• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Maline

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ma još nije kasno,rokni ti njih u zemlju. Zelena sadnja ti se radi tek sada kad nema bojazni za mrazeve.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Del sam ja njih,ali se bojim da se nebu niš primilo.

700baf39aa69eb3a1ceb659ef8a66e89.jpg
515f12e1237f98992024db6512737c17.jpg
 

sukra

Novi član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
18
kak sam i rekel ne izgledaju mi baš dobro ali držim ti fige....slobodno malo na šire okopaj oko njih...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
kak sam i rekel ne izgledaju mi baš dobro ali držim ti fige....slobodno malo na šire okopaj oko njih...
Bum sutra ak stignem,ak ne preksutra sigurno,kad sam sadil del sam malo gnoja kravljega,bi se spaltilo neki umetnjak hititi?
 

Malina

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
23
Bum sutra ak stignem,ak ne preksutra sigurno,kad sam sadil del sam malo gnoja kravljega,bi se spaltilo neki umetnjak hititi?

Moju su sadnice fertody, vilamet i malo mikera imam i polka. Poslao bi ti ja sadnice da si tražio. Istina je da je prve godine bitno da se ukorijeni biljka ali iz iskustva znam ako je biljka u dobroj kondiciji i bolje se ukorijenjava,
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Hvala ti,ali kasno sam se sjetio za sadnju,ako nebude ništa sad čekam jesen,pa onda sadim više komada.Imam bratića u Nijemcima koji mi isto može poslati sadnice,a ja baš sad zapeo za sadnju. :)
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Bok ekipa, ovak tražim sve okolo naokolo sadnice maline u većoj količini, ali niko mi baš nemre isporučiti tu količinu, tražim ih za jesensku sadnju. Radi se o 6200 sadnica i koga god pitam ili nema te vrste ili većina nemre isporučiti tu količinu. Pa vas molim ako znate firme (osim Fragarie) ili OPG-e koji bi mogli isporučiti takve količine, napišite tu neke kontakt podatke, može i bilo koja država EU. Prvenstveno tražim Himbotop, Polka i Tulamen.

Hvala!
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Vidi i Srbiju, firma koja ti proda će riješit papire.
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Hvala na info, bum pogledal. Ima koji poseban rasadnik u Srbiji za koji se zna da je dobar?
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Da, znam da je Srbija brutalno jaka kaj se tiče malina, samo se nisam na njih fokusiral jer sam mislil da bum u HR nabavil i zato jer nisu u EU pa ne znam kolko je komplicirano uvesti sadnice u HR.
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Da, moram to proučiti, našel sam neki rasadnik u Srbiji i poslal upit. Također sam poslal sad i OPGu Oršić. Hvala na info.

Ako još ko kaj zna nek samo napiše. :D
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A na kolko hektara bi šiknul maline?
Ja bum isto najesen posadil još malo. Jer sam imal sad volju al sam zakasnik sa sadnjom.
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Bok ekipa, ovak tražim sve okolo naokolo sadnice maline u većoj količini, ali niko mi baš nemre isporučiti tu količinu, tražim ih za jesensku sadnju. Radi se o 6200 sadnica i koga god pitam ili nema te vrste ili većina nemre isporučiti tu količinu. Pa vas molim ako znate firme (osim Fragarie) ili OPG-e koji bi mogli isporučiti takve količine, napišite tu neke kontakt podatke, može i bilo koja država EU. Prvenstveno tražim Himbotop, Polka i Tulamen.

Hvala!

Kolega, lani sam isporučio cca 10 000 sadnica. Imam polanu i tulameen, sadnice fenomenalne. Potraži me na faceu: Maline Opg Janković
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
A na kolko hektara bi šiknul maline?
Ja bum isto najesen posadil još malo. Jer sam imal sad volju al sam zakasnik sa sadnjom.

Ovih 6000 sadnica bi posadil na 1.5ha, a kasnije na još 2 ha.

Kolega, lani sam isporučio cca 10 000 sadnica. Imam polanu i tulameen, sadnice fenomenalne. Potraži me na faceu: Maline Opg Janković

Hvala! Evo šaljem poruku na fejsu. :D
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ima ti moj susjed tulameen,maline polović,imaš ga na fejsu.
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Ekipa, pitanje, pošto je krenula obrada tla tj priprema za maline, zanima me dali znate gdje bi mogao kupiti, dati delat ili iznajmiti stroj za postavljanje stupova?

Znači stavljal bum limene/željezne ili kakvi su već stupovi, U-profil, 2.2m visoki. I sad bi htel stroj koji ga pomoću hidrauličnog cilindra stisne u zemlju, ima takvih naprava ali ne znam di toga ima kod nas.

Hvala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh