• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Manometar i Indikator ulja

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Hvala na odgovoru Steyr 01..

I moj zaključak je bio da to ima veze s hidraulikom.Multipower i kardan rade dobro,hidraulika isto tako..
Nebi me toliko mučila ta kontrolna lampica da nismo na proljeće uradili komplet reparaciju hidraulike.Stavljene nove hidrauličine pumpe i sve zamjenjeno da bude tip-top..

Ova varijanta da nevalja indikator bi mogla bit,morat ču si dat vremena da ga pretražim gdje se nalazi..
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
ta lampica je kontrola pritiska hidrauličnog ulja, provjeri razinu ulja i rad hidraulike, može biti slaba pumpa, ili neko propuštanje u sistemu.. a možda samo indikator nevalja..

ta lampica je pritisak ulja ali ne od hidraulike nek od konvertora tj mjenjača
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
Hvala na odgovoru Steyr 01..

I moj zaključak je bio da to ima veze s hidraulikom.Multipower i kardan rade dobro,hidraulika isto tako..
Nebi me toliko mučila ta kontrolna lampica da nismo na proljeće uradili komplet reparaciju hidraulike.Stavljene nove hidrauličine pumpe i sve zamjenjeno da bude tip-top..

Ova varijanta da nevalja indikator bi mogla bit,morat ču si dat vremena da ga pretražim gdje se nalazi..

radit će ti još jedno vrijeme dok god se lampica gasi na jačoj turaži a kad počne stalno svijetlit nadaj se da če stat u radu po mom iskustvu indikator ti je ispravan ak imaš mogučnost ispitaj pritiske manometrima i sve če ti biti jasnije ovako moremo samo nagađat kaj ne valja
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ta lampica ti je od pumpe multipowera i kardana 100% jer kad je meni to na prolječe sve crklo ta lampica svijetlila konstantno,a isto se upalila povremeno prije kak i sad tebi...sad je traktor složen i ta lampica se opće ne pali, nova pumpa nutra , lamelice , lamela , karike kardana, itd itd...traktor sad ide ko novi...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
radit će ti još jedno vrijeme dok god se lampica gasi na jačoj turaži a kad počne stalno svijetlit nadaj se da če stat u radu po mom iskustvu indikator ti je ispravan ak imaš mogučnost ispitaj pritiske manometrima i sve če ti biti jasnije ovako moremo samo nagađat kaj ne valja

A gdje je onda greška,dal u mjenjaču ili hidraulici?

A dal to ima kakve veze s uljem,dal je možda ulje spremno za izmjenu?

Svarno mi ova pojava čudna,do sad se to nikad nije palilo a traktor kod nas 10godina,i sad odjednom samo..
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
ma hidraulika nema veze s tim ak misliš na hidrauliku podizanje poluga i ostale điđe miđe tu je nekaj oko pogoskog sklopa kak vi kažete multipowera ja velim konvertora najvjerojatnije je neka komora propustila ulje pa gubi pritisak i moj ti je savjet da to čim prije riješiš jer kasnije ti budu troškovi puno veči.koliko imaš sati rada i koje je ulje unutra mmože iti da je samo filter začepljen a sad to su samo nagađanja dok ne počneš tražit nečeš znat
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ma hidraulika nema veze s tim ak misliš na hidrauliku podizanje poluga i ostale điđe miđe tu je nekaj oko pogoskog sklopa kak vi kažete multipowera ja velim konvertora najvjerojatnije je neka komora propustila ulje pa gubi pritisak i moj ti je savjet da to čim prije riješiš jer kasnije ti budu troškovi puno veči.koliko imaš sati rada i koje je ulje unutra mmože iti da je samo filter začepljen a sad to su samo nagađanja dok ne počneš tražit nečeš znat

Unutra je Fuchs UTTO ulje (transhidraol)..
Sati rada ima puno,ulje nije dugo mjenjano,ali ima žutu boju nije neko crno.

Onda je valjda nekaj u getribi otišlo,jer to do sad nismo slagali nist.

Dal se može nekak isprobat kaj bi bilo,prikopčat neki priključak na njega pa vidjet dal če radit s njim ili ne?
Ovo oko mjerenja pritiska,gdje izmijerit,dal iza na brzim spojkama ili gdje drugdje?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Das kontakt na traktoru i pogledas na mjenjacu gdje ima indikator.Kad skines kabal sa indikatora lampica bi trebala da se ugasi.Taj indikator odvrnes i umjesto njega stavis manometar.Ipak kao si ti objasnio da se pali kad povuces rucnu ,stisces kocnicu tu bi mogao biti problem i neki kontakt na kablu ili neka masa.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
interval izmjene ulja je 2000 h i to ulje nikad ne pocrni daj mi reci dal ima miris po paljevini ono ko kad lamelu spališ,mora imat i filter negdje pritiske mjeriš na posebnim priključcima oni su negdje na mjenjaču ne znam točno gdje jer nisam to radil na traktorima ja popravljam građevinske strojeve al princip je isti.konverter ti je spojni dio između motora i mjenjača ko nekad na starim tipovima lamela
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Das kontakt na traktoru i pogledas na mjenjacu gdje ima indikator.Kad skines kabal sa indikatora lampica bi trebala da se ugasi.Taj indikator odvrnes i umjesto njega stavis manometar.Ipak kao si ti objasnio da se pali kad povuces rucnu ,stisces kocnicu tu bi mogao biti problem i neki kontakt na kablu ili neka masa.
To ču probat sutra napravit..

interval izmjene ulja je 2000 h i to ulje nikad ne pocrni daj mi reci dal ima miris po paljevini ono ko kad lamelu spališ,mora imat i filter negdje pritiske mjeriš na posebnim priključcima oni su negdje na mjenjaču ne znam točno gdje jer nisam to radil na traktorima ja popravljam građevinske strojeve al princip je isti.konverter ti je spojni dio između motora i mjenjača ko nekad na starim tipovima lamela

Ulje ima neki čudan miris,i danas kad sam izvadio mjerač a traktor je bio u radu na mjeraču su bili neki mjehuriči.Filter ima probat ču i njega skinut da vidim kakav je...
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
mjehuriči su ti normalna pojava u radu filter moreš skinut i vidit ak se da rastavit a ak je zatvoreni od toga nečeš imat nekog učinka,a ovo kaj veliš da ulje ima čudan miris znači da su lamele dobile po pi..i.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imam pitanje u vezi indikatora ulja na zetoru 5211.

Planiram stavit novi indikator,al moram stari skinut,e sad dal ga skidam kad je traktor hladan ili vruc,jer se bojim da ga ne zdrobim i da mi pukne u bloku.
Indikator nikad nije skidan u 25god!

Jos nekaj mislim napravit patbi molil za ideju ili iskustvo.

Mislim stavit indikator i manometar na istu cjev koju bi napravil,e od cega ju napravit od bakra,pocincane cjeuji ili....
Jel moram kaj pazit kad bum to slagal?
Manometar bi stavil u blizini indikatora da ga vidim kad sam pokraj traktora a ne u kabini.
Koji manometar uzet ili od cega......?
Unapred hvala.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Indikator bi ti morao ič normalno van makar nije nikad skidan.probaj prvo dok je hladan lagano pa ces vidit dal bu išlo.
A ova kombinacija sa indikatorom i manometrom,ja bi to izveo ovako: Na mjesto indikatora zašrafio holender(šuplji vijak) koji na kraju nije zatvoren nego ima navoj ženski u sebi,znači sa holenderom zašrafiš lajtung za manometar a odma na holender indikator
Imaš po trgovinama i manometra i lajtunga bakrenih za kupit,oboje možeš nač za cca 150-200kn i fino staviš manometar u kabinu da bu kak bog zapovjeda i amen,bezveze ga stavljat ak je vani
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Indikator bi ti morao ič normalno van makar nije nikad skidan.probaj prvo dok je hladan lagano pa ces vidit dal bu išlo.
A ova kombinacija sa indikatorom i manometrom,ja bi to izveo ovako: Na mjesto indikatora zašrafio holender(šuplji vijak) koji na kraju nije zatvoren nego ima navoj ženski u sebi,znači sa holenderom zašrafiš lajtung za manometar a odma na holender indikator
Imaš po trgovinama i manometra i lajtunga bakrenih za kupit,oboje možeš nač za cca 150-200kn i fino staviš manometar u kabinu da bu kak bog zapovjeda i amen,bezveze ga stavljat ak je vani

Cekaj na taj suplji vijak koji sarafim na blok na njega manometar i kaj da sa bakrenom cjevcicom dovedem u kabinu i spojim manometar?
Di na tom sistemu stavim indikator?
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Znači ne koristiš obični šuplji vijak kao ja nego nabaviš takvog koji ima u sebi na kraju rupu sa navojom i onda u njega zavrneš indikator a bakrenu cijev dovedeš u kabinu i spojiš na nju manometar
Znači zamisli si da je na mom šupljem vijku zašrafljen još indikator u njega


http://cat.hansa-flex.com/hr/cat/3132

Znači sličan ovom vijku,ovo sam nabrzaka našao da si stvoriš sliku
 

Prilozi

  • DSC00423.jpg
    DSC00423.jpg
    38.1 KB · Pregleda: 230
  • DSC00420.jpg
    DSC00420.jpg
    78 KB · Pregleda: 582
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znači ne koristiš obični šuplji vijak kao ja nego nabaviš takvog koji ima u sebi na kraju rupu sa navojom i onda u njega zavrneš indikator a bakrenu cijev dovedeš u kabinu i spojiš na nju manometar
Znači zamisli si da je na mom šupljem vijku zašrafljen još indikator u njega

Kuzim sad.
Koja bi debljina cjevcice bila dovoljna za manometar?
Di ima za kupit takve bakrene cjevcice i ovaj tvoj sa uljem u sebi mi se svida di si ga ti kupil?
Jel moram na nekaj jos pripazit kad bum slagal?
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja kupio u trgovini sa traktorskim djelovima u zaprešiću,cijev sa okom na jednoj strani i maticom-lolenderom na drugoj strani koja org paše na manometar,oboje nekih 150kn ak se ne varam
To ti je za IMT-ja al vj paše i na dr traktore,cijev je debljine nekih 6mm a rupa u njoj nekih 2-3
Neznam na kaj bi dr trebao obračat pozornost kod slaganja

Najbolje izvadi stari indikator,kupiš po uzorku novi,tražiš odma ovakav šuplji vijak kak sam ti rekao dvije bakrene podloške i cijev sa manometrom,naravno cijev da ti paše na šuplji vijak da ti ni veča il manja rupa na kraju cijevi da nebi morao još kakve redukcije pravit
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja kupio u trgovini sa traktorskim djelovima u zaprešiću,cijev sa okom na jednoj strani i maticom-lolenderom na drugoj strani koja org paše na manometar,oboje nekih 150kn ak se ne varam
To ti je za IMT-ja al vj paše i na dr traktore,cijev je debljine nekih 6mm a rupa u njoj nekih 2-3
Neznam na kaj bi dr trebao obračat pozornost kod slaganja

Najbolje izvadi stari indikator,kupiš po uzorku novi,tražiš odma ovakav šuplji vijak kak sam ti rekao dvije bakrene podloške i cijev sa manometrom,naravno cijev da ti paše na šuplji vijak da ti ni veča il manja rupa na kraju cijevi da nebi morao još kakve redukcije pravit

Dal mogu kupit manometar za vodu i jel bi on delal jer je vjerojatno jeftiniji od onog u ducanu,a vjerojatno imaju veci izbor.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Hm neznam baš kak bi se ponašao ovaj od vode a i po cijeni ti nije ništ jeftiniji a još ti bi ga bilo kompliciranije spojiti kad ima prihvat od vjerojatno pol cole
Stavi orginal i nemaš brige
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tesko ces uspeti na suplji vijak [ holender ] da stavis i indikator. navoj na indikatoru je priblizan debljini zida holendera tako da bi to po meni bilo cak nemoguce. jedino holender i sev koja je za njega namenjena i samo manometar. ili samo indikator. za oboje na istom mestu se mora posebno napraviti kao T raskrsnica da slizi za oba sistema. a po meni samo manometar je sasvim dovoljan i najtacniji. e sad moras videti dal ti odgovara navoj od indikatora i holendera imt ili nekog drugog posto ima dosta razlika u mm i u navojima. samo kvalitetan manometar trazi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh