• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Maline

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Re: maline

kod mene je razmak 7m od stupa do stupa,meni se cijela plantaza srusila ne redovi,i sad imam pocincane i mogu rec da su puno bolji od betonskih ili plasticnih....
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Re: maline

mi smo dva reda jos stavili na proljece iz vlastitih sadnica na drvene stupove od gacije
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

odlicno, a daj reci kak to da se baviš i ratarstvom a ne samo malinama? misliš preci samo na maline ili?
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Re: maline

neznam ni sam,nisam pametan,svaki dan idem na poso,bavimo se ratarstvom,imamo maline,i jos doma radim u fusu mehaniku,limariju i lakiranje,samo neznam do kad cu to sve moc,svaki dan od 6 ujutro do 21h navecer,a kad traju maline onda od 4 ujutro do nekih 1-2h ujutro dok se nevratim s mora sta sam maline vozio....nemozemo vise na sve stic,morat cemo se prebacit na samo jedno...nego jesi posadio one maline sta sam ti poslo?
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Re: maline

moje kolko vidim su sve primile,prvo im se lisce povenulo,sad se opet dignulo...
kak ih ti gnojih,bacas stajski ili umjetni?
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

a stavljal sam sad umjetni(7:20:30) a prošle i stajski i 7-cu kalcij. e daj mi reci kolko imaš berača u sezoni i kolko plačaš po satu? i dal ih lako nalaziš? (mislim radnike) :shock:
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Re: maline

u sezoni imam 13 beraca,plus moji starci,buraz sogorica,stric,ja razvozim,imam neke stalne berace koji su svake godine,a neke nalazis,al to su oni kaj misle u sat vremena zaradit 200kn,placam ih 5kn/kg
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

I kolko naberu dnevno u prosjeku? Berete rano u jutro? i kako ih ti gnojiš?
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Re: maline

bere se od 5 ujutro do navecer dok se vidi,mjesecno zarade oko 4500kn,u jesen stajski i umjetni....
 
M

Mister x

Guest
Re: maline

Di nabavljate sadnice dečki meni bi trrebalo oko 500 komada
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Re: maline

neznam sta je buraz uzo ove godine,moram nac vrecu koju ako je ostala....
 
B

Bully

Guest
Re: maline

malinin prstenar ako se nevaram.
posto sam novi na forumu red je da pozdravim sve forumase a pogotovo sve one koji se muce sa bobicastim vocem
ja sam iz slavonije tocnije Orahovice i imam jednu kako ja to nazivam malu farmu bobica u jesen 2008 posadio sam 0,6ha kupina i 0,2ha tayberrya ove godine napokon berba pa cemo vidjet kako ce se stvari odvijat , a prije 3mj posadio sam i 0,4ha malina sorte "polana"
citajuci postove dosao sam do dosta korisnih informacija koje su mi olaksale neke stvari nadam se da ce tako bit i ubuduce
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: maline

Plastenik koji je preplačen dobivate još i gratis da pronađete kupca maline po izuzetno povoljnoj cjeni od samo 87,21 kn za kilogram i naravno ne zaboravite osmijeh :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh