• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Pegas

Novi član
Tu od
15 Ožu 2016
Poruka
12
Na njuškalu je ovaj malčer pod šifrom 30526604. Čini mi se da na njemu ne piše marka malčera. Ni na njemu ni na oglasu ne piše marka. Ili ja nisam dobro pročitao?
Ako netko zna neka kaže?!
To je vjerojatno neki kinez
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Koliko smatrate da je realna cijena za malciranje s šumskim malcerom do 30cm, površinski malcer cca 3-5 cm u zemlju udje?
Da li po kvadratu, satu? Kad primjenjivati koje? Savjet trebam :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Kolko sam upoznat većina ih radi po kvadratu.
Naravno nije isto malčirati travu i drva.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
A ne znam to, pošto vidim da radiš malčiranja sa ozbiljnim traktorom i malčerom probaj nekako izračunat koliko vremena potrošiš na nekoj parceli pa to prebaci u kune i dobiješ neki iznos po kvadratu.
Negdje se može i dogovorit onak od oka sa vlasnikom, sve ovisi.
Ima ih tu po našoj županiji koji rade uslužno sa malčerima pa probat njih kontaktirat.

I sam planiram kakav manji malčer nabavit, onak više za travu i kakvu šikaru, niš extra.
 

Leonardo

Novi član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
10
Pozdrav,
što mislite o malčeru marke STARK?
 

Prilozi

  • malcer-stark-km-155-cm.jpg
    malcer-stark-km-155-cm.jpg
    96.3 KB · Pregleda: 19

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Klasični kinez. Dijelim mišljenje kolega iz prijašnjih postova da bi za fergića bolje bilo koristiti roto malčer (helikopter) 150 cm. Ako imaš i kuruznicu, onda je čekičar ipak bolje rješenje (moje skromno mišljenje). Radil bu fergi i sa ovim, ali mu povremeno more biti puna kapa. Trebalo bu redovito malčirati (više puta godišnje) a kuruznicu, ako je gusta i visoka, možda uzimati po jedan red umjesto dva.

Imam jedno pitanjce. Bil sam neoprezan kod malčiranja voćnjaka s malčerom (kinez Mateng) izbačenim na stranu. Nisam na vrijeme stal i svinul sam vodilice. Ravnanje je vjerojatno jako upitno.
Ima li netko iskustva sa zamjenom (kupnjom) istih?
 

Leonardo

Novi član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
10
Molimo Vas da nam pomognete u odabiru od ova tri malčera!
 

Prilozi

  • GEO 155.jpg
    GEO 155.jpg
    12.8 KB · Pregleda: 25
  • malcer-stark-km-155-cm.jpg
    malcer-stark-km-155-cm.jpg
    96.3 KB · Pregleda: 28
  • malcer-150cm-vratima-kardan-slika-126058587.jpg
    malcer-150cm-vratima-kardan-slika-126058587.jpg
    71.7 KB · Pregleda: 27

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Sva tri su kina i dalje je sve jasno nit novaca niti stroja
Nebi se složio s tobom, dobri za tu cijenu za manje površine... Odrade posao i bilo koji drugi zapadni stroj...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Molimo Vas da nam pomognete u odabiru od ova tri malčera!
Sva tri ista, gledaj koji je teži ako nije velika razlika u cijeni. Pogledaj si modele sa stražnjim vratima, bolja izvedba.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
U godinu dana malo većeg korištenja stark razderan i onaj crni od horvata i taj dobio.
Zamjenio ih tehnos na kraju.
Osim ako će brat prašinu dobar je ako će radit onda niš
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Vidi za cijenu koju koštaju su super ali normalno da nisu za neke šikare i velike površine. Cjena uloženo dobiveno je pomen ok. A tehnos pa toje ipak profi stroj i profi cijena i realno gase neisplati kupovati akosuti površine manje od 20kj godišnje.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
U godinu dana malo većeg korištenja stark razderan i onaj crni od horvata i taj dobio.
Zamjenio ih tehnos na kraju.
Osim ako će brat prašinu dobar je ako će radit onda niš

Kod mene GEO, nema štednje, delalo se svašta i nigdje varen. Viđao sam ove "kvalitetnije" koji su vareni, vele gazde jbg, zapeo za panj, stup...
 
Na vrh