• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
429
Pa gle, nije svejedno dal je rotor fi 130mm sa čekićima od 800 grama i rotor fi 220 sa čekićima od 1400+ grama. Pa na dalje, dal ima jedan red protunoža ili dva reda. Dal su čekići postavljeni u red ili spiralno... Al to znaš i sam... 😉😉
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,754
Dečki ja sam pa jako zadovoljan vjerujem sa najzadnjim po cijeni i kvaliteti ili nekima i prvi :) recimo meni po tome koliko ga koristim...a to je taj samo širine 180 cm


Melje sve, i koruznicu i travu i grmlje i grane.... i baš je super takav na ruci.... sve dohvatim ili dovoljno da imenjake riješim :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Pa gle, nije svejedno dal je rotor fi 130mm sa čekićima od 800 grama i rotor fi 220 sa čekićima od 1400+ grama. Pa na dalje, dal ima jedan red protunoža ili dva reda. Dal su čekići postavljeni u red ili spiralno... Al to znaš i sam... 😉😉
I znas da si u pravu ali ja ne vjerujem.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

4340

Iskusan lik
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
445
Vlasnik sam Tehnosa MU220LW i stvarno sam malčirao u svakakvim uvjetima i mogu reci da mi se nikada nije dogodilo da se malcer zastopao. Imam osjećaj da moraš nesta gadno zajebati da zastopas taj malcer.
Za razliku od malčera prije koji je imao famozna vrata i koji se stalno štopao pogotovo ako je bilo malo mokro , tehnos mu 220 se ne štopa, valjak sam pomaknuo unaprijed čim sam ga kupio da masa ide iznad njega, a malčirao sam i po kiši i vodi. Uglavnom malčer je vrhunski napravljen.
 

Danki

Novi član
Tu od
8 Srp 2019
Poruka
3
Dečki ja sam pa jako zadovoljan vjerujem sa najzadnjim po cijeni i kvaliteti ili nekima i prvi :) recimo meni po tome koliko ga koristim...a to je taj samo širine 180 cm


Melje sve, i koruznicu i travu i grmlje i grane.... i baš je super takav na ruci.... sve dohvatim ili dovoljno da imenjake riješim :)
Pozdrav,
S kojim traktorom to radite?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,754
Prije sa Case jx 55 cca 55 ks, 3 tone težina a sad sa Landini powerfarm 85 ks, 3,7 t težina. Za te traktore je to igračka, niš to ne osjeća, ima 305 kg i uopće im nije problem nositi.... usudil bi se reći da bi mogao i raditi to isto sa štore 504, samo bi trebao staviti uteg u zadnju lijevu felgu zbog balansa kad ga van izvučem. snaga motora je dovoljna.

Jako zadovoljan, drobi sve po redu, travu, biljne ostatke, kukuruzovinu, granje uz cestu, ma sve. jasno nije za uslužne djelatnosti, malo je nježniji, no možda se i varam, možda bi durao i više nego čovjek može zamisliti...
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
205
Željac, argumentiraj zbog čega tak misliš. Ili si pak čul neke u selu?
Ja sam naletio par puta na rotor izgubljen od batova, a radi se o novim rotoeima. Nadalje, ona remenica na federima nikako nije dobro rješenje u dinamičkom smislu.

Slao sam upite tehnosu, nikad odgovora od njih dobio nisam...
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
205
Čisto da skrenem pozornost na još jednu manu na malčerima. Ovakve stvari nisu dobre. Ukoliko ploče nisu povezane, 4 vijka mora biti, u protivnom imate labave spoj.

Posljedica toga je i ovo podizanje od lima na kućištu.


20230313_180845.jpg
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
205
Ako smijem par riječi na što treba paziti i pokušati izbjeći... FB_IMG_1678760911859.jpg

1. Poganska remenica bi trebala biti fiksirana a nikako postavljena na oprugama. Koliko god vi stezali, ona će imati mogućnost izlaska iz centra što u dinamičkom smislu nikako nije dobro.

2. Oslonci trebaju biti čvrsti, a ovakav spoj to ne osigurava. Stezanje ploče na dva vijka s jedne strane nikako nije dobro, kao što se i na slici vidi, druga strana je "slobodna", a samim time cijela konstrukcija nema dovoljnu krutost što je nužno za pravilan rad.

3. Utezi u sredini se u pravilu ne stavljaju. Ljudi često misle da se dodavanjem utega na sredinu, suprotno udubljenju, kompenzira savijenost rotora, što nije točno.
Isto tako, utezi se ne bi smjeli stavljati iza čekića/batova jer naletom na neke jače prepreke (deblje grane i sl), oni se povlače i zapravo leđima udaraju po rotoru. Ako postoji uteg, taj pomak je spriječen, te može međuostalim doći i do deformacija ušica i samih utega što pak rezultira promjenama i u dinamičkom smislu.

Ukoliko imate kakva pitanja, slobodno se obratite...
 

Prilozi

  • 20230313_180845.jpg
    20230313_180845.jpg
    17.8 KB · Pregleda: 47
  • 20220726_142326.jpg
    20220726_142326.jpg
    67.4 KB · Pregleda: 48

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,213
Zato sam ja napravil sve glomaznije. Sve deblji limovi nego na malčerima koje sam gledal, i naravno zavareno kak treba.
Kučište je puno jače, imam ukupnu težinu stroja puno veću od nekih kineza, jedino taj promjer rotora da mogu povećat, al nažalost onda nemam mogućnost strojne obrade 😅
 

Najnoviji postovi

Na vrh