• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Danas malo popodnevne akcije 💪💪
 

Prilozi

  • IMG_20200919_190726.jpg
    IMG_20200919_190726.jpg
    43.3 KB · Pregleda: 80
  • IMG_20200919_190805.jpg
    IMG_20200919_190805.jpg
    49.5 KB · Pregleda: 81

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,927
Matija,
kaj nisi mogel dobiti isti efekt (sitnije malčiranje) zatvaranjem stražnjih vrata.
Mogao sam.. al onda traktor puno bolje osjeti razliku, ovako napravi odličan posao, a ne muči se.. pogotovo u kukuruzovini..
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
To je malcer s batovima ili Y noževima. Mene trgovci uvjeravaju da nakon Y noževa ostaje čupava trava. Navodno batovi to sve ravno srežu. Kakva su vaša iskustva?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,927
Moj je s batovima.. I zadovoljan sam kako napravi u travi...
Mada zasad su još u dobrom stanju. Vidjet ću kako će radit dok se potroše još bolje
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Kolega je imal batove pa ih je zamjenil y noževima kaže da je traktoru puno lakše i da bolje samelje kuruzovinu i u velikoj travi da mu lakše e sad dal ostane čupavo neznam.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ja imam dva malčera sa Y noževima te još u sredini umetnut jedan ravni nož, za veliku gustu travu, kukuruz, grmlje je puno bolje nego čekiči također pružaju i manji otpor traktoru. Te još jedan sa čekičima širine 16 cm....Al jedno i drugo je dobro ako traktor goni bez nekog opterećenja. Čekič više zagrabi zemlje pa traktor bolje osjeti a nož napravi prorez kroz zemlju...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Željac, molim te, probaj malo razgovjetnije i razumljivije pisati, tak da ne dolazi do ovakvih komentara.

Ako ima stroj s velikim zahvatom i može raditi velikom brzinom, možda je jeftiniji po m2 od nekoga tko radi za 200kn po satu.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Računanje usluge malčiranja je oduvijek bila i bude tema koja nema kraja i more se na sto načina računati. Evo ako kome treba,ja računam 300 kn/ral nekakve puste livade bez grmova ili neznam čega i kukuruzovinu. Za sve više od toga ide metoda dogovora ovisno o uvjetima al za klasične stvari imam tu cijenu. Ak idem kam dalje od 15 km cijena malčiranja je ista jedino računam 15 kn/km za jedan i drugi smjer,kome to ne paše nek si nađe nekog ko mu je bliže.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,837
Ak idem kam dalje od 15 km cijena malčiranja je ista jedino računam 15 kn/km za jedan i drugi smjer,kome to ne paše nek si nađe nekog ko mu je bliže.....
Uuuuuu, dobar si! :mad:
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ja računam 300 kn sat(trava, kukuruz) nešto veće grmlje i zapuštene površine, tam di su mravinjaci malčam sa šumskim malčerom tu je većinom po dogovoru ili po m2.. nekad ispada da je i sat 700 kn ovisno kako se dogovorim :D
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kak sam prije napisal, kod cijene po satu je jako bitno s kakvim strojevima se dela (traktor, malčer).

Yama13,
jel za te novce tjeraš 3 reda kuruznice u prolazu i kojom brzinom (km/h) malčiraš?
Na našim malim zagorskim ficlekima, često nepravilnog oblika, je teško obračunavati po površini. Na koncu se kalkulacija uvijek svede na to za koliko vremena možeš s nekim strojem oddelati neki posel.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Tjeram 2 reda, sa malčerom od 2 metra, sad brzina koja je ne znam točn ako je oke njiva 800 chv kukuruza rješim za cca 45 minuta. Ako računam po površini onda sam izgubio sve, jer neki puta na 200 chv izgubim više neg na npr 500. Neki kod nas rade 30 kn/ 100chv. Na većim i ljepšim parcelama zna silaziti više al više puta silazi manje. Tak da ja se drzim radnog sata i to je čista računica potrošnja/odrađeni posao :D
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dosta brzo ideš. Valjda zato kaj je malčer težak i traktor dosta jak. Da je širok 2,2 m išlo bi možda malo bolj počasi, ali tri reda.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Pa s dva metra bi trebal iti 3 reda?
Tri reda su 140cm, a onu crtu trave koja ostane u sredini zagaziš :D
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Dosta brzo ideš. Valjda zato kaj je malčer težak i traktor dosta jak. Da je širok 2,2 m išlo bi možda malo bolj počasi, ali tri reda.
Imam i malčer od 225.. s njim nisam još probo.. sa dva metra ne možeš 3 reda i da imas preklopa... računaj prvo polje di nema reda, pa red, pa prazno, pa red i opet polje do reda.. To možda možeš izvesti tamo di nema trave pa da ideš na 3 reda a i uostalom onda kotačem gaziš po redu, tako da..

Malčer je 715 kg i 90 ks
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Cijena od 300 kn/h za navedene strojeve nije previsoka. Možda bi malo trebalo optimizirati rad. Ako se posel hoće dobro napraviti, preklapanje je po meni nužnost kod malčiranja. S malčerom od 2 m možeš u jednom prolazu malčirati 2, a u slijedećem 3 reda. Imaš preklop i bolju iskoristivost. 😉
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Kaj mislite o ovome. Jel to išta valja i vrijedi. Malo mi ti čekiči od 650 grama nisu nešto za šumski malčer??? Ali cijena je izvrsna. Bi to moglo derati 15 cm debelo ili je ipak preslab. Oni deklariraju 20-25 ali meni se čini da je to ipak malo pšreviše za ovaj stroj...

2.3 m forestry mulcher

veicoli-commerciali-agricoli-foggia-aardenburg-trinciatore-delta-xl-4611e3a3a7fecf63a2f60d77f8...jpg
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav,
Tako identično izgleda Agrimaster AF, ali sumljam da je ovo takve kvalitete.. neki dan sam vidio na njuškalu da Panex prodaje isto takve samo su crvene boje.. Ja imam agrimastera AF200 može do 20 cm ali sve ovisi o drvu koje malčaš i naravno brzini, agrimaster je stroj a ovo ne znam....
 

Najnoviji postovi

Na vrh