• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mane

B

BAGERISTA

Guest
Nači ispred je filter zraka,i kad odšarafiš vijak i skineš posudu di je ulje,,i da filter očistiš,ima neka brtva okrugla na tom poklopcu,,,,,,pa ako mi je moreš izmijerit,i poslikat kako stoji filter unutra,nači ima kao neke dvije uške,i drži ga jedan osigurač,,,dio koji skidaš i pereš,,,,,,(ako me kužiš),,,pa to me zanima.

Slično je to skoro sve,..

A niš dalje potraga za remenicom,,,,,,,,,:icon_axe:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Budem sutra pogledao prije nego počnem slagat filter o čem se radi :icon_thumright:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ajde onu štangu di gasiš,,,,,,,pogledaj ako je gurneš napred(nemoj imat strah neče njoj bit ništa),,dali se i na punpi pomakne onaj leptirić prema naprijed,........onda ču ti dalje obijasnit..
 
B

BAGERISTA

Guest
E ovako,,ler mi je na nekih 550okretaja,,,,,,,,,,a max,,,,,2600,danas kad sam frezo,pa sam proba.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
To je onda to, danas dok sam malo radio sa njime ler je bio oko 650 ili čak i malo manje, a pun gas je na skoro 2700.

Onaj leptir za gašenje kad pomaknem do kraja ne događa se nista. Budem ti stavio sliku pumpe kad dođem doma al mislim da nisu iste.

Evo slike od pumpe

2clidf.jpg
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Evo nešto slika i od slaganja;

Filter zraka opran

2jfyjgz.jpg


Malo uredili instrument tablu, promjenili neke žice, stavili ispravne sijalice itd.

2dtazcw.jpg


Stavili haubu gore

zn8mrk.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
@Bagerista; ovako izgleda filter iznutra, to je dio koji nisam nikada vadio van jer mislim da se i neda izvadit

2djc4kn.jpg


nakon toga stavljam ovaj žičani uložak i ispod njega ovaj osigurač da uložak ne spadne dolje

29g0p4o.jpg


Zatim ide posuda u koju stavim oko litru ulja i na kraju ova obujmica koja stegne posudu sa gornjim djelom filtera

218up2.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
I evo ga, još fali kabina koja će ić možda već i sutra gore, zadnje lampe, prednja pozicija sa žmigavcima koju ću sa blatobrana preselit na kabinu. Naprijed na masku ću stavit nekakvu mrežicu jer je ona orginal plastična rešetka sva popucala. Farbat ću i felge čim obavim proljetne radove, sad jednostavno nisam stigao, motor i getriba ostaju takvi kakvi jesu, njih neću farbat.
qyikjp.jpg


Okretaji na leru 650 okr./min, kasnije je proradio i pokazivač goriva


bgs1sl.jpg


Pun gas


9h70g3.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Prvo moram te pohvalit,za načinjeno delo,,,,,:icon_eek::icon_super:,,svaka čast upicanio si ga ko da je iz dučana,...:(handshake):
I fala na slikama..
E ovakav filter imam i ja ,,,samo šta je na mome iznad filtera koji se pere,još jedan prsten (kaon neka široka podloška od lima,ili slično da si odrezo cijev nadebljine centimetar...,mada po meni,m,to more i nemora bit,,,jer i tako više gore neide,,,,,,ostalo je sve isto,...
Da i dali širi dio brage ide gore ili dole,čini mi se da nije ista ako je okreneš,,,,,,,mada je meni dosta teško poša gori,,,,da nije da smeta,onaj komad kojeg ti nemaš..:(:

Kad gurneš polugu za gašenje prema naprid,,,,vidi se da se leptir,,malo pomakne za naprid,i tad punpa dobije čok za paljenje u zimi,,,ja sam to proba,nisam ni ja zna dok mi nie reka jedan lik...

Imaš kabinu original,,,je bila do sad montirana...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Poluga za gašenje na pumpi je ova skroz desno i kad ju gurneš do kraja ništa se ne događa, čitao sam i uputstva za traktor i nigdje se ne spominje nikakav čok.

Kod filtera sve ide lako dolje i gore, nigdje ništa ne zapinje.
 
B

BAGERISTA

Guest
Sad doša,,,,,evo sutra ako stignem stavim sliku,,,,,,di je i kako kod mene složeno,i ima pipak,i šipka je nakraju napravljena u slovo O,,,,sad vidim kad sam bolje gledo ta toga kod tebe nema.
 
Posljednje uređivanje:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Mane moj univerzal je isto takav i na boš pumpi sa zadnje strane imaš jedan pipak na šipki ima kao polukružna šipka kad gurneš šipku za gašenje prema van onda uključiš čok kad ju vratiš ona se sama vraća poslikat ću sutra imam jednu pumpu staru ...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Ajd baš poslikaj, ovo mi je prvi glas da na njima ima čok za palenje. Moj do -10 pali bez grijača ko od šale, tako da ne vidim svrhu tog čoka.
 
B

BAGERISTA

Guest
Neznam ni ja svrhu,mali upali skroz lakše,i s grijačem,,upali u dva kriga,,nisam ni ja zna,dok mi nije reka ovaj čovik..

evo slike,u plavom krugu je zaokružena poluga i pipak,koij aktivira njega..



Uploaded with ImageShack.us
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Da, taj pipak dolje ima i na mome stroju. Budem sutra pogledao jel ima kakvu funkciju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Pošto je bagerista već stavil evo jedne gdje se vidi drugaćije
To ona moja po koju si nikad nisam došel :icon_redface::icon_redface:
Ni vrag da ju još čuvaš za mene?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
U biti kad gasiš traktor polugu povučeš do kraja i automatski daješ čok za sljedeće paljenje ili on funkcionira samo kad je motor hladan:icon_scratch:
 
B

BAGERISTA

Guest
U biti kad gasiš traktor polugu povučeš do kraja i automatski daješ čok za sljedeće paljenje ili on funkcionira samo kad je motor hladan:icon_scratch:

Ne kod gašenja ga ne dira,,,,,,samo kad guraš onu polugu za naprid,tako je naštimano..:(hi):

Pošto je bagerista već stavil evo jedne gdje se vidi drugaćije
Još moram samo nač di kupit sve cijevi,da ih zamijenim,i to je to..
Od čega je ta punpa..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Jučer posadio krumpir skoro pa sam :icon_weed:
 

Prilozi

  • 20130420_100644.jpg
    20130420_100644.jpg
    45.7 KB · Pregleda: 83
  • 20130420_101828.jpg
    20130420_101828.jpg
    43.4 KB · Pregleda: 79
  • 20130420_104137.jpg
    20130420_104137.jpg
    33.6 KB · Pregleda: 76

Najnoviji postovi

Na vrh