• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Manometar i Indikator ulja

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ti čepovi bi trebali biti isti kanal, tj kanal od ulja i kad bi njega izvadil tu zašarafiš priključak za manometar po želji.

Bum ja sutra snimil na sličnom takvom motoru koji je doma i potražil kaj imam pa javim

MA probal sam ga odšerafiti, ide ključ 9 gore, ali ni da mrdne, to je zapeklo garant u ovih 35 godina i bojim se da nebudu išli van, a opet se bojim da kaj ne ftrgnem pa bude još veče pizdarije.
Ostaje mi ipak ova srednja rupa za T komad da se to sve postavi.

@vica
Idea je dobra, ali reducir je malene površine i mislim da nebi bio dovoljan čak ni za M8 rupu. Budem baš sutra malo promjerio jer mi danas to nije palo na pamet.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
MA probal sam ga odšerafiti, ide ključ 9 gore, ali ni da mrdne, to je zapeklo garant u ovih 35 godina i bojim se da nebudu išli van, a opet se bojim da kaj ne ftrgnem pa bude još veče pizdarije.
Ostaje mi ipak ova srednja rupa za T komad da se to sve postavi.

@vica
Idea je dobra, ali reducir je malene površine i mislim da nebi bio dovoljan čak ni za M8 rupu. Budem baš sutra malo promjerio jer mi danas to nije palo na pamet.
Probaj ga malo pomilovati milovanom od kile pa da vidiš kak ide.

Sutra ti bum rešil kak god teško
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A bum ga vudrl ko vraga, možda popusti :)
Kad bi bar, odma bi rešil mesto za indikatora i dal se u potragu za manometrom i crijevom :)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nemoj bas toliko lupati jer mozes da polomis blok.Probaj malo ga izudarati mozda popusti .Ako nece nabij maticu na cep i zavari je.Poslije grijanja prilikom varenja sigurno ce popustiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
A bum ga vudrl ko vraga, možda popusti :)
Kad bi bar, odma bi rešil mesto za indikatora i dal se u potragu za manometrom i crijevom :)
Ako pukne blok nemoj mene kriviti jer ja neznam kak ti osječajno moreš klopiti
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemoj bas toliko lupati jer mozes da polomis blok.Probaj malo ga izudarati mozda popusti .Ako nece nabij maticu na cep i zavari je.Poslije grijanja prilikom varenja sigurno ce popustiti.

Ma naravno da ne, znam ja kaj znači lupiti po šerafu u nadi da popusti.
Ovo je bilo čisto tako figurativno rečeno :) Da nebude zabune..hehe
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo je plastična instrument tabla?? Lepo ti napravi rupu tu negdi u tom polažaju gdje je manometar sada i postaviš ga unutra i to je to. Fino i uredno :)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
:(clap):Bravo Oficir.Izgleda ces ti ipak s vremenom postati pravim mehanicar.
U svakom slucaju cestitke za odrađen posao.:(clap)::(clap)::icon_pidu:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovo je plastična instrument tabla?? Lepo ti napravi rupu tu negdi u tom polažaju gdje je manometar sada i postaviš ga unutra i to je to. Fino i uredno :)

Da na zetoru je plasticna kontrolna tabla,i na tom mjestu je rupa tvornicka za prekidac za svjetla na kabini a ja ih jos nemam pa sam ju iskoristil,samo sam uzel borer 4.8 i borer 13mm i zbusil 3 rupe i sad imam dva sarafica kaj drze manometar,13mm rupa je. Za rasvjetu manometra i to je to,zvadil sam ja van vuru za zrak al je rupa veca za 3mm i nemrem ga tu pricvrstit pa sam ga ispred del i super se vidi. Nemrem napravit tak veliku rupu jer je tabla tu vec zbusena manjom i ovalna je,al mi nisnis ne smeta ni vani jer nem zapinjal za njega.

@lisnik hvala na komentaru. To nije neka mehanika vise je inovacija i logika,al polako bum svasta radil kaj je blizu mehanike,sam sam si repariral pumpu vode prije 5god i jos uvjek radi i ne pusta,a pukel mi je saraf u bloku kad sam ju skidal i uspjel sam ga zvadit bez ostecenja tak da idem logikom i prije se raspitam pa idem delat.:icon_biggrin:
 

petzup

Novi član
Tu od
9 Pro 2011
Poruka
4
ima li tko među vama, ugrađen takav manometar za uljni pritisak na Vinkoviću, serija 700, motor lda 672 ?? gdje se ga može priključiti, kod uljnog filtera ili je još koja opcija ??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da na zetoru je plasticna kontrolna tabla,i na tom mjestu je rupa tvornicka za prekidac za svjetla na kabini a ja ih jos nemam pa sam ju iskoristil,samo sam uzel borer 4.8 i borer 13mm i zbusil 3 rupe i sad imam dva sarafica kaj drze manometar,13mm rupa je. Za rasvjetu manometra i to je to,zvadil sam ja van vuru za zrak al je rupa veca za 3mm i nemrem ga tu pricvrstit pa sam ga ispred del i super se vidi. Nemrem napravit tak veliku rupu jer je tabla tu vec zbusena manjom i ovalna je,al mi nisnis ne smeta ni vani jer nem zapinjal za njega.

@lisnik hvala na komentaru. To nije neka mehanika vise je inovacija i logika,al polako bum svasta radil kaj je blizu mehanike,sam sam si repariral pumpu vode prije 5god i jos uvjek radi i ne pusta,a pukel mi je saraf u bloku kad sam ju skidal i uspjel sam ga zvadit bez ostecenja tak da idem logikom i prije se raspitam pa idem delat.:icon_biggrin:

A onda nema problema, može i tak biti, ne smeta ničemu!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
ima li tko među vama, ugrađen takav manometar za uljni pritisak na Vinkoviću, serija 700, motor lda 672 ?? gdje se ga može priključiti, kod uljnog filtera ili je još koja opcija ??

Bilo je to negde u temi o TV- nedavno.
Celoga su ga jadnog doradili.
Več jedva i tu dodatnu opremu vleče za sobom.

Potraži ili pitaj tam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Našel sam ako bu zadovoljavalo.
Navečer (u jebote pa skoro je noč idem se podaprati) stavim sličicu.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Bilo je to negde u temi o TV- nedavno.
Celoga su ga jadnog doradili.
Več jedva i tu dodatnu opremu vleče za sobom.

Potraži ili pitaj tam.

hahahahahahahahahahaha nemrem više čitati----idem proč:(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
hahahahahahahahahahaha nemrem više čitati----idem proč:(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)

Kaj sam nekaj krivo napisal?
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Ništa krivoga,sve je istina samo je način pisanja za krepati od smeha.Zapraf,baš su mi ti tomeki simpatični.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Ništa krivoga,sve je istina samo je način pisanja za krepati od smeha.Zapraf,baš su mi ti tomeki simpatični.
Meni nisu, ali me balavec pili ...........................
Moral bum mu želju ispuniti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Evo Šanana.
Ako zadovoljava tvoje želje.

Kupiš indikator od Zetora ili koristiš svoj za kojeg sam siguran da ima navoj M10x1, jer su takvi navoji i ona dva kaj su na kanalu i kupiš si lajtung sa okom 8, a na drugoj strani ovisno o tome kakav manometar buš imal.

U petak može biti kod tebe dostavljen ĐABATRANSOM.


upload foto
 

Najnoviji postovi

Na vrh