• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson - Hidraulika i kardan problemi

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
kako se moze znati ako je otisla vodena pumpa u traktora mislim na koji nacin se moze provjeriti jer mi traktor brzo digne temperaturi i prokuva pami izbaci vodu na odusak
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo provjeri da nije termostat zastekal ako ga imas.
I cep nekad zna zezat pa ga je dobro promjenit.
Pumpa kad ode zuji ili ima lufta,primis ventilator i trzaj ga napred nazad nesme imati lufta,ili ako curi na njoj.
Ta trzanja izvodis ne kak se vrti nego prema kileru i prema motoru.
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
termostata nema tosam provjerio a nema lufta pumpa niti curi voda da nije dihtung glave ili glava pukla a motor je radzan prije dvije godine sve novo stavito
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nebi smio brzo prokuhat da je dihtung prdnul gubil bi vodu ili bi ti u vodi bilo ulja.
Kaj si otvoril kuciste termostata i njega nema?

Moze biti da ima premalo ulja u motoru ili da se nije zastopal koji kanal za hladenje u glavi posto je voda unutra.
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
ito sam radio kada sa radio generalno u kiselini sam odkuvo hladnjak tako da mislim da to nebi trebalo da bude a i parao sam ga izvana jedino da u vodene pumpe nisu itisla krilca koja tjeraju vodu pa nema cirkulacije dovoljno
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kad prokuva stavi ruku na hladnjak i provjeri temeratruru istog po svim dijelovima, ako nije i on vreo do cirkulacije je, ako je onda je uzrok pregrijavanje motora koje hladnjak nije u stanju da rashladi
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
provjericu cim budem nesto radio snjim

Nebi smio brzo prokuhat da je dihtung prdnul gubil bi vodu ili bi ti u vodi bilo ulja.
Kaj si otvoril kuciste termostata i njega nema?

Moze biti da ima premalo ulja u motoru ili da se nije zastopal koji kanal za hladenje u glavi posto je voda unutra.
pa kada mi prokuva i izbaci vodu moram onda dosut jermi na odusak izbaci a nije pomjeso vodu i ulje a skidosam dio iznad termostata i njega nema izvadzen je
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa tebi ne kuha nego ti je cep otiso i ne dihta pa stavi novi cep pa vidi.
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
Skini čep, upali i vidi jel mješa vodu.
nemoze se vidjeti jeli mjesa vodu postomu cep nije iznad hladnjaka nego ima jedno koljeno pase nemoze vidjeti a stavio sam drugi cep alije isto kada prokuva i iskinem cep onda i na cep izbacuje vodu
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
ija nato sumljam a mozda je i glava pukla ali tosam sve radio generalno prije godinu iplo ili 2 naj vise a poslije toga nisam puno radio snjim
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
hidraulika

radi se o mf178.kad je hladan hidraulika dize bez problema a kad se ugrije ulje malo digne i nista vise!na pumpi su mijenjane karike i sve gumice,filter.kulise nemaju lufta!sto bi moglo bit?
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
da.ocistili smo ga,a i ventile!a li kad je hladan onda dize,jer smo podesili polugice,al kad se ulje zagrije tad digne plug jedva jedvice,je da je plug tezak(dvobrazdni lemken okretac)!fora je u tome sto nema sigurnosni ventil ko imt smjesten na pumpi vec preko cijevi koja vodi ulje od pumpe do poklopca!
DSC08103.JPG
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Ima izvedbi pumpi i sa sigurnjakom i bez njega, barem sam ja videl.

Ja sumnjam da ipak ta pumpa nevalja na ventiličima kad na hladno diže, a na toplo ne.

Čini mi se da na cijevi koja je označena plavom strelicom ima O-ring, da možda tu ne raspišava.
Ovaj dio označen crvenom strelicom je sranje za pokopčati kad stavljaš poklopac gore. Tu ide ona ručica sa desne strane pa da niste kaj povijali kad ste poklopac hidraulika skidali dole i onda onaj excentar ne radi pravilno.

 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
na taj o-ring i ja sumljam jer to nismo rastavili!taj aluminijski dio ne skidas dole vec polugica od razvodnika ima onaj valjcic sto se skida i stavlje naknadno kad je ve poklopac na mjestu!a na kojem principu radi taj dio od aluminija?kaj on regulira?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Nesječam se kaj je unutra, jel ima O-ring ili ne.

Znam na koji kotačić misliš, označen crvenom strelicom, ali ja mislim na ovaj poklopac sa strane koji dolazi na mjesto gdje je zelena strelica. Njega treba skinuti jer kad skidaš poklopac hidraulika nemožeš ga izvaditi, a da ne savineš onaj štift koji dolazi na ovaj aluminiski ventil.
Ja mislim da to služi za regulaciju brzine reagiranja hidraulika. Brzo, sporo.

Ne sječam se više, davno je to bilo kad sam ja to videl rastepeno.

Kao što vidiš ova pumpa ima sigirnjak na sebi.

 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
kod mene je ko na ovoj prethodnoj slici!da,skinuli smo taj dekl odmah!a to sa ventilicima,mislis da bi toliko bili ishabani da pisaju kad se ulje zagrije pa postane rijede?moguce je,jer to nutra kad smo otvorili to je bila katastrofa!ulje kad se ispustalo,licilo je na mulj a ne na ulje!
 

Najnoviji postovi

Na vrh