• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Manometar i Indikator ulja

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel zna netko kako se spaja indikator ulja na postoječi kombinirani sat na IMT 540??
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ak ima original manometar za ulje treba samo ubaciti T-komad i na slobodan izlaz staviš indikator.
Indikator se spaja žicom na kontrolnu lampicu.Na drugu žicu od lampice ide +(klema 15) od brave.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
Jel zna netko kako se spaja indikator ulja na postoječi kombinirani sat na IMT 540??

sat ti ima na sebi zivu struju tj + a sa indikatora povuces masu i spojis na sat imas stopicu gdje se spaja nemores fulati
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A ako na satu nema žive struje?? Ako je sat samo masa?
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
nebi smel biti masa imas na njemu oznaku + i tu dovodis struju sa osiguraca ili brave jer ti i plovak daje masu pa se oba instrumenta napajaju sa tog plusa + klemica ti ima ispod stopice plastiku tak da nemoze probijat i po tome najlakse skuzis koja je plus
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Neznam kakav je to sat.Kak ima masu za kontrolke?
Sva grla imaju onaj jeziček koji dodirnr kučište?
Di je kontrolka za generator?Ona ima isto +15
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
kontrolke od alternatora i ulja te pokazivaci temperature i razine goriva ti uzimaju + sa sata kak sam objasnil a dovodis im samo masu dok kontrolke svijetla i zmigavaca dobivaju + na grlo jer sat ima masu preko drzaca koji ga drze. ak ti nije jasno slikaj sat pa ti bum napisal tocno kam koja zica ide
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kontrolke od alternatora i ulja te pokazivaci temperature i razine goriva ti uzimaju + sa sata kak sam objasnil a dovodis im samo masu dok kontrolke svijetla i zmigavaca dobivaju + na grlo jer sat ima masu preko drzaca koji ga drze. ak ti nije jasno slikaj sat pa ti bum napisal tocno kam koja zica ide

Ahaaaa....sad si me prosvijetlil...:)

Znam sad, jasno mi je....daaaaaa, ima jedan klemica s oznakom +, tu budem dopeljal živu struju od kontakta i onda bi to sve trebalo funkcionirati, zato mene i zajebava i kontrolka od alternatora...:weedman:
Sat je star koliko i traktor, 35 godina, ali nadam se da bude funkcioniralo.
Navečer se bacam na posao pa budemo vidjeli. Javim.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
javi kak bude radilo ja sam svog moral rastavljt jer gospoda i bg nisu dobro zalemili zice pa sam sam polemil kak treba i radi ko doksa
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo da javim...nevalja.
Znači doveo sam + na klemu s oznakom + i dobio sam struju na gornjem dijelu sata (dinamo i ulje), znači struja je u utorima kam se uguraju žaruljice s grlom.
Struje ima i na ostale 2 stopice (indikator temperature i plovak) a tu neznam dal smije biti struje?
Dalje...problem mi se javlja da kad uguram žaruljicu skupa s grlom u utor koji je pod strujom, preko žaruljice mi daje struju na cijelo grlo, odnosno ispod kud bi trebala doći masa sa indikatora ulja je isto struja i to nevalja, tu nekaj neštima?
Neznam jel problem u tim starim grlima kam idu žaruljice, ali sva grla tak reagiraju pa onda neznam.
Problem je očito negdi drugdi.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
to je normalno jer ti je zaruljana nit isto vodic stavi zicu koja ide sa indikatora negdje na masu ni spoji grlo pa bus videl da svijeli
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo baš sam probal...i radi točno kak veliš, odspojim žicu s indikatora i prislonim na blok motora i stvarno žaruljica svijetli.
Pa kaj onda nevalja, jel nevalja novi indikator pa prek njega nema mase??? Jučer sam novog kupil. Neznam više.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
škart roba odi nek ti ga zamjeni najvjerojatnije mu feder ne radi bitno da je instalacija i sat ok ak te jos kaj interesira samo pitaj
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
škart roba odi nek ti ga zamjeni najvjerojatnije mu feder ne radi bitno da je instalacija i sat ok ak te jos kaj interesira samo pitaj

Po ovome kaj sam sad sprobal izgleda da je sat uredu, instalacija je nova, a indikator izgleda nevalja, pišljivih 23 kune.


E pošto vidim da se kužiš u te satove...daj mi reci odkuda da dovučem onda žicu za kontrolku od alternatora, znači da svijetli kad je traktor ugašen i ključ u bravi, a da se ugasi čim se zavrti alternator??

S alternatora idu dvije žice, jedan na regler a druga s brave čini mi se, pa s reglera idu dvije žice nazad prema osiguračima.
Alternator je stari tip s vanjsim reglerom.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
probaj naci od nekog stojadina ili fice mislim da bi trebal pasati i miran si ovi novi su za k.... isti problem sam imal na 577 nasel doma neki stari od auta i radi bez brige
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
probaj naci od nekog stojadina ili fice mislim da bi trebal pasati i miran si ovi novi su za k.... isti problem sam imal na 577 nasel doma neki stari od auta i radi bez brige

klasična "osmica" je navoj.
daj pogledaj post gore pa odgovori u vezi kontrolke alternatora?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Evo baš sam probal...i radi točno kak veliš, odspojim žicu s indikatora i prislonim na blok motora i stvarno žaruljica svijetli.
Pa kaj onda nevalja, jel nevalja novi indikator pa prek njega nema mase??? Jučer sam novog kupil. Neznam više.
Očito nevalja. Ispitaj ga sa instrumentom.
O tom ispitivanju preko mase sam ti sinoč pisal
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Očito nevalja. Ispitaj ga sa instrumentom.
O tom ispitivanju preko mase sam ti sinoč pisal

Skinem ga i ispitam, a nema kontakta prek njega nevalja, jel tak??
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
pa na alternatoru spojis + direkt na akumulator ili anlaser ovisi kaj ti je blize a onu tanku zicu povuci do grla i svijetli ako je alternator uredu ona je samo pobuda a najlakse ju ispitas tak da uzmes probirku iliti ispitivac i zabicu zakacis na + a probirku na stopicu - ak svijetli alternator je dobar a ak ne svijetli onda mjenjaj regler
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
probaj naci od nekog stojadina ili fice mislim da bi trebal pasati i miran si ovi novi su za k.... isti problem sam imal na 577 nasel doma neki stari od auta i radi bez brige
Golf, ovi imaju veči navoj
klasična "osmica" je navoj.
daj pogledaj post gore pa odgovori u vezi kontrolke alternatora?
8x1,25
 

Najnoviji postovi

Na vrh