• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Manometar i Indikator ulja

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Moreš ga spojiti i na čep iznad bregaste.
Preporučil bi gumeno armirano crijevo ili metalni lajtung ali dobro pošelnan.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
tesko ces uspeti na suplji vijak [ holender ] da stavis i indikator. navoj na indikatoru je priblizan debljini zida holendera tako da bi to po meni bilo cak nemoguce. jedino holender i sev koja je za njega namenjena i samo manometar. ili samo indikator. za oboje na istom mestu se mora posebno napraviti kao T raskrsnica da slizi za oba sistema. a po meni samo manometar je sasvim dovoljan i najtacniji. e sad moras videti dal ti odgovara navoj od indikatora i holendera imt ili nekog drugog posto ima dosta razlika u mm i u navojima. samo kvalitetan manometar trazi.

Da šuplji vijak je npr 8mm debljine i na 12 ključ i indikator je isto m8 debljine i to te vjerojatno brine,al ima holendera 8mm sa naprimjer glavom za 17 ključ i on znači ima dosta debelu stjenku na tom području da ima u sebi rupu sa navojom za indikator još

Radio sam po bagerima i traktorima i imao prilike vidjet i šrafit hrpu takvih holendera i na taj način montirat indikator i spajat lajtung koji npr podmazuje kompresor
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da šuplji vijak je npr 8mm debljine i na 12 ključ i indikator je isto m8 debljine i to te vjerojatno brine,al ima holendera 8mm sa naprimjer glavom za 17 ključ i on znači ima dosta debelu stjenku na tom području da ima u sebi rupu sa navojom za indikator još

Radio sam po bagerima i traktorima i imao prilike vidjet i šrafit hrpu takvih holendera i na taj način montirat indikator i spajat lajtung koji npr podmazuje kompresor

Ja sam mislil usarafit cjev u blok i na nju T komad i na ravni dio stavit indikator a na drugi crjevo od manometra?

Muhanicar: jesu to ona tri sarafa na istom razmaku pokraj oduska a iznad indikatora?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Da šuplji vijak je npr 8mm debljine i na 12 ključ i indikator je isto m8 debljine i to te vjerojatno brine,al ima holendera 8mm sa naprimjer glavom za 17 ključ i on znači ima dosta debelu stjenku na tom području da ima u sebi rupu sa navojom za indikator još

Radio sam po bagerima i traktorima i imao prilike vidjet i šrafit hrpu takvih holendera i na taj način montirat indikator i spajat lajtung koji npr podmazuje kompresor


@zeljkokrizancic je vec sve objasnio.Ja cu samo da to pokazem na slici.Najbrzi i najjednostavniji nacin spajanja cijevi manometra i indikatora za ulje.Tu je bitan samo tokar i komad sestougaone sipke 17mm.

dsc06840gd.jpg

dsc06842j.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da to je zeljko objasnil a kod tebe se super vidi.
Mene zanima di se jos na drugom mjestu moze spojit kak je muhanicar rekel tak da bi indikator ostavil di je a manometar bi spojil sa supljim sarafom na drugo mjesto,rekel je muhanicar na bregastoj,di bi to bilo tocno ja bi rade tak jertje manje komplicirano?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,710
Čepovi iznad bregaste su ti oni šarafi kaj imaju prorez za šarafciger(na strani gdje je odušak ) i na prvoog ti je spojeno podmazivanje boš pumpe
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Čepovi iznad bregaste su ti oni šarafi kaj imaju prorez za šarafciger(na strani gdje je odušak ) i na prvoog ti je spojeno podmazivanje boš pumpe

Kuzim koji su to sarafi,ima ih 4 i na prednjem je cjev od bos pumpe.
Za kaj su ti sarafi stavljeni a za nis ne sluze?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,710
da to su ti...
pa kaj ja znam možda su tud bušili kanale za podmazivanje do sjedišta ležajeva na radilici kad su povezani...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
To su ti šarafi, a zašto su tu ti Mika objasnil
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To su ti šarafi, a zašto su tu ti Mika objasnil

Tak bum i slozil indikator nek bude di je a crijevo cu povuc od jedne od rupa i u kabinu na manometar.
Jel bi mogel to crjevo nac u ducanu za traktorske djelove,a da ima zavrsetak orginal za manometar?
Koji traktor ima to orginal osim imt-a?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ovisno čiji manometar bude u igri i sa kakvim priključkom.
Prvo nabaviš manometar a onda se baciš u potragu odgovarajučeg crijeva ili ga daš napraviti.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
onakvih holendera sto je lisnik prikazao je nekad bilo u prodaji kod nas ali to vise nisam nigde video. na takav sam mislio deo da se napravi od vijka veceg. ja to dam dimenzije strugaru i on od vijka napravi . probusi ga kroz sredinu i nalozi odgovarajuce navoje. a obicno do sata vucem vod sa bakarnom cevi i odgovarajucim prikljuckom .ima kod nas i creva za te vodove ali su se lose kvalitetom pokazale [ pucaju ]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
onakvih holendera sto je lisnik prikazao je nekad bilo u prodaji kod nas ali to vise nisam nigde video. na takav sam mislio deo da se napravi od vijka veceg. ja to dam dimenzije strugaru i on od vijka napravi . probusi ga kroz sredinu i nalozi odgovarajuce navoje. a obicno do sata vucem vod sa bakarnom cevi i odgovarajucim prikljuckom .ima kod nas i creva za te vodove ali su se lose kvalitetom pokazale [ pucaju ]

Kupit cu vijak prnbuseni te dimenzije fi ili cu ga dat napravit,koji bi fi rupe u vijku bil dosta da manometar radi bez trzaja kazaljke?
Moram samo nac crijevo odgovarajuce duzine i sa prihvatom za taj saraf.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dovoljno je i 3-4mm .nema tu trzaja na manometru jedino ako je on los. na original holenderu nije vise od 3mm nekad i manje. jer to neradi na protok nego samo sabija ulje pod pritiskom da ocita. imao sam negde pravljen komad ali bog zna de je sad u radionici . ali istovetno skoro izgleda kao sto je lisnik prikazao. nekad ga je najlakse napraviti kod strugara ali pokusaj pronaci ako ima odgovarajuci.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
dovoljno je i 3-4mm .nema tu trzaja na manometru jedino ako je on los. na original holenderu nije vise od 3mm nekad i manje. jer to neradi na protok nego samo sabija ulje pod pritiskom da ocita. imao sam negde pravljen komad ali bog zna de je sad u radionici . ali istovetno skoro izgleda kao sto je lisnik prikazao. nekad ga je najlakse napraviti kod strugara ali pokusaj pronaci ako ima odgovarajuci.

Pa ak netreba vise od 4mm ja si ga sam napravim na stupnoj busilici,vec sam si radil za lajtunge za naftu,samo moram nac saraf odgovarajuce duljine i fi,imam ih razne doma.
Kupim 2 bakrene podloske i lajtung(crevo)za manometar.
A manometar cu kupit neki bolji,kvalitetniji.

Jel zna tko neke marke manometra da su dobre?
Pa ulje ni ne dojde do manometra nego stlaceni zrak u crjevu jer kd se sve namontira cjev je prazna?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
bas tako, zato i netreba velika rupa jer nercirkulise tuda ulje pa da treba neki promer rupe. original teleoptik za IMT su se pokazali dobro dosad. a verovatno ima u nabavci jos kakvih . nisam cuo ni za ruse da su lose se pokazali manometri. bitno je da je lakse uraditi prikljucke na holender i manometar
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,710
Stavi od imt-a (indijski 60-tak kuna za sad svi rade dobro jedino podloga na suncu izblijedi), a ako hoćeš nešto kvalitetnije odeš kod ovih kaj prodaju hidraulične komponente (cijena od 120 do 500 kn)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hvala vam puno na informacijama,kad bum to sve slozil,poslikat cu sve i staviti cjene svega.:(hi)::icon_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh