• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson - Hidraulika i kardan problemi

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
dugo već tražim ovakvu raspravu, i zanima me konkretan odgovor na to koliko bi došlo izrada npr, konusno tanjurastog para za npr. imt 5106 u takvim tvrtkama ?
koliki je kvalitet , da li može parirati orginalu tj da li se može s takvim zupčanikom odraditi 10 000 sati na takvom traktoru?
posto si iz hrvatske najboljeti je da slikas i posaljespitanje preko imejla a posto imaju termicku obradu tj,zavrsnu sigurno je kvalitetnoi mislim da daju garanciju ako ja nenadzem osovinu sto trazim icu ja paji mogu pitat a imas i brojeve telefona
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
možeš pitati, ali čisto informativno jer mi to sad uopće ne treba , samo se informiram , zanima me cijena, ako mi nekada bude trebalo.
hvala.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja sam radio konusno tanjurasti par u hitneru za MF 3080 i platio oko 500 eura...

Nakon 100 sati se raspao i nisu mi priznali garanciju jer garancija je godinu dana a meni je traktor bio 10 mjeseci na popravku mjenjaca , tako da je godinu dana stojao u radioni a radio sam sa druga dva traktora..
Nakon toga su mi ponovno radili novi par i spustili su mi za 1000 kuna i evo sada ce skoro godina a traktor napravio 73 sata.
evo i slike.......


picture hosting
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
ja sam radio konusno tanjurasti par u hitneru za MF 3080 i platio oko 500 eura...

Nakon 100 sati se raspao i nisu mi priznali garanciju jer garancija je godinu dana a meni je traktor bio 10 mjeseci na popravku mjenjaca , tako da je godinu dana stojao u radioni a radio sam sa druga dva traktora..
Nakon toga su mi ponovno radili novi par i spustili su mi za 1000 kuna i evo sada ce skoro godina a traktor napravio 73 sata.
evo i slike.......


picture hosting

hm...
a ja baš nekao imao povjerenje u hitner,...
hvala na informaciji.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
sada je gore drugi par zupcanika ponovno od Hitnera i za sada je u redu na 73 radna sata vidjeti cemo u poslu kako ce se pokazati,....
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,119
sada je gore drugi par zupcanika ponovno od Hitnera i za sada je u redu na 73 radna sata vidjeti cemo u poslu kako ce se pokazati,....

Možda bvz ideja, al koliko sam vidio imaš nove prednje gume... valjalo bi ih zamjeniti sa nekim polovnim ,inače predspostavljam da će opet otići zupčanik.
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
sada sam bio u firmi i trazemi 100 eura dami napravi osovinicu kompletnu ali nemogu obrusiti fino zupcanik a mogu cimentirat
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
interesuje me sta moze biti ako traktor nema snage npr,kada ga saltam iz prve u drugu kao danema snage odma da primi gas i nemoze smjesta da krene iz 4 moram ga drzat na kvacilu dase ne ugasi a u pomocnim brzinama nema problema rjec je o mf 595
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Na takav problem moze uticati vise faktora .Jedni od tih faktora su: .AC-pumpa,transfer ventil,ventil za kolicinu goriva koje dobiva hidraulicna glava,itd.itd.Uglacnom kreces od dovoda goriva.Prvo gledas dolaz goriva do AC-pumpe.Ono mora teci lagano iz rezervoara.Zatim ventili na AC-pumpi.Zatim filteri.Tad pregledas filter(sito) na PVP.Nakon svih ti pregleda krecu ozbiljniji poslovi.Transfer ventil i ventil koji reaguje kad dodajes gas.Regulise kolicinu goriva koje dobiva hidraulicna glava.Ako je sve od navedenih stvari ok tad ides bosh-majstoru.Iako u tvom cisto sumnjam da treba bosh-majstor.
 
Posljednje uređivanje:

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
u njega je rezervar nizi od ac pumpe tako da nemoze teci nego ac pumpa vuce a pogledacu filtere jer tko za dalije ti itko i kada mjenjo nadam se da nije nesto ozbiljno jar dasada jeme dobro kosto
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
u njega je rezervar nizi od ac pumpe tako da nemoze teci nego ac pumpa vuce a pogledacu filtere jer tko za dalije ti itko i kada mjenjo nadam se da nije nesto ozbiljno jar dasada jeme dobro kosto

bome si izgleda kupio mačka u vreći :icon_pray:
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
da tako ispade ma znaosam da ima ulaganja sada me zeza zupcasta pumpa i adam se daje to to da nece trebat jos nesto
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
u njega je rezervar nizi od ac pumpe tako da nemoze teci nego ac pumpa vuce a pogledacu filtere jer tko za dalije ti itko i kada mjenjo nadam se da nije nesto ozbiljno jar dasada jeme dobro kosto

Ako je sve u redu ti kad povučeš naftu kroz lajtung kaj ide od rezvervoara do AC-pumpice nafta mora sama teč dalje..Lajtung skineš i snagom pluča povučeš naftu..

Kod mene je bio problem kaj je bila jako tanka cijev u rezervorau i puno prljavštine i došla mala prljavština i odma začepila cijev od dovoda i traktor je odma stao..Skinuli rezervoar stavili deblju cijev nutra u rezervoar oprali ga dobro i vozi dalje..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
u njega je rezervar nizi od ac pumpe tako da nemoze teci nego ac pumpa vuce a pogledacu filtere jer tko za dalije ti itko i kada mjenjo nadam se da nije nesto ozbiljno jar dasada jeme dobro kosto

Ti odradi ovo do PVP i javi kako se ponasa.Za dalje cemo ti pomoci ako bude trebalo.
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
rezervar je vec skinut pacu sa kompresorom od ac pumpe crjevo skinuti paga prpiriti a nemogu ga upaliti jos dok ga ne sastavim jer je sada trenutno popola razdvojen
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
evo danas sam provjerio dovod goriva od rezervara do ac pumpe dobar je nije nigdje zastopan ali kada sam skino filtere katastrofa toliko su prljavi hrdzavi teski su kilo po komadu vjerojatno ji nije nitko mjenjo od postanka traktora pravo dzubre sada kupujem nove i muntiram nadam se daje to uzrok sto nije imo snage a danas sam i semering na roto drljaci zamjeno malomije pusto ulje
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Izgleda da si nasao problem.U svakom slucaju drzi se redoslijeda pregleda i jeftinije ces proci.
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
danas sam kupio i stavio nove filtere sada jos samo daga sklopim pa upalim ali takve filtere nikada nisam vidio da mogu biti tako truli i zardzali
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
ajd nekami dg.tko zna i tko ima mf 595 jeli u njega kada je rucica u gornjem polozaju tada spusta orudze a kada je u donjem polozaju dize stomi je neshvatljivo i kontra od svi traktora u mene se desava kada odignem rucicu gore pane pritisak ulja a kada spustim rucicu tada dobijem 180 bari jeli mu taj sistem kontra ili je netko mozda diro skare pa nesto pogrjesno sklopio neznam sta moze biti drugo
 

Najnoviji postovi

Na vrh