• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
106
A 549 ima 5 brzih-transportnih i 5 sporih-radnih brzina. I ja mislim da će 160 tjerat kao od šale..Volio bih čut od nekoga tko baš radi sa INO da li može tjerat 190 ili mu je baš maksimum 160....
Rado bih uzeo većega 190 ako ga može tjerat...ili 175
Ova kombinacija je nešto od prilike kaj tražiš.
Iz iskustva ti mogu reći da možda da sam uzel onog od 130 mislim da se ne bi zeznul,nekad moram uzeti po pola reda da bi mu bilo lakše, osobno nemam nešto puno priključka pa nemam nekog velikog iskustva al mi se čini da ovaj malčer dosta smanjuje vijek trajanja motora. Vidiš da su ti i dečki @Matija_E30 i @Nik89 napisali iz iskustva kak stvari stoje. Čak ovaj 190 traži raspon snage od 45 do 60ks a Nik ga sa traktorom od 60 i kusur konja nekad ima kaj vrtit a na gornjoj je granici. Ovi sa vratima Open su ti malo teži od ovih bez vrata tak da ovaj od 160 sa vratima ti ima 440kg a bez oko 405kg ak me sjećanje služi.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,776
@ZKL 6245 nema 60 i kusur konja već 58, a i upitno kolko ih je zdravih.
Gledam po susjedstvu ljudi rade s Geo i Mateng 2m zetori 4911,4712 i 3340.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
533

Malčer UNI​

Malčer UNI upotrebljava se na ratarskim površinama i na zapuštenim terenima. Konstrukcija malčera je vrlo robusna i zbog toga je predviđen za intenzivan rad. Koristi se za usitnjavanje svih žetvenih ostataka, trave, žbunja i grana debljine do 6 cm. Za brži propust usitnjene mase na zadnjem dijelu okvira ima poklopac koji se otvara i zatvara. Za djelotvorniji rad so ugrađeni protivnoževi. Mogućnost ugradnje kotača umjesto zadnjeg valjka. Duplospiralni rotor sa 45º raspodjelom radnih tijela, ugrađen u malčer UNI, potroši za usitnjavanje do 24% manje energije. Rotor djeluje mirnije, opterečenje na ležajeve in sustavne dijelove je manje.

Ino 130 bez vrata, 50 ks ima sta vrtit. Za 539-549 160cm max. Po meni za kosnju trave bolje rotomalcer, jeftiniji za nabavu, jeftiniji za odrzavanje, veci zahvat za istu snagu.
View attachment 74165
Imam rotokosu 270 ali ona ne usitni masu kao malčer
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
472
I ja trebam savjet oko malcera. Planiram uzeti neki na čekiće za imt 577, gledao sam i polovne pa ne nam jeli se isplati njih kupovati? Širina 200-220. Neću bas previše raditi s njim ali ne bih bas uzeo neku kramu pa da se raspadne na prvoj livadi
 

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
106
@ZKL 6245 nema 60 i kusur konja već 58, a i upitno kolko ih je zdravih.
Gledam po susjedstvu ljudi rade s Geo i Mateng 2m zetori 4911,4712 i 3340.
Za 6245 sam mislil da ima 62 ks jer mi je tak par ljudi reklo valjda ljudi čitaju prva dva broja napred 🤔Al ajde sad sam nekaj novo doznal hvala ti na informaciji (kolko ima onda 7245?)
Ovo kaj si spomenul da ljudi u tvom susjedstvu koriste malčere od 2 metra ja ti to vjerujem al ja takvog ne bi kopčal na svog jer i ovaj mu je ponekad težak 😉.
 

MarkoD

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2023
Poruka
118
Je, al novi je malo skup!
Kod tog stroja nema se baš puno toga kvariti: batovi/noževi, remeni, ležajevi, kutna getriba.
Iznenadio bi se. 🤣 I ti svi dijelovi sta si nabrojao koštao pa kada se to sve zbroji , dođe približno novome.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,840
Složiš ga na posmaku da ti desna strana stoji van, a lijeva da ti remenica bude uz kotač i tjeraj 💪💪
Točno tak je meni nariktan kaj se tiče bočnog posmaka. Remenica mi je iza kotača da se ne petlja trava nutre i u tom položaju kardan ravno stoji.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,168
I onda z desnom stranom moreš bez problema do ograde, drva il slično..
Još dok je traktor bez kabine, sve vidiš v centimetar 💪💪
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
533
Čovjek koji prodaje Jansene kaže da 539 tjera 175 bez problema, a da bi ja sa 549 mogao tjerati 200.
 

Najnoviji postovi

Na vrh