• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mane

B

BAGERISTA

Guest
Oooopa,,,ova je automatska..:icon_thumright::icon_thumright:,,,,koliko kumpira sadiš..

Lipo si ga delaš,,,,,,,,,,,,,,,ajde nek je sa srečom da urodi...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Ovo je prvi puta da sa njom radim, dobili smo ju kao neku donaciju iz EU pred par godina. Drugi koji su ju koristili kažu da je dobra, kad krumpir nikne van vidjet ću jel svagdje posađen. Ovih 80-tak kg su posađeni za pola sata, natrpaš krumpir u spremnike i gore u tanjure i samo gas. Odmah i nagrne tak da nema poslije puno posla oko njega.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Neznam ni ja svrhu,mali upali skroz lakše,i s grijačem,,upali u dva kriga,,nisam ni ja zna,dok mi nije reka ovaj čovik..

evo slike,u plavom krugu je zaokružena poluga i pipak,koij aktivira njega..



Uploaded with ImageShack.us

Bacio sad pogled na pumpu i gle stvarno ima čok :confused:
Imamo ga već 41 god. i nitko nema pojma da ta pumpa ima čok, možda u narednih 40 god. još nešto novo otkrijem na tom traktoru :icon_rofl:

@Bagerista; daj mi poslikaj ak ti nije teško ispod sjedala lijevo onaj razvodnik (ventil) gdje se stavlja priključak za kipanje.
Čitam u njegovom uputstvu da je moguće priključit na njega dvoradni cilindar, jedino sad neznam jel mi treba još kakav dodatni razvodnik. Rzmišljam da bi umjesto toplinka( gornje poteznice) stavio cilindar kad preko zime čistim snijeg, jer mi je problem taj snijeg kad izvezem iz dvorišta istrest sa ovom svojom skalamerijom. Moram svaki puta dolje sa traktora i onda lopatom to gurat sa čistilice, ovak bi to samo iskrenul.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Evo malo jednog ubrzanog oranja :rolleyes:

View My Video

Društvi mi je pravio i jedan fazan

3480j85.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Bacio sad pogled na pumpu i gle stvarno ima čok :confused:
Imamo ga već 41 god. i nitko nema pojma da ta pumpa ima čok, možda u narednih 40 god. još nešto novo otkrijem na tom traktoru :icon_rofl:

@Bagerista; daj mi poslikaj ak ti nije teško ispod sjedala lijevo onaj razvodnik (ventil) gdje se stavlja priključak za kipanje.
Čitam u njegovom uputstvu da je moguće priključit na njega dvoradni cilindar, jedino sad neznam jel mi treba još kakav dodatni razvodnik. Rzmišljam da bi umjesto toplinka( gornje poteznice) stavio cilindar kad preko zime čistim snijeg, jer mi je problem taj snijeg kad izvezem iz dvorišta istrest sa ovom svojom skalamerijom. Moram svaki puta dolje sa traktora i onda lopatom to gurat sa čistilice, ovak bi to samo iskrenul.


Vidiš da ima,,,,,,eto sljedeču zimu,vijeruj mi dače još lakše upalit..imaš grijač...i s njega idu neke cijevi,ko u jedan mali filter,,,,to neznam šta je,.ali čemo uskoro doznat..
Čekaj,,,,,moram sutra kad dođem doma poslikat,,,,,,,naravno da ču stavit,sliku.
Ja imam izvedeno preko razvodnika,i iza imam tri izlaza,radi preše,,a i preko njega kipam i sve,,,,.
I ja sam čuo da može pa čemo to vidit..

Moreš napravit i škovaceru(korpu) koja kipa,,kako šta imam i ja..

Dok oreš i fazanke te prate..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Ja za sad imam jedan izlaz kao i ti na 539. Vidim da na ventilu ima još jedan čep na koji se stavlja druga cijev, u knjizi piše da ima mogućnost prikapčanja dvoradnog cilindra kad se stavi ta druga cijev. Po meni ispada da ne treba nikakav dodatni razvodnik, nego jednostavno ukopčaš obje cijevi i sa ručicom koja inače služi za kipanje radiš kao sa razvodnikom :icon_scratch:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ništa poslikaj malo i ti,,,pa da vidimo,,,,,,ja sam sve spaja direkt,,na cijev glavnu,radio ventil,,,s kojim prebacuješ,,,,,,,,,ajde da vidimo malo kako je to složeno,i kod tebe i mene,

I zanima me ona ručkica iza,,s kojom približiš jedan komad,,,,valjda kad oreš određuješ visinu,,,,,,ko na fergiju s kockama,,,,,,ali neznam točno kako radi,dali mora bit kod radova povučena gore,,ili dole..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Sutra ti sve to poslikam da vidiš kako to izgleda.

Ako misliš na ručkicu koja se nalazi iza one koja diže hidrauliku to bi trebala bit plivajuća hidraulika koja se koristi kod oranja.
 
B

BAGERISTA

Guest
More,,fala lipa..

E ta da,,,,,kad oreš ili tanjuraš,,frezaš,,ili bilo šta,,,,,,daj mi reci di je držiš...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
E sad po pitanju te ručice je meni puno toga nejasno, ustvari neznam ni sam jel ispravna ili nije ili ja neznam sa njome radit.

Inače mi stoji u donjem položaju jer tada sa ručicom za dizanje i spuštanje mogu normalno radit, znači ako malo podignem ručicu malo se podignu i poluge i obrnuto. Ako tu zadnju ručicu dignem skroz gore onda mi ručica od hidraulika ne reagira sve dok ju ne dignem u gornji položaj, tek tada diže poluge, a ako ju samo malo spustim prema dolje onda mi poluge odmah padnu ali padnu dosta niže nego kad je zadnja ručica u donjem položaju.
 
B

BAGERISTA

Guest
Imam par pitanja,...
Prvo,,,ovo ispod sica je isti ventil ko i na mojem,,samo je dodana jedna polug kod tebe,,,vijerovatno,je za kipanje preko nje...
ja je nemam,,,,,ali poslikat ču i stavit slike..

na drugoj slici se vidi kao neki garaničnik,ili mehanizam,,,,,čemu služi??

E ova četvrta slika,ta poluga kad oreš,ili radiš bilo ča,,,,,,,,di je staviš,,,,,,,,,dali je povučeš prema gore,,ili dole,,,,,,,,a kad nešto voziš,,,di je gurneš,dole ili povučeš.....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Na prvoj slici se vidi jedan vijak točno tamo di ova cijev za kipanje ide iznad poluge, tu se da stavit još jedan izvod.

Mislim da taj graničnik služi za kipanje, jer tu je ventil koji otvara protok ulja prema prikolici pa onda vjerojatno da se ne otvori prejako ili nešto tako.

Za tu pologu sam ti napisao u postu iznad, jedino neznam kakve veze ima vožnja sa njom:icon_scratch:
 
B

BAGERISTA

Guest
E sad po pitanju te ručice je meni puno toga nejasno, ustvari neznam ni sam jel ispravna ili nije ili ja neznam sa njome radit.

Inače mi stoji u donjem položaju jer tada sa ručicom za dizanje i spuštanje mogu normalno radit, znači ako malo podignem ručicu malo se podignu i poluge i obrnuto. Ako tu zadnju ručicu dignem skroz gore onda mi ručica od hidraulika ne reagira sve dok ju ne dignem u gornji položaj, tek tada diže poluge, a ako ju samo malo spustim prema dolje onda mi poluge odmah padnu ali padnu dosta niže nego kad je zadnja ručica u donjem položaju.


Aha sad naša...
Eto,koliko sam ja informiran,,,,,,kad je ručka mislim podignuta,,onda su mi rekli da s velikom biraš visinu rada ,,,ali fino,,,,,kao šta su kocke kod malog fergija,,,,mislim da če bit to tako nešto,,,,,,,a neznam ,,,,zna mi malo trunckat priključak,kad je iza nešto teško,ko da svako toliko digne malo,,,,,a nisam proba kad je dole..

Neznam ni ja još,,točno,ali doznat čemo..


Poslikat ču ja ventil.....
A ja nemam te poluge,nije ni bila gore kad sam uzima..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Slikaj da vidim kako je kod tebe a ja ću još proučit upute za traktor po pitanju hidraulike. Probat ću sutra poslikat(skenirat) te stranice da vidiš i sam šta piše.
 
B

BAGERISTA

Guest
Može,,ajde i ti probaj to neko stavit,,,,jel na talijanskom,ili kojem jeziku,,,,ako je natalijanskom,ima da znamo odmah :icon_razz::cool2:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Ma na našem je jeziku tak da nema problema, imam još jedan katalog u kojem je traktor rastavljen do u šeraf i tamo se sve živo vidi od unutrašnjosti motora, getribe, reduktora, dimenzije semeringa, gumica, brtvila itd. itd.
 
B

BAGERISTA

Guest
Dobro,:(happy):
Kad budeš ima vremena,,,,,daj nekako to iskopiraj,ili ti neznam ni ja šta,pa da i ja to imam...ako si voljan podijelit...
Neznam kolko dođe,ali voljan sam platit,tu uslugu,:(clap):,pa makar me i hanuma:icon_hang::icon_mrgreen::icon_mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh