• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ma to je bilo vise ispipavanje terena.
bude on jos bar sezonu odradio..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma mora, sad imaš fin vozni park doma! :)
Samo daj ima još uz bok parkiraj i glavnoga Fergusona!!!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
hvala!
hehe, bit ce i ferko u kadru, bit ce.. bez njega nista :icon_thumright:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Cini ti se da je cijena niska,cijena je na mjestu!
Jer 99% takvih traktora kod nas ima DYNA 4 mjenjac sa el. reverzerom,sto ovaj traktor nema ni jedno od toga,iz tih razloga,cijena je takva kakva je,korektna! Jer da provezes isti taj traktor sa tim dyna 4 mjenjace,rekao bi za ovog,ne vrijedi niti tih 22k€.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A ja mislim da je dina4 sve što ne želiš poželjeti od rabljenog traktora. Za ovakav mjenjač bar ne moraš razmišljati oče li krenut ili neće
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Zašto to misliš?
upravo obrnuto
Takav MF sa tim dyna mjenjacem, sigurno ima bolji motor i lamelu,a zasigurno je potrosnja puno manja.
Jer njega ne mozes preopteretit,on zna u kojoj moze i prebaci si,dok sa ovim mjenjacem to nemoze,kao npr. kretanje pod teretom,penjanje u brdo,itd.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Baš zbog toga mislim, jer je u pitanju struja. Što se mene tiće, ovo je bolji izbor kod kupovine rabljenog traktora. Da ima zračnu insalaciju ne bi sigurno bio dugo na prodaju.

Zaletio sam se kod čovjeka potpuno nenajavljen baš da vidim traktor nepriremljen za prodaju. Nije mastan, nema tragova prikrivanja ničega.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Slažem se s Cabage-om!
Te prve serije 5465 koliko čujem od ljudi su najbolje, ove nove sa dyna mjenjačima imaju 100 problema, ima kod mene u selu jedan takav stariji i jedan novi, ovaj stari samo ide i ide, a ovaj s novim je več imao 100.000 kn popravaka s njim, eto toliko.

Nekužim dino zašto patiš toliko na te elektronske mjenjače??

Ako si šofer nemožeš preopteretit običan mjenjač, da se razumijemo!
Zna se kako se kreče pod teretom, zna se kako se vozi u brdo, nema tu mudrosti ni nekakve extra potrebe za alektronskim mjenjačem, ja bi reko da je to više zavikano nego kaj stvarno vrijedi, a i ljudi su postali takvi nekakvi fini da više ni brzine nebi šaltali...kud to vodi majku mu!!!
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Sve se moze kad se hoce :icon_e_biggrin:
Ma pusti ti mene,proveo sam malo previse sati u zetoru zadnjih godinu dana pa me udarilo u glavu :(rofl):
Vjerujem da jednom provezes traktor sa takvim mjenjacem,totalno bi promjenio misljenje,ili jos bolje,bio cijeli dan u silazi sa njim,ma nebi vise izlazio iz njega. :icon_thumright:
A tek rad sa utovaricem i poweri na el. reverzeru da nepricam,savsenstvo! :(hi):
Nije stvar u finoći,nego ponajvise u ustedi goriva,a i samog traktora,traktor sa el. mjenjacem bude isao puuno dulje nego sa obicnim,to sigurno!
Znam da bi me sad neki zbog ove izjave :icon_axe: ,ali tko nije vozio ne moze sudit...
I ljudi,nebojte se struje,to je danas normalna stvar :8):
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Za zracnu instalaciju prije 8 god nadoplacivalo se 1000 eura. Ne mogu sad nac ponudu ali ako me sjecanje ne vara bio je oko 38000 eura isti kao ovaj u oglasu.
To sam i ja cuo za te probleme oko novijih 5465.
Slazem se s dinom za mjenjac. Kako je lijepo kad zaboravis na lijevu nogu :(nod):
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dobar mjenjač je više od pola traktora..
Bezveze jak motor a mjenjač sa slabim izborom brzina...

Elektronika je budućnost !!
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ovo ljeto sam naletio na 6480 2004 godina, zračna instalacija, zračna kabina komfort kakv čovjek poželi, 3 para kipera sve štima. traktor u dobrom stanju budemo rekli za 20 000 e bi išo za keš, ali pošto je faljelo neššt para, nije mi se taj powershift mjenjač dopal niti malo.
istog ima kum s dyna6 mjenjačem traktori su ogromna razlika....... i ljepše leži u ruki i kolko znam dyna 6 su najbolji mjenjači u mf-u.
dok dyna4 zadovoljava, ali veliki minus premali izbor brzina.... i one su kvarljivije.....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zaletio sam se kod čovjeka potpuno nenajavljen baš da vidim traktor nepriremljen za prodaju. Nije mastan, nema tragova prikrivanja ničega.
Ako je stavljen u oglas onda je itekak pripremljen za prodaju ..


vaš velečasni
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pa onaj drugi kojega ima (6260) je puno zriktaniji, ovaj je jos imao prikopcan plug od oranja i nije pran, vidi se da radi

Kad smo vec kod tog traktora, tko bi najpovoljnije ugradio zračni sistem na njega?
 
Posljednje uređivanje:

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Dobar mjenjač je više od pola traktora..
Bezveze jak motor a mjenjač sa slabim izborom brzina...

Elektronika je budućnost !!

Slažem se Markane.

Ovih dana na forumu stvarno glupih rasprava, da li je potrebna prednja vuča, da li je potreban reverzer, da li trebaju poweri, još malo pa će biti rasprava da li je bolji traktor sa kabinom ili bez.

Ovo ''zimsko'' vrijeme ostavlja traga izgleda.
NHF

evo još jednog da ne bude off topic

http://www.agroklub.com/poljoprivredni-oglasnik/oglas/traktor-massey-ferguson-5465/15598/
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Taj 5465 je iz mog sela, kupljen nov kod tog gazde, sati bi mu trebali biti stvarni pošto taj traktor znam od kak je novi kupljen.
Inače, bavi se ratarstvom i najjači je igrač u mojoj okolici, mislim da radi oko 250 ha, ima Case Puma 170, MF 5465, Case JX 80 i IMT 539
Puma uglavnom ore i priprema, obavlja kompletnu jesensku sjetvu s kombiacijom od mislim 3m, MF pomaže u oranju manjih parcela, a vidim da mladi gazda šprica s njim s velikom špricom od sigurno 1000-1500l, JX ima prednji utovarivač. 539 kultivira i šprica kukuruzu s 600l špricom :)
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Da, to je Sašin stroj, poznam ga osobno. Radni sati su stvarni pa tko voli MF-a eto prilike.
 

Najnoviji postovi

Na vrh