• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson - Hidraulika i kardan problemi

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
probosam orat i prikopco sam roto drljacu 2,5m vozi kao da nema nista iza sebe ali sada sam primjetio ima ulja ispod sebe jedno mi crjevo puklo pa danas morem zamjeniti jer mi izlazi hidraulicno ulje a skupo
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
opet mise vraca stara boljka nema snage da vuce roto drljacu 2,5m moram je drzati odignutu na hidrailici da ide danas mije majstor reko doci sto radi pvp da vidi dali treba skidat ili je nesto drugo u pitanju pali i vruc i hladan i lijepo radi na leru rjec je o rotacionoj pumpi na mf 595
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
opet mise vraca stara boljka nema snage da vuce roto drljacu 2,5m moram je drzati odignutu na hidrailici da ide danas mije majstor reko doci sto radi pvp da vidi dali treba skidat ili je nesto drugo u pitanju pali i vruc i hladan i lijepo radi na leru rjec je o rotacionoj pumpi na mf 595

Ista stvar je i kod mene, kad saznaš u čemu je stvar javi.
Muhaničar jel možda ti znaš o čemu je riječ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Ista stvar je i kod mene, kad saznaš u čemu je stvar javi.
Muhaničar jel možda ti znaš o čemu je riječ?
Ako je dolaz goriva do pumpe prerešetan i sigurno očiščen, krilca na distributoru čista, ventil ispod sita radi onda je najvjerojatnije hidraulična glava pri kraju.
Taj dio bi trebal odraditi bošista.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
opet mise vraca stara boljka nema snage da vuce roto drljacu 2,5m moram je drzati odignutu na hidrailici da ide danas mije majstor reko doci sto radi pvp da vidi dali treba skidat ili je nesto drugo u pitanju pali i vruc i hladan i lijepo radi na leru rjec je o rotacionoj pumpi na mf 595

Po objasnjenju kvara trebao bi biti kvar transfer ventil.Kad je losa hidraulicna glava nemoze paliti na kljuc(pogotovo kad je vruc) vec samo na vucu.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
On bude ispod supljeg vijka na koji se kopca ulaz goriva u PVP.Valjcic pocne da riba i motor nemoze da prima gas.


Uploaded with ImageShack.us

Ovako izgleda kad se rastavi.Ovaj valjcic lijevo kod opruge mora lako da hoda po stublini(dio sa rupicama ispred filtera).
dsc06924w.jpg
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
cistio sam tamije sitka bila posve zastopana a i taj valjcic sam malo sa vodobrusnim smirglom cistio da lagano seta jedino ako nje ostecen paga treba zamjenuti cekam bosistu da dodze jer nebi skido pumpu dok nebudem siguran daje treba skinuti
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
lisnik;916839 Ovako izgleda kad se rastavi.Ovaj valjcic lijevo kod opruge mora lako da hoda po stublini(dio sa rupicama ispred filtera). [IMG kaže:
http://imageshack.us/a/img818/5558/dsc06924w.jpg[/IMG]


Brat je isto tak to sve rastavil i počistil, i vidli smo da taj klipič lagano ide, sastavili smo natrag i bilo je bolje, ali nakon dan-dva rada vidim da se skoro vratilo na staro....

A čemu služu onaj imbus šerafič u ventilu?
Kaj se dobi kad se taj šerafič zateže, tj. otpušta?
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
tako je i kod mene bilo kada sam ocistio i upalio radi bez problema ali kasnije opet gubi snagu a za taj saraf ti ja to neznam mozda koji majstor zna aliti ja neznam
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Mirko, jesi otkril u čemu je problem na 595 ?
Kaj veli majstor?
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
nije i majstor jos bio nije mogo doci a ja radim polako snjim malo dignem roto drljacu i ide a uskoro je i sjetva gotova pacu imat vremena dase vidi staje problem pa ako sta saznam javim ti
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
nije i majstor jos bio nije mogo doci a ja radim polako snjim malo dignem roto drljacu i ide a uskoro je i sjetva gotova pacu imat vremena dase vidi staje problem pa ako sta saznam javim ti

Jel došel majstor ?
Kaj veli ?
 
D

DF-germany

Guest
te su rotacione pumpe nezgodne, i u mog mf 590 su problem bile i pumpe hidraulike, pa sam ga radije prodao nego reparirao, trebalo iz francuske dijelove poručivati, a starija serija...:mad::
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
jeli netko radio kocnice na mf 595 slabo mi koci dasna a lijeva nikako pa jeli problem to rasturiti i stabi trebalo mjenjat
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
jeli netko radio kocnice na mf 595 slabo mi koci dasna a lijeva nikako pa jeli problem to rasturiti i stabi trebalo mjenjat

Prvo bi trebalo provjerit ako se može dotegnut na navojnojj šipki gdje se štelaju kočnice..
Ima posebno za lijevi i desni kotač,sa svake strane..
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
danas sam skinu pumpu od serva od traktora mf i bjelo ulje unutra neznam odkud to alisam primjetio dami gubi atf ulje pasam zato i skino je mislim damije semering otiso
 

Najnoviji postovi

Na vrh