• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nezz geo opet 220 na zetoru raspali se remeni u ambroziji.
S gramipom sam radio ambroziju išlo je samo tako.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Ja imam FUS.J 225cm-kinez ,batovi teški 1200gr, već 4 god. nikakvog kvara . Malčira oko 20-30 rali godišnje od trave do šikare od 8cm . Promjenio sam lani remenje i ove godine batove.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Tosam čuo da je prva ugradnja remena na GEO koma al da mlnema ostalih većih problema.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja sam ih skurio nakon dve god i to u šašu, jer su bili obični i nisam znao kakvi gore, stavio druge kak se spada, dela ko urica. Remeni nisu kvar, nego potrošna roba, ko ležaj, i sl...
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Kolega spalio remenje na novom Cortese-u za pol godine i zapeo u panj i sjebao rotor , balansiranje 3000 kn.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Balansiranje je 1200kn.. Malčer je dosta osjetljiv stroj i razne prepreke ga mogu brzo uništiti. Imamo tehnosa koji je možda best buy za tu cijenu, zamijenili rotor jer je bio savijen i na par mjesta se vide otisci batova u rotoru, znači da nije materijal baš tvrd.

Svi bi mi htjeli univerzalan stroj, a teško da takav postoji. Trebao bi imati polušumara za nepoznate terene i nakon kvalitetnog malčiranja univerzalno poljoprivredni malčer za održavanje.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
jedini remen kaj sam ja potrgal je onaj na traktoru...zabila se grana pod njega...nisam odma skužil da mi svijetli lampica, pa sam dobro zgrijal vladimira...:p
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ak se za nekaj zapne, nije kriv malčer nego traktorist. Isto se i meni dogodilo. :(
Pisal sam o tome u utorak, ali je izgleda prošlo ispod radara.

Bil sam neoprezan kod malčiranja voćnjaka s malčerom (kinez Mateng) izbačenim na stranu. Nisam na vrijeme stal i svinul sam vodilice. Ravnanje je vjerojatno jako upitno.
Ima li netko iskustva sa zamjenom (kupnjom) istih?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
U godinu dana malo većeg korištenja stark razderan i onaj crni od horvata i taj dobio.
Zamjenio ih tehnos na kraju.
Osim ako će brat prašinu dobar je ako će radit onda niš
mali oćeš reći da ja ne griješim s kupnjom tehnos MUL 170
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Viduka tehnos je dobar malo skuplji od ina.
Sve dijelovs ima kod njih kupit i koliko sam pratio da su dobri dijelovi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vodilice su fi 42, vjerojatno šipke, površinski niklane ili kromirane. Nisam ih demontiral, a ovak se sa sigurnošću nemre reči da nisu debelostijene cijevi, iako baš ne vjerujem u to.
WP_20200229_08_23_34_Pro[1].jpg WP_20200229_08_24_07_Pro[1].jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nisam se još nigdje (osim ovdje) raspitival. Prvo bum moral to demontirati.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
kupiš svijetlo vučenu okruglu šipku i nebi trebao imat problema..
ovisi na kakvu toleranciju su složene pikse na nosaču, ako ima dovoljno lufta možeš i obične šipke uzet i samo dobro namazat, trebalo bi klizit ;)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pikse su plastične, znak sam samo malo našpricati sa silikonskim uljem u spreju. Ako ne najdem gotove (original ili zamjenske), vjerojatno bi svjetlo vučenu šipku trebal dodatno kromirati ili niklati ili možda samo galvanski pocinčati. Pitanje je je gdje kupiti 2 - 2,5 m šipke (obično su 6 metarske).
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
a mislim da nema potrebe za cinčanjem il nečim takvim, samo dobro namazati da ne zahdrđaju i funkcioniralo bi to. Može se kupiti i 3 metra, bar bi trebalo moć..
često koristiš bočni pomak?
 

Najnoviji postovi

Na vrh