih??
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Nisu toliko bitni konji već tezina traktora za te malčere na ruci!
Ako trebaš lagani malčer radi težine traktora onda budeš prisiljen da kupiš ova kineska sranja, sve je to uredu za malciranje njiva gdije je samo trava ali kad uleti kamem poveći ili suhi panj hm....tek onda budeš zna ča si kupio
U globali kolikp para toliko muzike.

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel si dobro napisal?? Original je Maschio..onda si kupil kineskog mačka u vreči...kak i one štilovke Steel. ista boja, slični naziv..a kaj seljak zna kak se piše Štil..Nisi valjda ti od tih??

Točno piše Mashio made in Italy . Ali na getribi piše china .
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Ja sam ga kupio ove godine na pomijeranje i jako lijepo radi, zasad sam prezadovoljan sa njim.
 

ibjonda

Član
Tu od
4 Ožu 2017
Poruka
45
Tehnos je kvalitetniji od INO?

Traktor je 60 konja, to bi onda bio malčer MUL LW 170?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh