• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,622
Tebi ak u 2.sporoj guši traktor onda nije malčer dobro podešen. Odvrti ga na poteznici da podigneš prednji kraj malčera pa probaj onda. Vjerojatno ti batovi grabe po zemlji
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,717
Zamolio me likson malčer.
Rekoh, dolazi idem promijeniti remene.
Vozio u prvoj i uništio/spalio sva tri.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Neka turska zelena... Al da, bila je jeftina dosta još sam se čudio. Kupio pola kile lani i do sad sam imao, sve strojeve sa njom mažem i problema nikakvih. Moguce da za ovo treba malo bolja.. Svejedno moram kupit novu pa ću uzet malo bolju neku.
Nisam dugo vidio zelenu mast.
Ja s crvenom radim nekako se najbolje pokazala.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bil sam kupil Fuchsovu Renolit BFX (crvena jako rastezljiva) i pročital na njoj da nije za velike brzine. Zato sam kupil i INA Liplex s EP2. Srećom sam imal dvije mazalice pa Renolit koristim za podmazivanje traktora i zadjegi valjka malčera, a Liplex za rotor malčera. Kad potrošim zalihu Renolita, vjerojatno bum za sve koristil Liplex.
Nadam se da ne griješim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Grafita mast nije prikladna za kotrljajuće lagere.
Za bolcne, kugle, klizne lagere (oni koji se polako okreću) svakak.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
I ja trpam grafitnu u sve. Baš ne vidim neke razlike od litijeve. A ni ne mjenjam nešto često ležajeve. Imam eno kantu neke zelene i to stoji već sigurno dvije godine. Samo se popikavam na nju. Ležaji mi najviše odlaze jer se neki vrag uvijek zavuče u njih a neke možda zeza i godina proizvodnje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Kinetički zglob se dost brzo vrti pa grafitnu mast tam nalazimo uvijek.
Meni se grafitna dopada jedino kaj se s njom navek našmeram kak s kolomazom....

Kak je neko rekel, da je neznam kakva bolja je nego nikakva
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Kinetički zglob se dost brzo vrti pa grafitnu mast tam nalazimo uvijek.
Nije to grafitna, nego je molibden-disulfidna. Izgledaju slično, ali nisu iste ;)

Istina, s bilo kojom od njih je zamažeš...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Takozvana MoS2 mast, ali i u njoj je grafita ;)

Znam samo jedno, koju god masnoču upotrebljavali treba koristiti rukavice jer uzrokuju dermatitis i masku sa ventilom jer uzrokuju respiratorne bolesti :unsure:
 

Najnoviji postovi

Na vrh