• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Ivan4911

Član
Tu od
23 Lis 2023
Poruka
34
Pa svi ugl pišu da su loši sad neznam ni sam kaj im to znači ?

Ja bi kupio neki malčer za 4911 ali ne mogu se odlučiti za koji mislio sam panexa al vidim da neki pišu da su loši sad neznam
 

Igor87

Član
Tu od
1 Stu 2020
Poruka
74
Ei ekipa imam pitanje, jesu li ti kineski malčeri baš tako loši npr panex agm ili neki drugi
Kinez,nikakvih problema do sada
 

Prilozi

  • FB_IMG_1713084752614.jpg
    FB_IMG_1713084752614.jpg
    69.8 KB · Pregleda: 24
  • FB_IMG_1713084745006.jpg
    FB_IMG_1713084745006.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 24
  • FB_IMG_1713084737730.jpg
    FB_IMG_1713084737730.jpg
    67.5 KB · Pregleda: 24

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Neznam zašto nitko ne napiše,imam x hektara i da li bi taj i taj malčer bio ok za to ili ne?
Svaki kinez bude odradio hektar površine kroz neki duži period.
Isto tako nije isto hektar trave i hektar dugogodišnje zarasle parcele..itd...
Uglavnom bitno je što se planira malčirati,koja snaga traktora ga bude pogonila i koliko se planira s njime raditi.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,105
Točno to.. Malčiraj recimo 10 hektara kukuruzovine, nešto zaraslih parcela, nešto trave pa vidi koji kinez bude to izdržal. Prve dvije godine možda bude, a dalje?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,429
Ajd budimo iskreni tko ima 10 hektara je već i nekakav gazda i kupi si skuplji stroj, mene za istu površinu koju ima i susjed služi kinez a on ima Ino. U ono vrijeme je moj bio pola cijene INO malčera. Da li če taj malčer nadživjeti dva kineza? Svi pričaju ne valja ovo ne valja ono, a zašto ih ovi prodaju na stotine ako ništa ne valjaju. I ja da sam imao duplo više novaca kupio bih nešto drugo al za sad me savršeno ovaj služi i neka samo tako ostane.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,429
Dabaki, 9 godina, zamjenjena dva ležaja. S tim da sam ispočetka radio i svoje i tastu ukupno godišnje valjda oko 5 hektara.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,105
Ruku na srce najviše oglasa na marketplacu su većinom ti kinezi. Zakaj ih ljudi prodaju? Sigurno jer su jako zadovoljni.
To su kupili preko fondova jer su jeftini pa da su čim više mogli uzet za određenu svotu novca..
Kolega ima ino 130 već preko 20 godina, obrađuje 2 hektara voćnjaka. Malčira i travu i granje nakon rezidbe. Nije promjenil ništa, čak ni remenje španal.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,429
Nije nitko rekao da su savršeni pa ni ja to nisam rekao, stvar je bila da za tu količinu novca koliko koštaju su odlični. Ne treba svakom profesionalni stroj koji bude cijenom tri puta veći od traktora. Ja si prvi to nisam onda mogao a nažalost ni danas priuštiti.Kod nas ima kineskih malčera ko blata i svi rade. Jedino ovi koji hodaju raditi iz usluge uzimaju Ino. Ak si sreće raditi će bilo koji.
 

Frenki F3

Dobro znana faca
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
160
Ja bi kupio neki malčer za 4911
Ja imam panexa 175( 165 radna širina ) kupljen prije 3 g. Ne znam koliko hektara imam, ali imam puno polja za kositi koja smo prije obrađivali. 2 puna radna dana posla jedanput na mjesec kak trava raste. Ako na vrijeme malčiraš bude ti dobar, stvarno lijepo pokosi. Ali imam dio polja na koji radi vlage ( močvarno ) ne mogu veći dio godine pa tu izraste ona gusta trava. I tu remeni sviraju upomoć. I činjenica je da nema otvor iza pa ne stigne izbaciti malč van pa ga zaguši. I radi toga ga budem zamijenil za nekaj ozbiljnije. Inače ga tjeram sa 5211 koji je kompatibilni po snazi tvojeg 4911. Sad vidim da imaju modele sa otvorom, pomične, svakakve, ne tvrdim da ne valjaju. I po cijeni ok. Ali ja budem uzel nekaj ozbiljnije ,naravno, u skladu sa starcom koji ga tjera. 1000022080.jpg
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,429
Nema ni moj otvor pa sam odmah kad sam ga kupio izbacio valjak bolje odostraga da ima kuda ta masa ići, to je i meni radilo problem i zato sam to preradio. Nisu oni to očito predvidjeli u početku za veliku količinu mase jer nema kuda ju probaviti. Danas ima svakakvih sa otvorom ali dok me služi ovaj ne diram ništa.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,429
Ja imam sličnu situaciju kao da su vrata kad sam izbacio valjak odostraga, nije mi se dalo to raditi na mojem iako sam to napravio gazdi na malčeru. A za kolegu ne znam zašto to ne želi odraditi .
 

Frenki F3

Dobro znana faca
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
160
A da napravite vrata?
Vjeruj mi da sam o tome razmišljal ali nije mi nekak kontrukcijski robustan za tak nekaj. Budem još probal pomaknuti valjak kak veli kolega Jocc, baš sam sad promatral, mora se tu dobiti prostora za izbacivanje malča.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,429
Za vrata složiti nije problem, mi smo na gazdinom zavarili cijev na mjestu gdje smo odrezali i dobro je već par godina. Isto je kum napravio i na Ino malčeru za vrata.
 

Najnoviji postovi

Na vrh