• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Male motokopačice

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
Prethodni post (uljez)!(n)

Reparacija jednog motora Tomos umo 08 - 08.
IMG_20200430_142018[1].jpg
Motor je od motokopačice Tomos Batuje i dosta je bio u slabom stanju. Promijenjena klipnjača, brušen - bušen - honan cilindar na 48,5, novi klip, ležajevi i ostalo sve što je bilo potrebno.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Dobar stroj za uprešavanje.
Ne stavljaš prvo ležaje na radilicu, pa onda sve zajedno u blok?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
Ne, zato jer uvijek idu teže u blokove nego na radilicu. Nekad na radilicu sasvim lagano, čak i bez preše (ali jako rijetko). Zavisi koliko je radilica u minusu od 17mm.

Treba paziti na položaj segera (koji je graničnik ležaja - semeringa), na strani prema kvačilu. Da se ne zatvori rupa za podmazivanje.
IMG_20200501_102550[1].jpg
IMG_20200501_104318[1].jpg
 

lugarin

Novi član
Tu od
17 Sij 2021
Poruka
1
Pozdrav forumašima!
Nov sam na forumu i trebam Vašu pomoć oko Mio 200 kopačice koju sam nedavno kupio. Interesira me koje ulje se ulijeva u pogonski dio, koliko ulja, kako znati koliko ga ima unutra, kuda se ispušta, koliko često ga treba mijenjati? Gore gdje je spojka je jedan plastični čep i piše na njemu ulje. Da li je to isto ulje i u diferencijalu? Na diferencijalu ne vidim nikakvi čep i slično. Tražio sam po netu i forumu ali nigdje ne mogu naći što me interesira.
Slike su sa neta jer nisam još poslikao svoju.



postovanje posjedujem istu kopacicu i isti problem s uljem,koje ulje i kud se izljeva!?hvala
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
Koja mala kopačica (zar i takve) postoje? Mala , ali jako zgodna za raditi i nositi je !
U prijenos ide hipenol 90, Za kontrolu do navoja prikazano na slici, ide nešto manje od litre
Kad stoji u vodoravnom položaju nadolijevat dok ne počne izlaziti na mjestu (označenom ) na slici.
IMG_20210125_144938[1].jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
Ovako izgleda podvozje jedne Tomosice MK 2 iz 1982 godine.
Detalj od ispod, lopatice prate oblik noževa.
IMG_20210312_143134[1].jpg
 

Robo ju

Novi član
Tu od
14 Ožu 2021
Poruka
5
IMG_20210314_155022.jpg pozz..novi sam na stranici i ne znam dali pisem u dobroj temi...danas mi je uletila kopačica jako povoljna ali nema karburator....pa me zanima dali netko zna koji bi isao na ovaj model...
 

Robo ju

Novi član
Tu od
14 Ožu 2021
Poruka
5
Pronašao sam karburator...i danas je prvi put upalila....trebam jos raditi na njoj a i vjerujem kada uhvatim vremena da ce raditi bez greške....
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
Ovako izgleda pogon Tomosice nakon cca 34 godinice, ponešto se naradila, vidi se izglodanost na kućištu. Ali pužni zubčanik i pužno kolo su sasvim dobri, nije bilo tragova puštanju ulja na pogonskoj osovini a i ulja je bilo unutra (čak i previše).
IMG_20210328_123754[1].jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh