• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Male motokopačice

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Mali slikovni prikaz leptira regulatora gasa. Na lijevoj strani aluminijskog graničnika vidi se da PVC leptir struže, i tako pomalo remeti svoju funkciju.
Treba samo saviti ovu žičicu, da 🦋 slobodno radi u svom radnom području.
IMG_20230329_184520~2.jpg
Jedinstvena žica regulatora gasa (desno), dok je uobičajena ova (lijevo).
IMG_20230329_184716~2.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
U funkciji kod mene su bile kako koja, koji put, ali obje su varijante odrađivale posao, održavale automatski 🙃 gas motora.
 

ledo_54

Novi član
Tu od
15 Velj 2024
Poruka
1
Pozdrav ljudi, nabavio sam Tomos striznu kosilicu sa UMO-6 motorom i po rastavljanju naisao na improvizaciju kvacila; ispod tanjurica koji sjeda na ekscentre ima samo jedna deblja podloska, koja kao i matica nije originalna. Na matici je napravljen zub koji drzi tanjuric i podlosku u centru. 20240215_205251.jpg
To je tako radilo kod prethodnog vlasnika, ali bi ja to sad slozio kak spada pa me zanima koji je redoslijed podloski i dimenzije? Znam da idu 0,2+0,5 i treca koja nema dimenzije u katalogu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Matica je dobra ako ima rub debljine šeširić, na excentre dolazi jedna veća podloška debljine 1mm promjera cca 20 mm (onako sad napamet) potom tanke podloške za štovanje.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Možda je već negdje spominjano al ne mogu nać , da li je poznato koje je oznaka boje naranđasta na umo 6 motoru. Hvala
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Radi se o Mio 200, umo 08.Radilica je malo zaruzinila na mjestu gdje semering brtvi, ustvari brtvi je do sad. A to dok je bila stand bay , i onako malo kisnula tako da radilica porozna. Kako bi se to moglo sanirati i osposobiti da radi umjesto da se kisa .:confused:
20240327_152236.jpg 20240327_152257.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Ja sam isti takav problem riješil na način da sam nagovoril tokara da skine taj dio i navuče gore tanku čahuru koju je nakon navlačenja malo počistil na mjeru. Taman do dosjeda za lagere, ali dosjed ne dirati.
Znam da je radilica tanja ali vozilo je bez brige.
Inače za takve zahvate postoji postupak navlačenja sloja putem struje (radi ga jedan čovjek u Samoboru), a višak se kasnije obrusi samo kaj to koštaaaa....
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Da može i tako riješiti ali ako je radilica jako nagrižena. Radio sam jednu pumpu za vodu i kod nje je radilica bila jako nagrižena prijatelj (kojemu sam slagao) to ću ja riješiti na poslu i ok ja mu složio.
Ovdje je nagriženost bila minimalna tako da smo je malo počistili na tokarskom.
20240328_102728.jpg
Evo montirana na donji blok i mali tragovi koji su ostali su izvan dosega semeringa.
20240328_124137.jpg
Složeno i semering montiran kako je bilo u originalu (opruga prema uljnom kućištu). Još je jedna varijanta bila kao opcija a to je da sa samo semering okrene (opruga prema karteru) i u tom slučaju usne semeringa bi došle na drugu poziciju (na zdravi dio radilice). Odlučio sam se za varijantu koja je bolja i sigurnija. 😎
20240328_150056.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Super ste to riješili, pošto je izašlo super.
Nadam se da ju niste jako vrteli tak kak je na slici da klipnjača lupa uokolo. Ja sam svoju podvezal kad sam ju na tokarenje nosil.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,895
Semering se okrene tako da ne dozvoljava usis zraka u područje radilice - znači feder prema van!
 
  • Like
Reactions: H&S

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
Ja sam isti takav problem riješil na način da sam nagovoril tokara da skine taj dio i navuče gore tanku čahuru koju je nakon navlačenja malo počistil na mjeru. Taman do dosjeda za lagere, ali dosjed ne dirati.
Znam da je radilica tanja ali vozilo je bez brige.
Inače za takve zahvate postoji postupak navlačenja sloja putem struje (radi ga jedan čovjek u Samoboru), a višak se kasnije obrusi samo kaj to koštaaaa....
Metalizacija, radi i jedna firma u Sisku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Sad guglam tu metalizaciju i odmah imam potrebu za tom uslugom jer vidim da se može i na plastiku. Hvala za info.

Može biti, neznam kak se taj postupak zove. Znal sam, ali sam zaboravil.
Bil sam kod tog čovjeka da mi odradi ovaj zupčanik ali nismo to mogli platiti pa smo posegnuli za drugim riješenjem.

 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
U mojoj su firmi radi proizvodnog procesa masovno radili metalizaciju i "usrali" nam mnoge vrijedne strojeve i njihove klizne staze. Fučka se tehnologu i šefu proizvodnje kako bude iza metalizacije održavanju.
No dobro, poneki smo put i mi iz održavanja neke dijelove metalizirali pa onda obradili. Samo mi smo imali svoje nadprosječno kvalitetne kolege u održavanju, 2 tokara i stroja, glodalicu i glodača, brusilicu i brusača, ti su ljudi bili "maestralni, virtuozni" u strojnoj obradi metala. Bilo je u proizvodnji preko 100 sličnih ljudi i struka, našima niti do koljena.
Nekoliko sam puta prijateljima "spašavao" svinute ili potrošene radilice na način da se taj dio odrezao i bacio. Moji bi kolege istokarili, usadili, zavarili i finalno obradili kao da je bilo original. Naravno da su to bile naše privilegije, ti ljudi i njihove vještine.
Zato sam samo šutio, jer teško da bi kroz forum to tako išlo.
Najbolje sam osjetio kakva smo ekipa bili i ostali dok sam malo preko 5 god radio u drugoj ogromnoj radioni, u kojoj nismo mogli tako nešto napraviti nikako. Nit je bilo takvih kolega, znanja niti volje...
Za kraj ja sam kao hrčak uvijek imao i 2-3 rezervna motoreka, ne samo radilice, tako da sam sad loši sugovornik, jer sam mislio i radio za forumsku situaciju "sve naopako", zato se nisam ni usudio komentirati pitanje kolege po forumu gospodina @brgud - a.
 

Najnoviji postovi

Na vrh