• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Helikopter s dva rotora, a ne bubanjski malčer.
Al roto kosilica s 2,5ks more vrtiti 53cmu visokoj travi zakaj ne bi 15x jači traktor mogel kositi 5x veći zahvat?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Znam da misliš na dva rotora.
Treba probat al ipak mislim da mu je to velik zahvat. 2 m bi možda i išlo.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Ja sam imal 3 rotora i 2 metra zahvara rotomalčer.. Vrtil ga 445 ko pekmez..
Manji su rotori pa se puno lakše vrti, nema opterećenja u travi ko s velikim promjerom rotora..
A i manja je šteta ak v nekaj udariš, plus imal sam remenski prijenos
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
To je rotacijska kosilica a ne pravi malčer, čim se noži vrte na istu stranu. ;)
Mali rotori moraju imati veću kutnu brzinu pa si opet na istom.
Ni meni se ne sviđa jedan rotor od 160,jer je dubok i "skalpira" zemlju.
Problem s rotorima od 120 je taj kaj nemru postići dovoljnu obodnu brzinu s 1:1,92 multiplikatorom.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Tako je, prevelika je to površina koja bi morala biti ravna.. Zato se zareže i može napravit sranje ako kardan ne stigne reagirati.
Ja sam stavil 1:3 multiplikator. I pogonska remenica je bila fi 180. A one na osovinama rotora fi 130..
Tu sam povećal brzinu 🔧🔧

Kukuruzovinu je usitnil, dok je travu polegnul.. Bilo bi dobro kad bi se unutra stavili kontra noževi, onda bi bolje radil posao..
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
U kučištu da se navare flahi paralelno s noževima. Na nekom određenom razmaku..
Kad nož odreže masu da ju dodatno razbije o kontra nož koji je fiksni na kučištu..
Razmišljal sam o tome, al pošto je malčer prodan, nisam ostvario zamisao
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Ja radim sa Ursus 335 i homemade rotomalčer 180 cm, 2 elise, 4 noža. Ide odlično. Čak bolje nego sa Zetorom 6011.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
2.8 m,1000 kardan...evo ovak ima raspored ak kaj pomaže
 

Prilozi

  • Screenshot_20201205-124732_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20201205-124732_WhatsApp.jpg
    9.6 KB · Pregleda: 59

damir098

Član
Tu od
21 Sij 2021
Poruka
36
Lijep pozdrav svima zajedno, pročitao sam skoro pola ove teme o malčerima i nisam naišao na riješenje za svoju dvojbu pa ču zatražiti vaše mišljenje. Znači ovako planiram kupovati malčer za nadolazeču sezonu i dvoumim se između dva modela pa me zanima koji je od ova dva malčera bolji i isplati se više kupiti.
Radi se o malčeru INO brežice EURO L i sa druge strane TEHNOS MU 220 LW. Oba malčera imaju kopčanje naprijed i nazad te hidraulični pomak čak je i cijena tu negdje.
Molio bih vas da bilo kakav savjet koji bi bio bolja kupovina?
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Lijep pozdrav svima zajedno, pročitao sam skoro pola ove teme o malčerima i nisam naišao na riješenje za svoju dvojbu pa ču zatražiti vaše mišljenje. Znači ovako planiram kupovati malčer za nadolazeču sezonu i dvoumim se između dva modela pa me zanima koji je od ova dva malčera bolji i isplati se više kupiti.
Radi se o malčeru INO brežice EURO L i sa druge strane TEHNOS MU 220 LW. Oba malčera imaju kopčanje naprijed i nazad te hidraulični pomak čak je i cijena tu negdje.
Molio bih vas da bilo kakav savjet koji bi bio bolja kupovina?
Slicna dvojba i kod mene ino elite open 225/ tehnos mu 220lw (jednostrano kopcanje). Prema svemu kaj sam istrazival do sad tehnos je bolji. 😁
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Ista kvaliteta na obadva probao jednog i drugog.
S tim da je na tehnosu kamen probio skoro plašta na kamenitoj zemlji.
Priznato nije na garanciji jer je mehaničko oštećenje.
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Veci su cekici i jaci je materijal kolko sam cuo na tehnosu. Cak navodno ima getribu 1000 obrtaja al za to nisam siguran.
Vise me brine kaj djeluje jako masivan pa neznam jel mu 82ks dosta po snazi. Al vidim da ljudi rade s njim i na Zetoru 6245.
A to kaj pitas jel ostane cisto, za svakim ostane cisto sve zavisi o polozaju skija i kak je valjak nariktan.
Ali brzina rada je razlika. 😁
 
Na vrh