• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 595

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
2 Marko93:
Ti si menjal lamele od kardana jer ti je kardan proklizaval (kad vidim da je i hidraulična pumpa širom) a ovi gore imaju problema s multipowerom... on dela na istom principu ko ta kardanska sklopka. Samo kaj multipowera treba znati složiti... ljudi to raskopaju pak ostane viška dijelova - zato na 70% MF-i multipower ne dela. Ah,je... samo ti plaši Matiju - novog gazdu MF 575,pital te je za kardan ;)
Ove lamele si mijenjal?




A dok stalno vrti onda ili je zacvikal ventil koji pušta ulje u sklopku kardana ili je razdrta kočnica kardana kaj je vjerojatno slučaj kod etnošindre

Ovo je kočnica:

zanima me dal imas jos tih slika?to imas orginal prirucnik?
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
e hvala ti naljepsa!daj posalji sve o sto imas o kardanskoj spojci i kocnici i o pumpi za multipower ak ima na pp.
rastavili smo nas mf 178 jer nam kardan non stop vrti!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo par slicica multipower-a

t7r3.jpg

8nak.jpg

1pl5.jpg
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
kolko lamela ide u spojku,jel znas?to je neko nest kemijao pa je sad sve nedefinirano!jel mozda znas koji bi pritisak trebala ostvarivat ta pumpa?jesi je kad rasklapao?
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
akoje meni pitanje namjenjeno ja mislim 7 ili 8 komada lamela da ide nisam 100% siguran jer sam zaboravio a pritisak neznam tocno a jasam svoj rastavavljo i kod mene je kardan stalno vrtio jermu je otisla kocnica kardana i sada vrti ali samo na prazno a pod opterecenjem nevrti dok ga ne ukopcam a jasam mjenjo pumpu od kardana a tamije pumpa i od prednje vuce a u mene nema multi pover a imam 595 88g
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
ajd mirko ak imas te slike sto si ih skinio,daj mi ih posalji!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
hvala ti na slici!rastavio sam spojku i kocnicu al mi nije jasno na koji nacin ulje ulazi u spojku?
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
mnozeli mi tko objasniti kakva je razlika u traktora mf 595 koji ima 2 rucice koji i koji ima 3 rucice mjenjaca kakva je razlika i koji je bolji i sta treba gledat kada se kupuje taj traktor ovaj sa 3 rucice je 86g a drugi 88g a svisu sa prednjom vucom
 

sopcic

Novi član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
4
Pozdrav ljudi,može par savjeta?
Trebao bi zamijenit ulje u prednjem diferencijalu,mjenjaču i pomoćnoj hidraulici.
Nema bolje nego da pitam ljude koji već imaju iskustva.
Koja ulja se koriste za taj traktor,koga god pitan niko nije 100 % siguran.

Hvala unaprijed!
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
jasam u svog mf 595 nedavno mjenjo i sipi sam 15w40 stane 40 litara u zadnji mjenjac a kod nas je litra 7,5km a toje oko neki 35kuna
 

sopcic

Novi član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
4
Što nje to motorno ulje? Kako prepisuje proizvođač? Zar se ne stavlja u mijeljač transhidraol?
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
ovo stosam ja kupovo prizzvodi rafinerija u modrici i pise daje za mjenjace a imas ovog motornog dodze po litri 24 kune a ovaj je preko 35 kuna ali stoje najbitnije hidraulika radi bez problema i ne steka nista
 

sopcic

Novi član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
4
a tako :(nod): hvala na odgovoru ,nisam još mijenjao ulja osim u motoru,a to je standard pa da ne pobrkam....hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh