• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Manometar i Indikator ulja

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni je do nekih 0.2-0.3 bara crveno, pa je zatim bjelo do 2 bara, a od 2-4 bara zeleno.
pali se lampica kad padne ispod 0.5 bara.

Daj poslikaj bas me zanima kakav imas manometar,od kojeg je traktora?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Danas sam tanjural 2h bez stajanja i dobro se zetor zgrijal,a tlak ulja na leru je uvijek 2bara a na polagasa je na 3.5bara na max.gasu na 4bara. Ima oko 4000rs.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pak taj se zetor još ne ni prav razdelal :)

Oral sam i frezal plastenike, 4000 m2 i bome pritisak ulja na vručem motoru je nikakav u ler gasu, a kod frezanja mi se i grijal pa sam moral i stajati i hladiti ga. Definitivno je motor sazrel za generalku!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Pak taj se zetor još ne ni prav razdelal :)

Oral sam i frezal plastenike, 4000 m2 i bome pritisak ulja na vručem motoru je nikakav u ler gasu, a kod frezanja mi se i grijal pa sam moral i stajati i hladiti ga. Definitivno je motor sazrel za generalku!!
Na ler gasu ionak nikaj ne delaš, a to kaj se pregrijaval mu je samo smanjivalo pritisak tak da ................

Nego oče li više koja slikica?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zadnjih godina ne dela puno i pazimo ga,sad ore u prosjeku 7rali godisnje i tanjura vozi prikolicu,i godisnjf u prosjeku 60m drva izvuce ili dopelja doma....

Pa ak ti se grije mozda je kaj zastopano?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bit će slike, samo nek se malo gužva smiri, u međuvremenu sam skidal PVP na oba traktora (540 i 565) i nosil k majstoru i još masu sranja imam trenutno, samo nek se to malo posloži pa budem više pisal o svemu!
 

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
Ova tema je super . I ja sam se sad "navuko" na taj manometar za pritisam ulja jer sam cijeli život vozio IMT 533 koji to ima original . Sada imam jo i Zetora 6211 pa bi složio nešto kao @OFICIR . Sve sam skužio po pitanju montaže i i djelova no zanima me da li netko od forumaša zna dali postoji manometar koji je debljine do 30 mm jer ga nemam gdje metnit . Već razmišljam da izbacim manometar za zrak jer me nešto gnjavi , a mislim da mi je bolje da znam pritisak ulja nego zraka kad ne vozim nikakvo priključno vozilo s zračnim kočnicama .
Ako netko zna za taj manometar neka napiše . Nema veze ako ga i nema u hrvatskoj jer kupujem i preko e-baya i sličnih stranica .
Pozdrav
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@navi evo pogledal sam al ti nemrem pomoc,netko je otpojio žice s manometra zraka,i tam je dupla siva i jedna plava.
Pitaj tu možda netko zna redosljed spajanja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
@navi evo pogledal sam al ti nemrem pomoc,netko je otpojio žice s manometra zraka,i tam je dupla siva i jedna plava.
Pitaj tu možda netko zna redosljed spajanja.

Odi se ti Oficir još malo odmori.
Čovek pita da bi kupil manometar za ulje, ali da je niskog profila, a u krajnjem slučaju bi izbacil ovoga za zrak jer mu netreba.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam ja kaj on pita.
Ja mu odgovaram na jedno dtugo pitanje koje nije tu postavljeno,
Njemu je manometar za zrak kad da kontkt stalno na max.i misli da je možda krivo spojeno,pa ako netko zna koja boja žice ide na koju stopicu nek napiše.

Još če vam kolega@navi pojasnit.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa mogel bi koristiti i ovog za zrak ako mu dobar indikator trebal bi biti na rezervaru od zraka .Najvjerojatnije otpojena žica sa njega .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To sam mu i ja rekel,al veli da su spojene i probal je kontra spojit al opet isto.
On sumnja da je vura krivo spojena.
 

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
Znam ja kaj on pita.
Ja mu odgovaram na jedno dtugo pitanje koje nije tu postavljeno,
Njemu je manometar za zrak kad da kontkt stalno na max.i misli da je možda krivo spojeno,pa ako netko zna koja boja žice ide na koju stopicu nek napiše.

Još če vam kolega@navi pojasnit.

Bok !
@OFICIR je u pravu jer sam s njim na pp diskutirao o manometru zraka koji mi čim dam kontakt kazaljka skoči na maksimum . Na boci su žice obje spojene a na manometru pogledajte na slici koju ću stavit na kraju odgovora .
Ako i otpojim žice s boce kazaljka je na maksimumu tako da neznam što je problem . Ako tko zna kako se spaja manometar za zrak ili može na svom zetoru x211 ili x245 neka pogleda i neka odgovori .
Inače kompresor je isključen na pumpi , a zrak u boci se puni kad je traktor upaljen . Ne treba mi taj manometar ali mi ide na živce da kazaljka skoči čim dam kontakt .
nxfv.jpg
[/IMG]

Iako je manometar orginal češki nema brojeve 30 i 31 no plava je na plusu kod mene a siva na minusu a zelena na trećem izvodu kako se i vidi na slikama


@OFICIR - reci mi , molim te gdje si kupio onaj probušeni šaraf koji ide kroz lajtung i šarafi se u blok motora . Znači dimenzije i neku oznaku po kojoj bi ga u trgovini tražio . U Kutini ima neki lik koji pravi sve vrste lajtunga i visokotlačna i niskotlačna , sve vrste hidrauličnih za bagere i ... po naruđbi .
Veli da će mi ga napravit za oko 100 kuna 1,5 metar samo moram znat koje priključke da ugradi . Znači na manometar ide ženski m10x1mm a prema bloku oko samo koji promjer oka . Nadam se da si skužio .
Pozdrav svima

Pa mogel bi koristiti i ovog za zrak ako mu dobar indikator trebal bi biti na rezervaru od zraka .Najvjerojatnije otpojena žica sa njega .

Bok !
Ma žice su na tom indikatoru spojene obje su uštekane .
Kako taj indikator na boci uopće radi . Da li on kao kao i senzor brzine koji pri različitim okretajima daje različit napon ? Možda on ne valja , no kako ga ispitat

ako misliš na širinu od 30 mm onda je ovaj najmanje koje sam uspio naći (38 mm)

http://www.ebay.com/itm/Marshall-Ga...Parts_Accessories&hash=item35ca6e8b23&vxp=mtr

Taj manometar bi po promjeru bio idealan jer bi ga lakše ugradio u ploču s instrumentima . Problem je što radi od 0 -2 bara jer je 30 psi = 2 bara
Ispravljam se ima ih i do 100 psija
Hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesm skužio sam te.
I meni su napravili to crjevo testirano do 10bara oko 100kn.
Saraf sam kupil u poljostroju a cjena neznam.
Ja sam izvadio šarafić na bloku i po njemu sam kupil taj šuplji vijak znači dužina navoja i hod navoja.

print screen
 

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
Znači takvi šarafi bi trebali bit u ponudi u trgovinama traktorskih djelova ?
A ovaj kraj koji ide na manometar je 10x1 mm zar ne . Neznam još koji ću manometar uzet ali radio bi po standardu koji je na tim klasičnim manometrima , Ako bi slučajno nabavio neki u colskim mjerama nabavio bi si prelaz
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da ima ih u takvim dučanima samo nemoj predugog uzet.
Joj neznam točno koja mu je debljina mislim 10mm.
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na sat u traktoru idu 4 žice pozicija na grlo sijalice masa piše - ostale dvije možeš i zamjenit ništa neče biti na indikator bitrebale ići dvije jedna + koja dolazi od kontakta i druga prema satu još ti ostaje jedna o sata ta ide na masu i produžava na nasu od rezervara zraka ako ta masa ni je dobra sat uvijek pokazuje maksimum .
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Znam ja kaj on pita.
Ja mu odgovaram na jedno dtugo pitanje koje nije tu postavljeno,
Njemu je manometar za zrak kad da kontkt stalno na max.i misli da je možda krivo spojeno,pa ako netko zna koja boja žice ide na koju stopicu nek napiše.

Još če vam kolega@navi pojasnit.
Sad je sve jasno, ali ako ste preko pp-a počeli onda ste tam trebali i završiti.
Ovak unosite pomutnju
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ispričavam se krivo je ispalo nece se ponovit!:(wait)::icon_biggrin:
 
Na vrh