• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Daje mi covjek tierre tigrone 250 cm u dobrom stanju za 1500 eura. Na traktorpoolu ga nisam nasao ispod 20 000 kn. Malcer je tezak 795 kila. Jedino kaj nema vrata nego valjak otraga. Ima tko iskustva?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
ajde molim te pojasni tko ti je to rekao da bi trebao balans na drebang? I kako to misli[ da bi tamo točno vidio što je?

Ovako mi to radimo. Na radnom stroju, bez skidanja...

Hrvoje, je li to u Istraživaču? Freza za mine?
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Hrvoje, je li to u Istraživaču? Freza za mine?

Može biti, bili smo na nekoliko njih koji se bave razminiravanjem. Iako neki smatraju da je bolje nositi okolo rezervne rotore, pa promjeniti cijeli rotor kad naleti na minu :D

Inače su ovakvi strojevi, koji imaju ovaj "natezač" remena, odlični, jer puno bolje reagiraju kada dođe do savijanja rotora, za razliku od direktnog prijenosa kada dolazi do "cukanja"
 

Prilozi

  • image-04f092f053c284961a6a17e60947735a85ec5625e58173d9eafd6bbb8ba7d25d-V.jpg
    image-04f092f053c284961a6a17e60947735a85ec5625e58173d9eafd6bbb8ba7d25d-V.jpg
    94.5 KB · Pregleda: 66

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Imaš li informacija kako radi to, kako su zadovoljni?

To su konstruirali specijalci iz moje firme.
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Koliko smo ovako bili pričali, zadovoljni su, nisu naveli (barem se ne sjećam) da su imali nekih problema ili nedostatke.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lemilica

Novi član
Tu od
4 Svi 2019
Poruka
3
Pozdrav

Može pomoć oko kupnje malčera, naime nemogu se odlučiti za roto malčer ili čekićar od negdje 180cm za obadva veličine.
Uslužno bi malčirao travnate površine i tu i tamo neke napuštene parcele.
E sad prednosti za čekićar osim šta sitnije usitnjava i može ići u šiblje do cca 6cm. šta će kod mene biti rjeđe korišteno, neznam za ništa više. Dok su mu mane da više opterećuje traktor pa zato i trošim više goriva. Neznam dali se sa njim i sporije radi nego sa roto malčerom.
E sad još cijena, najbolji kod nas roto malčer od 180cm košta 11,600kn dok recimo čekićar neki bolji npr. Ino Uno je 24,000kn. Razlika više nego duplo, toliku razliku za malciranje trave mislim da nije nikako isplativo.

Slušam vaša mišljenja
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Imam jedno pitanje za sve iskusne ljude koji rabe malčere.Naime zanima me dali kod malčanja održavate "jači"gas odnosno mislim na konstantni gas ili ga puštate dok se okrećete i dižete malčer?Zanima me jer znam da malčeri čekičari imaju na sebi lamelu pa kad se pusti gas ne tjera traktor nego se rotor slobodno vrti.Zanima me kolika je trajnost te lamele ili je bolje držati gas da se ta lamela ne troši?Iskreno mislim da je teže šaltati ove starije traktore dok su pod jačem gasom.Vidim da ljudi različito rade kod malčiranja evo 2 primjera
0:40
2:30
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Očito si u Slavoniji.. da si u brdovitim krajevima i kad se okrećeš na vrhu njive koja je jako strma bas me zanima da li bi držao pun gas pri okretanju? Ili ako su neke rupe..
pusti gas slobodno..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Treba se malo pomnije pročitati.

Niti radim na punom gasu, jer držim na 540 okretaja kardana i jasno je napisano da dok okrećem smanjim za pola od toga, al ne baš do kraja.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ja većinom radim na 1800 okretaja pun gas koristim samo kad je stvarno jako,jako potrebno i to je većinom na nekakvoj šikari i sl. a kad se okrećem većinom spustim gas ali ne skroz na kojih 1200 okretaja okrenem se i opet dalje. Malčer nema u multiplikatoru lamele nego jednosmjernu spojku.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Hvala svima na odgovoru,gladhr2 Nisam u Slavoniji nego na brdovitom terenu a počinjem tek sa malčerom prije nikad nisam malčirao. AntonioJD i 4340 predpostavljam da ovo kaj ste opisali ovak izgleda u praksi?
0:50
Zanima me dali je netko od vas ikada mijenjao tu spojku ili lamelu kak se već zove na malčeru i koliki joj je radni vijek?
 

Darian

Novi član
Tu od
11 Lis 2015
Poruka
4
Pozdrav svima.

Planiram kupiti Malčer sa uskočnim bočnim diskom (neovisan o hidraulici traktora, El komande) . Da li ima tko iskustva sa calderoni Malčerima takvog tipa ? Obrada nasada, jabuke 3.30 x 0.8, polovna opcija
 
Posljednje uređivanje:

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Ja sam danas naručio Cortese cto230 kroz 2 tjedna bi trebao biti tu pa kad ga isprobam postavim video ili slike. ima oko 950 kila i navodno može tarupirati do 12 cm debljine a sad....bumo vidjeli.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Tolike čekiće, šarafe, 5 remena ima moj INO UNI pa nebih rekao da mu piše da može toliko debelo malčirati. Može samo dokle. U ostalom budeš sam vidio. Postavi video kad ga isprobaš u debelom granju. Ako budeš htio. 👍
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Samo nemoj odmah u 12cm debljinu da nebi bilo neugodnih iznenađenja..
Imam maschio giraffu koja košta poprilično i deklarirana je da ide do 12cm,ali da sam probao tako debelo,nisam..ali ovo sitno ko prst debelo ni ne osjeti..
 
Na vrh