• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MASINE ZA CISCENJE SNIJEGA

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Kako ovo cudo funkcjonise i da li ga je iko probao napraviti kod kuce,i kako,da li je ovo funkcjonalno na traktoru



stize zima pa............

POZDRAV MATRIX
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
savoris je radio , imaš kopletnu dokumetaciju u slici i opisu na forumu ..jbt ja to ne kužim , ali to sam ja
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
koji naslov u na kojem mjestu
sta nekuzis kako radi masina il nesta drugo,nekuzim ni ja kako to radi zato pitam
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne kužim zašto ne čitaš forum nego gledaš nogomet ...
nađi neki post od savorisa , klini na njegovo ime pa kad se otvori stranica klikni na pronađi postove korisnika ili tako nekako piše ...i listaj
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ok hvala ti.ali znas kolikav je ovaj forum i koliko ima tu tema pa valja to sve procitat nemam ja toliko vremena,ali dobro sad imam pa cu pogledat.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Traži postove tamo negdje od početka zime prošle godine , ja se ne sjecam kako se zvala tema ..
Možda on ovo proćita pa se sjeti
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
nasao sam hvala vam i procitao sam je citavu.

masina je prava stvar pogotovo za slabije traktore kao sto je moj,nije toliko komplikovano za napraviti,nego sad me zanima kako radi onaj blower bez turbine? Moze li ko da mi objasni
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
matrix123456 kaže:
nasao sam hvala vam i procitao sam je citavu.

masina je prava stvar pogotovo za slabije traktore kao sto je moj,nije toliko komplikovano za napraviti,nego sad me zanima kako radi onaj blower bez turbine? Moze li ko da mi objasni

e tu si se zajeb'o malo druze :lol: :lol: :lol:

sto ces pravit ? prodam ti ja moj ;) :mrgreen:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
geledao sam to kako si ti napravioi nije toliko komplikovano,ta stvar je spas za manje traktore kao sto je moj,ne bi mi trebala veliki domet za bacanje snijega,
kolko si najvise snjega cistio sa tom masinkom?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
visine ili povrsine ??
povrsine najvise u cugu sam radio oko 6000 m2 oko jednog trgovackog centra
a visine , jebga moze da prodje kroz brdo snijega samo ti treba odgovarajuca brzina za kretanje
nemoj se zavaravati da nije koplikovan , komplikovan je ali se ipak moze napraviti ;)
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Ma nije to toliko valjda komlikovano, nego me zanima da li je sad traktoru lakse da radi sa tim mislim da li moze da guta vece kolicine snijega nego sa obicnom daskom,trebalo bi valjda da je vise moze sa prikljuckom, i da li zna da ugusi traktor,
kolko ima tvoj traktor max obrtaja na kardanu,moj ima maksimalnih 2000 obr,po min.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
ja napisah post ovdje ali nekuda nestade :scratch

rekoh nisam rekao da je nemoguce napraviti nego da je tesko

veca brzina turbine bi bila pozeljna ali ne i previse posto je lakse havarisati , moja proguta i pokoji kamen bez problema ;) do velicine solje od kafe recimo , nije problem kamen ako ima snijega dovoljno da amortizuje udar u turbinu
moje misljenje brzina ne veca od nekih 800rpm (opet zavisno od precnika turbine)

cuj kad vec imas toliki izbor brzina kardana nda malo razmisli i SNOWTHROWERu koji ima samo radno kolo
ovo sto sam ja pravio je SNOWBLOWER

snage ne treba puno ako je snijeg suv , mokar moze da pravi probleme recimo moze se desiti da zaglavi na izlazu surle ali to se meni desava zbog jednostepenog kvacila , svaki put se turbina zaustavlja pri saltanju naprijed nazad
i kada je mokar daljina bacanja se drasticno smanjuje

sto se kolicine tj. visine snijega tu nema da brines samo polako i ima planinu da pojede
ja sam isao kroz smetove (nanose) snijega od preko metar visine , ma samo guta milina jedna za vidjeti

i ako mislis imati ovaj stroj imaj na umu da ce svi iz komsiluka da ti j.... mater , sato sto im vracas snijeg ako oces i do vrata :mrgreen:
[youtube:7xos8cu3]YuHPDNIlC9s[/youtube:7xos8cu3]
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
kako funkcjonise taj snow.......vec sta,jel to bez turbine,jel lakse za napraviti,da li taj tvoj snow blower moze po makadamu i zemlji. Xexexe kanada ja to imam na telefonu pa kad ocu malo da se nasmijem pustim ga ma da piknes od smijeha
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
pa snowthrower je lakse za napraviti , mozda bi mogao da iskoristis one spirale sa dvorednog beraca ili sa nekog kombajna :scratch
on ima spiralu koja je do pola desni a od pola lijevi navoj , na sredini ima lopatice koje izbacuju snijeg neznam kojom brzinom se to okrece , ne vjerujem da bi bilo dobro za makadama . znaci izgleda isto kao ona privodna spirala na dvorednom ZMAJ beracu

pazi ove stvarke ti nisu za neku kucnu upotrebu , ako uporedis ulozeno-dobijeno mnogo ti ej lakse sa nekom daskom za snijeg . zahtijeva mnogo manje i rada i materijala a opet guras snijeg samo par puta godisnje
ja sam ovo napravio i imam ciljnu grupu kojima radim usluzno i zimi zivim skoro od toga , moze da se zaradi ako oces da radis
a ako mislis to za svoje potrebe man' se corava posla , napravi neku dobru "ralicu" kako se ovdje na forumu kaze

http://www.michaelstractors.com/forum/u ... 990564.jpg
ovo ti je to
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ja sam mislo da napravim to za licne potrebe il da ga prodam nekome,
nego ovaj je lakse napraviti samo treba nac tu spiralu,moze se mozda napraviti od tog kombajna spirala pa je prepoloviti i na sredini napraviti lopatice a ovaj drugi kraj obrnuti i dobio bi kontra navoj.
ma mogu ja napraviti dasku ali nejak mi je traktor za toga jer kod mene su velike strane pa nebih bas mogao sa svojim traktorcicom to raditi.
uglavnom razmislicu malo jos o tome
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
matrix123456 kaže:
kombajna spirala pa je prepoloviti i na sredini napraviti lopatice a ovaj drugi kraj obrnuti i dobio bi kontra navoj.
uglavnom razmislicu malo jos o tome
Razmisli o ovom podebljanom, nebude išlo tako. Navoj je navoj, bez obzira na okretanje uvjek je isti ili desni ili ljevi..
 

Najnoviji postovi

Na vrh