• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Komer, uslikao si zadnji kraj, više naprijed mora bit nipla od kvačila...

yama, lampica od getribe je vezana za niski tlak. moguća greška je u razvodniku iznad motora jer on razdjeljuje mali tlak, i pojede ga špena pa kad se ugrije nestvara tlak da ugasi lampicu...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Našli smo:)
Nisam javio tu;)
 

Prilozi

  • 20200318_124432.jpg
    20200318_124432.jpg
    103.4 KB · Pregleda: 48

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Komer, uslikao si zadnji kraj, više naprijed mora bit nipla od kvačila...

yama, lampica od getribe je vezana za niski tlak. moguća greška je u razvodniku iznad motora jer on razdjeljuje mali tlak, i pojede ga špena pa kad se ugrije nestvara tlak da ugasi lampicu...
Jučer sam otkrio da mi je pokidalo prekidač brzih i sporih.. tj jedna stopica je imala slabiji kontakt. Naručio sam novi, vidjet ću možda je uzrok svega toga bio taj prekidač. Ulje mi dijeluje još jako dobro, filter novi.. Kolko litara imate vi ulja u getribi. Neki dan sam mjenjao osovinu pa sam ispustio van,, bilo je nekih 50 litara, kažu da ide 60.. a meni je razina skoro do maximuma..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
55-60L bi trebao..
prekidač nema veze sa kontrolnom lampicom.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Kad se lampica upali da li gubiš prednju vuču,kardan,volan,šperu(ili neke od navedenih)?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Kad se lampica upali da li gubiš prednju vuču,kardan,volan,šperu(ili neke od navedenih)?
Gasi mi samo kardan i prednji pogon, sve ostalo radi(hudraulik, volan, hidraulični ventili...)
To mi se počelo dešavat sad zadnje vrijeme prvih 20 minuta rada,, jučer sam primjetio kad sam isao u brijeg da se nije palila a kad se okrenem malo u nizbrdo upali se i kad visi traktor na desnu stranu...
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Koliko pokazuje razinu ulja?trebalo bi izmjeriti tlak.
Razina je 5mm niže od maximuma, a budem vidio šta će bit.. budem promjenio ulje..možda je do ulja..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Gdje bih mogao kupiti metalne lajtunge za gorivo?
Procurilo mi na lajtungu od filtera prema pumpi.
Pa molim savjet gdje potraziti?
Hvala
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Probaj kod Hansa Flex,, imaju podružice po cijeloj Hrvatskoj pa koja ti je najbliže nazoveš
A možda i imaju.. trgoagencija , ferenčak...
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Poslano, skinite sa linkova koje ste dobili na mail...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
Eto nije me bilo dugo pa da javim samo da je motor na mom mf 3060 radio do prošle jeseni i na žalost skončao svoj radni vjek.
Puko je ventil, pao u cilindar i uredio glavu i cilindar.
No nema veze sad na njemu kuca još jače srce.
Nabavio sam motor iz radnog stroja Komatsu FAI iz 1994 godine s oznakom T4.236 LJ serije koji ima 76 kw naspram starih 59 kw.Motor je skinut iz kombinirke, skinuta glava i karter zbog pregleda i montiran na traktor uz male preinake usis-ispuh i to je to.
Još su zamijenjene komplet kočnice i nove pumpe hidraulike.
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
Pošto traktor večinom vuče prikolicu dimenzija 4x2,10 m nosivosti 6.5 tona i bager od 5 tona puno mu znači tih 25 konja. Sad ide kod mene uz brijeg s teretom u prvoj radnoj na zecu što je prije samo s prikolicom.
 

VJEKOSLAV BECLIN

Novi član
Tu od
20 Kol 2020
Poruka
6
IMAM PITANJE KAKO SKINUT KRIŽEVE NA PREDNJEM POGONU NA MF 3070 TOO JEST KAKO IZVADIT POLUOSOVINE TO JEST IZBIT INE BOLCNE GORE I DOLJE
 

Najnoviji postovi

Na vrh