• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Maline

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa zel bi neku sortu kaj ide na žicu. E sad koja sve ide?
Ova vilamet mi se nekak ok čini?
I piše da je najbolja za žicu,e sad je ili nije?
Ti imaš puno malina?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Ma nemam puno,jedno 150 kom. i 30 kom. kupina.
Mislim da ti idu sve na žicu osim Polke i Polane.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja bum drugi tjedan išel malo pogledati di se najbolje ispati kupiti sadnice i da vidim kaj ko nudi,velim za početak bi uzel 50komada.
Gazda di ja delam je za probu je posadil 8000 borovnica i vidim da stim ima posla,nadam se da nema baš tolko sa malinama.
 

sukra

Novi član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
18
na žicu ti idu sve a pogotovo Polka koja može u dobrim uvjetima otići i blizu 3 metra visine a za Polanu se govori da može bez žice ali ako je rod pravi dobro joj dođe potpora...sve ovisi dal želiš jednorodnu ili dvorodnu sortu malina?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
na žicu ti idu sve a pogotovo Polka koja može u dobrim uvjetima otići i blizu 3 metra visine a za Polanu se govori da može bez žice ali ako je rod pravi dobro joj dođe potpora...sve ovisi dal želiš jednorodnu ili dvorodnu sortu malina?
Fala ti na odgovoru,pa sad ni ja sam neznam kaje bolje?Koja bi pasala meni za početnika?
 

sukra

Novi član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
18
Nisam uzgajal borovnice do sad ali mislim da snjima nema nešto više posla nego s malinama osim dodavanja piljevine ili nečeg za ph zemlje. Kao početniku bi ti preporučio remontantne sorte malina pošto su puno jednostavnije za rezidbu jer se na kraju sezone sjeku u ravnini zemlje te tu iz korijenja iduću sezonu krenu mlade te su tim manje sklone bolestima od jednorodnih sorti. Akaj se tiče sadnica imam i ja ponešto ako budes zainteresiran.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Sada ti se sade ko flanci,znači zelene,ali bolje ti je da ih sadiš najesen,bolje se uhvate.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nabavil maline,samo se bojim da sam zakasnil sad malo sa sadnjom,ali nebum niš zgubil ak probam posaditi.
d5a93dd6f7e7e1a435651d6040077323.jpg
 

Malina

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
23
Nabavil maline,samo se bojim da sam zakasnil sad malo sa sadnjom,ali nebum niš zgubil ak probam posaditi.

Možda i nisi. Samo ne izgledaju mi sadnice dobro.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sukra

Novi član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
18
Ja nisem htel prvi komentirati ali meni ti isto te sadnice izgledaju katastrofa...kao prvo radi se o nekim starim sadnicama jer se kora vec ljusti dole a kao drugo na nijednoj nema znakova života....u ovo vrijeme da su i bile negdje u podrumu na hladnom i mračnom već bi potjerale izdanke ili listove..
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki samo da pitam,mada znam da sam zakasnil sa sadnjom,ali ima kaj da se malo pognoji još možda sad dok ih zaljevam,mislim ja sam ih posadil sad kak bude neznam,volju sam imal kaj se toga tiče,50 kom zasadil.
Kaj da neki umetnjak malo hitim ili kaj?
Možda mi se koja i prime.
Zmaj pod bregom sa vodom.
1ecdca95aa77a76fd19710ec5ba4a915.jpg
 

Malina

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
23
Dečki samo da pitam,mada znam da sam zakasnil sa sadnjom,ali ima kaj da se malo pognoji još možda sad dok ih zaljevam,mislim ja sam ih posadil sad kak bude neznam,volju sam imal kaj se toga tiče,50 kom zasadil.
Kaj da neki umetnjak malo hitim ili kaj?
Možda mi se koja i prime.
Zmaj pod bregom sa vodom.
1ecdca95aa77a76fd19710ec5ba4a915.jpg

Brat mi je vozio za podsađivanje
 

Prilozi

  • 20170424_080736[1].jpg
    20170424_080736[1].jpg
    84.5 KB · Pregleda: 42

Najnoviji postovi

Na vrh