• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson - Hidraulika i kardan problemi

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
forumasi imeli tko ventil koji bude na klipnoj pumpi od hidraulike na kojem se steluje pritisak trenutno sam napravio kao u imt i funkcionise dobro ali nema plivajuci stav kad orem a volio bih staviti njegov orginal iako mi plivajuci stav na hidraulici i nije toliko bitan jer na plugovima imam dubinski tocak pa tako orem
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
Na takav problem moze uticati vise faktora .Jedni od tih faktora su: .AC-pumpa,transfer ventil,ventil za kolicinu goriva koje dobiva hidraulicna glava,itd.itd.Uglacnom kreces od dovoda goriva.Prvo gledas dolaz goriva do AC-pumpe.Ono mora teci lagano iz rezervoara.Zatim ventili na AC-pumpi.Zatim filteri.Tad pregledas filter(sito) na PVP.Nakon svih ti pregleda krecu ozbiljniji poslovi.Transfer ventil i ventil koji reaguje kad dodajes gas.Regulise kolicinu goriva koje dobiva hidraulicna glava.Ako je sve od navedenih stvari ok tad ides bosh-majstoru.Iako u tvom cisto sumnjam da treba bosh-majstor.
moelimi to objasniti gdje dodze transfer ventil na koi kolega lisnik misli i taj ventil koji regulise dovod goriva juce sam sa masejoim oro tri brazde 10coi i nemoze orat u 4 pomocnoj nego 3 a u brzim nema snage da krene nije mi nekako ljut na gasu neprima ga slatko filtere sam mjenjo e jadino da idem dalje traziti,kada dam fas neprimi ga odma nego kasnije ga primi jasam mislio dase on sa ovim plugom moze igrat spormije motor je dobar nedize temperaturu a pritisak je na 2 kada se dobro zagrije
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Na poklopčiću Boš pumpe.
Tam gdje dolazi gorivo u nju.

Pazi da ne pogubiš djelove ili da ga krivo ne sastaviš.
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
a sta moze biti da nema snage da krene u 4 pomocnoj ali u 1 brzoj odma ga utusi kao da hoce dase ugasi kojji bi mogo biti razlog
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
neznam dali bi to moglo da zeza volio bi daje to jer toje najmanji problem ili uzet kompletu pumpu kupiti ili membranu samu zamje niti jer nemogu vjerovat da on u 4 pomocnoj nemoze krenuri sa plugovima ili u 1 pomocnoj imosam imt 77 paje mogo vuci bez problema a po cemu bi mogo znati jeli membrana nepusta mi gorivo u motor daje membrana jedino daje rastavim i pogledam onaj ventil sto bude unjoj
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
neznam dali bi to moglo da zeza volio bi daje to jer toje najmanji problem ili uzet kompletu pumpu kupiti ili membranu samu zamje niti jer nemogu vjerovat da on u 4 pomocnoj nemoze krenuri sa plugovima ili u 1 pomocnoj imosam imt 77 paje mogo vuci bez problema a po cemu bi mogo znati jeli membrana nepusta mi gorivo u motor daje membrana jedino daje rastavim i pogledam onaj ventil sto bude unjoj

Po tome kaj si navel ili negdje zastopan dovod goriva ili membrana ak su dizne postelane na pravi tlak.
Jesi skinul rezervar nedavno i opral ga u benzinu s lancima dobro,da nema smeca po crjevima.
Ja sam jedno vrijeme tankal iz limenih vojnih karnistera i kak su bili stari pocela se boja iznutra ljustit i postopalo mi je sve.
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
nevjerujem za dovod jer kada na ac pumpi pumpam gorivo ide i na filer i na pvp e sada jedino nesto drugo daje zastopano ili ventili u ac pumpi ili pvp a dizne nisam kontroliso jer pali normalno i radi lijepo
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
nevjerujem za dovod jer kada na ac pumpi pumpam gorivo ide i na filer i na pvp e sada jedino nesto drugo daje zastopano ili ventili u ac pumpi ili pvp a dizne nisam kontroliso jer pali normalno i radi lijepo

Ide ok kad pumpas al kad je pod opterecenjem pitanje jel mu dosta.
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
sutra cuje skinuti i pogledat ali neznam sta da gledam drugo sem onog ventila a mislim daje pumpa mjenjata jer se vidi daje nova ali kada je mjenjata i koje neznam
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Jel bi to mogla membrana zezat na bos pumpi?

Valjda si mislil na AC pumpu?

Mirko, ako te nije strah ti ju rastavi a ako bude problema kod sastavljnja stavi sliku pa bumo sastavili.
Ispod tog šarafa imaš i jedan filterčić.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Valjda si mislil na AC pumpu?

Mirko, ako te nije strah ti ju rastavi a ako bude problema kod sastavljnja stavi sliku pa bumo sastavili.
Ispod tog šarafa imaš i jedan filterčić.

Da membrana je na ac pumpi ja sam krivo napisal zajeb,pa ac pumpa hrani filtere i bos pumpu.:(blush):
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
nije problem ac pumpu rastaviti jersam vec radio i pitanje kolegi muhanicaru taj tranfer ventil jeli on bude ispod onog dekla koji drze 4 sarafa m8 timu ulazi gorivi u pvp kada bi njega rastavio bili bilo problema dase sastavi imali kakvi opruga ili neki ventil da nezeznem pri sklapanju
 

juričMF

Član
Tu od
25 Ožu 2013
Poruka
48
nije problem ac pumpu rastaviti jersam vec radio i pitanje kolegi muhanicaru taj tranfer ventil jeli on bude ispod onog dekla koji drze 4 sarafa m8 timu ulazi gorivi u pvp kada bi njega rastavio bili bilo problema dase sastavi imali kakvi opruga ili neki ventil da nezeznem pri sklapanju

jesi mu rijesio problem sa kardanom,ja sam ih se dosta narastavljao i napravio ,baš sam im radio kardane i multipowere,imam jednog rastavljenog 595,a sad radim jednog 698 za koji dan je gotov, od kud si iz bosne?
 

juričMF

Član
Tu od
25 Ožu 2013
Poruka
48
da toje ta zupcasta pumpa alimije taj ventil sto bude na klipnoj pumpi drugaciji e njega sam mjenjo onje bio uzrok sto nije moglo da odigne plugove nije drzo pritisak

ovaj ventil na slici od kolege mi izgleda ko na 698-699,a kod 595 je ravni i na vrh njega saraf,bar je kod mene tako na mojim 595,a jeli imaš broj od toga što se privrnio trebam i ja neke dijelove iz getribe pa ako nije problem
 

juričMF

Član
Tu od
25 Ožu 2013
Poruka
48
Forumasi jel ima tko da je rasklapo zupcastu pumpu od MF 595 otislami osovinica i zupcanik i imali gdje da se moze kupiti posebno. Evo slike:




mirko malo čitam ovo i vidim da si trazio osovinu i zupčanike nazalost kasno ali imam ih ja tj imam 3 stare pumpe, javi se kad stignes,,,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
nije problem ac pumpu rastaviti jersam vec radio i pitanje kolegi muhanicaru taj tranfer ventil jeli on bude ispod onog dekla koji drze 4 sarafa m8 timu ulazi gorivi u pvp kada bi njega rastavio bili bilo problema dase sastavi imali kakvi opruga ili neki ventil da nezeznem pri sklapanju

Netrebaš ga cjelog rastavljati.
Za početak očisti samo filterčić
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
jesi mu rijesio problem sa kardanom,ja sam ih se dosta narastavljao i napravio ,baš sam im radio kardane i multipowere,imam jednog rastavljenog 595,a sad radim jednog 698 za koji dan je gotov, od kud si iz bosne?
rjesio sam nesto na kardanu otiso mi ventil opet se stalno vrti majstor kaze dasu limici pomoteni izmedzu lamela a lamele su dobre samo crne jermije pumpa otisla pa nije davala dovoljno pritiska na lamele jasam iz posavine posavski kanton a jeli imas onaj ventil sto bude na klipnoj pumpi onmije bio uzrok sto nije moglo nista da odigne propusto pritisak imas moj profil na piku pa uko imas iti dase dopisujemo preko pika pokusaj treziti taj ventil ima ne mom profilu a profil je mirko mirko
 

Najnoviji postovi

Na vrh