• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Maline

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,597
Evo kako rade pčelice kod mene u malinama.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=6rTy8zWEXsM&feature=youtu.be[/YT]
 

Malina

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
23
Kod mene je kao u košnici i začuđujuće velik broj bumbara. Koja je to sorta?
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Mtd predobro ti izgledaju maline. Kako se pokazao tulameen u berbi? Konzistencija? Koliko "traje" ubrana? Pitanja, pitanja...

Evo mi pčela napada monitor zbog tvojih slika :D:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,597
Pa s obzirom kakva je bila godina količina i veličina plodova je zadovoljavajuća.
Do jedno 3 dana još djeluje sviježa,kasnije što se ne pojede ide u led jer budem kasnije radio sirup od njih.
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Pa 3 dana nije ni loše. Znači sve imaš za sebe, ne prodaješ maline?

Nego gdje nabaviti povoljne i kvalitetne sadnice? Možda piše u prethodnim postovima ali trenutno jednostavno nemam vremena za provrtiti cijelu temu.
 

zaagy

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
55
Na proljeće sam posadio 20 malina na špalir, sad su visine 20-30 cm i već imaju plodove. Trebam li te plodove otkinuti da ojača glavna grana ili ne smetaju? Hvala.
 

Malina

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
23
Nisam čuo ništa o tome da se mora. Uberi to kad bude zrelo ako već nije. Svakako bi valjalo uklanjati plodove. Loše se sadnice (izdanci) dobivaju od ploda.
 

Malina

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
23
Danas sam ubrao 200 kg malina nažalost nemam kupaca. Malina je krasna. 1. klasa još je sve odvojeno u posudice. Nažalost nisam sve ni obrao.
 

Prilozi

  • 20150619_133541.jpg
    20150619_133541.jpg
    50.8 KB · Pregleda: 175
  • 20150618_130800.jpg
    20150618_130800.jpg
    61.2 KB · Pregleda: 159
  • 20150619_133534.jpg
    20150619_133534.jpg
    50.8 KB · Pregleda: 160

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Danas sam ubrao 200 kg malina nažalost nemam kupaca. Malina je krasna. 1. klasa još je sve odvojeno u posudice. Nažalost nisam sve ni obrao.

Koja je cijena za maline i koja sorta?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ako baš nemaš kupca i sila ti je prodati, pokušaj u Zagrebu na Žitnjaku, na veletržnici.
Tamo ima par prekupaca, a možeš si i sam prodavati - bitno je da dođeš ujutro rano, oko dva sata, da se smijestiš, to se najbolje prodaje kod izlaza, tamo kod kafiča.
Ako želiš, mogu ti se raspitati za broj moba potencijalnih prekupaca tamo, pa možda što dogovoriš.
Zapravo bih ti preporučila da jedanput natovariš robu i ideš sam u prodaju, a onda tamo nađeš nekoga sam. Znam da Brada radi sa jagodama, a one su sada na izmaku, znam još neke ali ne znam rade li sa malinama.
Ja više ne odlazim na Žitnjak pa sam pogubila kontakte, ali imam prijatelja koji Bradi vozi jagodu, pa ako hoćeš, mogu mu u utorak reći neka ga pita radi li sa malinom. Ili se raspita tko je uzima na veliko. Ovaj tjedan možeš imati informaciju,sad, hoće li biti povoljna ili ne, ne mogu garantirati, ali potruditi ćemo se. Samo rekni ako ti treba.

I još nešto, što sam skoro zaboravila - nedaj nikome malinu tko ti nakon vaganja odmah ne da novac. Niti na tržnici, niti bilo kojoj firmi.
Svi koji "plačaju" sa odgodom su lopovi od kojih teško da ćeš vidjeti ikada kunu.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Covjek je iz Vukovara, nece vozit 200kg u Zagreb i prodat po kaj ja znam 16kn/kg.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A ne znam.....
Ja sam iz Čakovca, pa sam nekada vozila krumpire u Novi Sad.

Ja sam samo dala prijedlog, pokušala pomoći onako kako znam i u ovom trenutku mogu.
U svakom slučaju, mislim da je sve bolje nego baciti proizvedeno, ako se nađe barem minimalna računica. Ako ne, onda je bolje zbog osobnog dostojanstva i cijenjenja svoga truda ostaviti neobrano, nego da netko zaradi na tvojoj muci.
A računicu u malini ja ne znam, niti je mogu makar i približno procijeniti.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Covjek je iz Vukovara, nece vozit 200kg u Zagreb i prodat po kaj ja znam 16kn/kg.

A zašto ne? pa to je 3200 kn što veli kolegia nešto smo se pogospodili i ja sam prije rata piliće vozio prodavati u Split na neveđeno. Evo kad bude išao u Zg ja uzimam 10 kg. Znam da je danas sve teško plasirati i ljudi prevrću svaku kunu kad treba nešto platiti. Opet ne ići svjesno u gubitak od malina treba raditi pekmez ili što već pa onda to prodavati polako bez bojazni od kvarenja.
 

Malina

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
23
Hvala vam svima. Pričao sam sa Bradom nešto je prekinulo vezu, poslije se nije javljao. Možda i dođem u Zg. . Organizacijski i logistički je to teško uskladiti i još da bude isplativo. Nemam mogućnosti puno riskirati. Nekad idem i na povjerenje, pa ljudi otkažu a ja već ubrao. Dio sam zamrznuo nemam više prostora . Ne znam koliko ide zamrznuta i kome je predati. Da li bi podravka, vindija, htjela otkupiti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh