• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako hoće dobro usitniti, onda je možda bolje rješenje uzimati širinu koja u određenoj gustoći i visini trave ide zadovoljavajuće. Samo u slučaju da mora prekrivati skoro pol radne širine, bolje je koristiti vrata, a za sitnije još jedan brzi prolaz sa zatvorenim vratima. Način kak bu delal se najbolje odredi na licu mjesta, ovisno od okolnosti. Moje iskustvo je da 50 KS tjera bez problema 155 cm širine i to na 540E kardana.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ja sa 60 ks radim malčerom 220 širine i da opet kupujem malčer opet bi kupil isto. A i meni su pričali da je to preširoko da bude ulje curelo na sve strane iz traktora da se budu generalke radile itd. pa već radim 4 sezonu i još nigdje nije zekan ni mastan, a kamoli da curi ulje iz njega.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Nije toliko bitan zahvat koliko masa koju se malčira...jer nije isto 20cm travu malčirati i kakvu kupinu,amorfu,agaciju tj nešto što je godinama neodržavano..uvijek se može sporije ukoliko je zahvat veći,a ako se redovito održava onda ide i veći zahvat sa slabijim traktorom.
 

JARO1971

Novi član
Tu od
10 Ožu 2018
Poruka
28
Proljeće sam kupio novi malčer sa čekićima GEO DP 205 sa hidroposmakom, kojega teram sa New Holandom 75, a koristi mi za košnju trave u voćnjaku, nasad lijeske. Prilikom kupnje računao sam da ću na isti ugraditi bočni disk sa ticalom koji je bio u ponudi u firmi "Dabaki", no od proljeća do danas navedena firma nije uspijela dobiti isporuku navedenog diska, pa me zanima da li još netko prodaje bočni disk koji bi se mogao dodati na navedeno malčer. Lp hvala unaprijed.
 

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
Ino elite l 190 je 22 000

Znaci moj sused ima ltz tornado 65 k i ima auto horvat malcer 155 sa otvorenim vratima i tera ga istom brzinom ko ja bowell 155 bez zadnjih vrata sa zekanom 4712 s tim da se zetor ne muci usporedival sam sa istom visinom i gustocom trave a taj auto horvat malcer koji je 155 539 ga nemre nit pogledati probal je snjim al cvilji koda se bu razletel u 1 sporoj
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
97
Jaro1971 .
U vezi diska dodatnog na malcer , u petak sam iso iz posla doma , i lik je iz Pavina vozil novi cararo traktor s malcerom i tim bocnim diskom skrenul na benzinsku tocit gorivo. Probaj njih nazvati oni sigurno imaju i znadeju ko ima taj disk .
 

JARO1971

Novi član
Tu od
10 Ožu 2018
Poruka
28
Hvala na informaciji. Probati ću. LP
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
U Slo je sigurno jeftiniji tako sam tamo gledao roto branu 3300 eura kpd nas preko 4000ista ta
Evo 2700 eura u sloveniji u jednoj trgovini al je malo dalje al se da malk cackat i nac blize a sigurno imas
U Slo je sigurno jeftiniji tako sam tamo gledao roto branu 3300 eura kpd nas preko 4000ista ta
Sad ak nije velika razlika u cijeni nemas racuna ic u sloveniju
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Ja sa 60 ks radim malčerom 220 širine i da opet kupujem malčer opet bi kupil isto. A i meni su pričali da je to preširoko da bude ulje curelo na sve strane iz traktora da se budu generalke radile itd. pa već radim 4 sezonu i još nigdje nije zekan ni mastan, a kamoli da curi ulje iz njega.
Ima li tvoj malčer vrata?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Evo 2700 eura u sloveniji u jednoj trgovini al je malo dalje al se da malk cackat i nac blize a sigurno imas
Sad ak nije velika razlika u cijeni nemas racuna ic u sloveniju

Nek bude 200 eura upalim kombi i pp njega sad ću vidit nije mi hitan za sad posudim.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Tehnos MU ima ajmo reći vrata iza još ako se valjak pomakne napred to je to. Uglavnom masu prebacuje iznad valjka i stvarno se rijetko taj izlaz začepi dosta dobro zamišljeno . Pogledaj ima slika po internetu.
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Pozdrav majstori, u fazi sam razmisljanja da sam napravim malcer širine 140 cm, ali ne onaj kao helikopter, nego bas horizontalni malcer s cekicima... rotor sam nabavio, promijer je 140mm, debljina stjenke rotora 10mm... bocne strane-nosace lezajeva bi napravio od ploce debline 10 mm, a medusobno ih spojio L profilom i okruglom cijevi s debelom stijenkom... reduktor bi bio obicni diferencijal od auta, s tim da bi jednu stranu izbacio, a drugu koristio... znaci kardan bi spojio na mjesto gdje i inace dolazi kardan od auta, a na kraj poluosovine gdje se sarafi kotac bi zasarafio lancanik odgovarajuce velicine da dobijem zeljenu brzinu na rotoru... kad bi kasnije vidio da to funkcionira onda bi lancanike zamjenio remenicama.... dali je tko imao slicnih pokusaja, insto mislite o toj ideji...
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
ekipa, kupujem malčer za svoje potrebe. hoće li reno 75.14 uspješno raditi sa 230 panex malčerom, i ako hoće na kolko okretaja, 540 ili 1000?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,187
Misljenja sam da hoce a obrtaji sigurno u 540...

Nego @matabab da li si krenuo s samogradnjom???
Ima li slika po fazama...
Ima li iskustva koje zelis s nama podijeliti 😉...
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,641
Ja danas probal malo panex 145 (posudil od bratića)
IMG_20190830_185040.jpg
...sutra ide u travu od 150cm. Ak mi se dopadne možda ga nafehtam da proda
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,641
IMG_20190831_102620.jpg 0 IMG_20190831_103413.jpg
Ide solidno, al di je kupinje ga optereti dost
 

Prilozi

  • IMG_20190831_103413.jpg
    IMG_20190831_103413.jpg
    164 KB · Pregleda: 8

Najnoviji postovi

Na vrh