• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mane

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

Vani lagana kišica a ja iz dosade uhvatio se oranja. Nakon završetka traktor je bio žut od ambrozije, kolko je ima to je strašno:mad:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

zanimljivo je kako raste uz rub puta ko blesava, bas di je najteze za kosit :mad:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

Ma ima je svagdje, po krumpiru je narasla sigurno metar i pol. Dva dana sam ju sa trimerom kosio:mad:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,579
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

a moj krumpir čist ko suza......:eek::
jesi dopeljao brašno,jel dobra kvaliteta?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

Kaj si svaki dan čupkao travu da je čist???:icon_rofl:

U srijedu sam išao po brašno, kažu moji da je dobro, bolje nego od onog na Gradcu.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,579
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

ma ne....:icon_rofl:
cima je bila toliko gusta da trava nije imala nikakve šanse,jedino je bilo mrvicu po crvenome krumpiru...
 
B

bosniahos

Guest
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

Da ima je po strništima isad mi agronom kaže treba je totalnim herbicidom jer se i tim peludom a i sijemenom razmnaža.Nedavno san pročita da je netko dokaza da bi boravak povremeni u blizini prašine ambrozije smanji alergiju na istu,neki meni znani se ni u snu ne približuju.A ipak rade na trimerima kad istu uništavaju,nije li to malo i psihologija tj.izgovaranje neka to urade drugi.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

Kaj si svaki dan čupkao travu da je čist???:icon_rofl:

U srijedu sam išao po brašno, kažu moji da je dobro, bolje nego od onog na Gradcu.

Di uzimao brašno?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,579
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

bio je u Mihalić selu ako znaš gdjje je to....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

Da ima je po strništima isad mi agronom kaže treba je totalnim herbicidom jer se i tim peludom a i sijemenom razmnaža.Nedavno san pročita da je netko dokaza da bi boravak povremeni u blizini prašine ambrozije smanji alergiju na istu,neki meni znani se ni u snu ne približuju.A ipak rade na trimerima kad istu uništavaju,nije li to malo i psihologija tj.izgovaranje neka to urade drugi.

I to je upitno, prošle godine smo sa cidokorom špricali i opet je rasla. Ove god. sam pokušao sa oranjem. Ja imam sreće da sam otporan na sve alergije tako da mi nije problem ambrozija ili nešto drugo.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

Eto dovukao ja još jedan strojček doma :)
Radi se o MIO Standard F-400 sa hondinim motorom tip G-150. God. je 1987 sa time da zadnjih 8 god, sigurno nije niš radila, nije čak ni paljena. Do tada je godišnje radila nekih 50-tak kvadrata vrta. Svjećicu sam jedva van izvadio jer je bila skroz hrđava, kad sam povukao špagu za paljenje iz cilindra je bacilo čak i malo smeća (gareži) van :icon_eyes:. Očistio sam fergazer, čašicu i natočio novo gorivo i nakon jedno 15-tak povlačenja počela je davat prve znakove života. Ka dje upalila pustio sam ju da radi jedno 10-tak min. na ler gasu i tad sam malo probao radit sa njom i sve je bilo ok. Dobio sam sa njom motike za kopanje, željezne kotače i gumene kotače nove, odnosno stari su ko i ona ali nisu nikad montirani na nju, imaju još i one rese po sebi. Trebao bi negdje bit i plug za nju al ga nismo mogli pronać, vjerojatno je negdje zatrpan.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

hm, prvo stari IMT, sad stara Honda.... :icon_scratch:
pa dobro jel ti mislis kaj delat, il samo popravljat te strojčeke?! :(giggle):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

nja nja nja

Nema su tu kaj popravljat, promjenim ulja i stavim novi remen i po gasu
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

dodji na bambus, pa da ti odam neke tajne honde...
imam F600 hondu...

onaj sistem automatske regulacije gasa obavezno odrzavaj cistim, ako zasteka,
potrosit ces puno vremena dok ne skuzis zakaj nece.... a zapravo je kvar smijurija...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

Jel imaš kosu za nju?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

nemam, ali vidil sam da je ima za kupit u baumaxu u karlovcu...
mozda ima i u colibriju jos djelova za honde

prije smo s prikolicom drva vozili, zadnjih 20 godina samo kopamo sa njom vrt i vinograd od nedavno, ovaj doma....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

Ma ima ih i po njuškalu za kupit, nema potrebe uzimat novu. Morat ću navrnut da vidim tvoju i da mi pokažeš neke tajne.

Jedino mi nije jasno kako se zaokrene rukohvat na drugu stranu da se može kosit?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,579
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

ko rođena za okapat krumpir,koliko si dao pare za nju,ak se smije znati...:icon_scratch:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Re: Pozdrav iz okolice Duga Rese

Ma dobar je to strojček, čak razmišljam da negdje nađem kakvu manju auto prikolicu u lošem stanju i prispodobim ju na njega. 2500 me bude došla.
 

Najnoviji postovi

Na vrh