• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Massey Ferguson 133 69god, motor tri klipa perkins,,zna li tko gdje ima djelova za taj motor,,radit će se generalno na ljeto pa me interesuje,,,i općenito o tome traktoru jel zna netko nešto
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Taj motor bi trebao biti slican IMR- M-33.Zanci da uglavnom svi dijelovi pasu od IMT-a.Jedina razlika bi trebala biti u razvodnoj kutiji i vodena pumpa.U svakom slucaju stavi koju sliku motora i mocemo ti tacnije pojasniti sta i kako...
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ok kad budem kod čovjeka pa ću uslikat,,motor je izvana isti kao 539 ima rotacionu pumpu visokog pritiska,,mislim samo da su mu klipovi kao u 533,
 

MFpower

Novi član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
7
ovo ljeto sam naletio na 6480 2004 godina, zračna instalacija, zračna kabina komfort kakv čovjek poželi, 3 para kipera sve štima. traktor u dobrom stanju budemo rekli za 20 000 e bi išo za keš, ali pošto je faljelo neššt para, nije mi se taj powershift mjenjač dopal niti malo.
istog ima kum s dyna6 mjenjačem traktori su ogromna razlika....... i ljepše leži u ruki i kolko znam dyna 6 su najbolji mjenjači u mf-u.
dok dyna4 zadovoljava, ali veliki minus premali izbor brzina.... i one su kvarljivije.....



Dal je još na prodaju??
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
danas sam gledao jedan MF 255 tri cilindra ima servo volan 4+2 brzine i hidraulično ukapčanje kardana sad me zanima neke dvije cijevčice izlaze iz zvona kuplunga i idu u neki filtar barem mislim koi se nalazi kod hladnjaka sa lijeve strane gledajuci ako sjediš na traktoru pošto traktor nema power od čega su te cijevčice od sekundarne pumpe u mjenjaču ?!
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
imam dva mf-a doma i dok su hladni plavkasto dime a dizne su nove a motori su odlicni,kad se zagrije nema dima...al moze se probat da kad mu das puni gas,mora jednako radit nebi smio "pljuvat"onda moze bit koja dizna ili sta se zna desit da je fiter zraka zapunjen pa isto kao pljuje pod punim gasom
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
probao sam ga u zatvorenom prostoru smetale neke daske da ga izvadim na dvije trecine gasa isto malo previse dimi nazalost nije se uspio ugrijati i kakav je to sistem ukapčanja kardana bez kuplunga?
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
moze bit do dizni ak se ne osjeti,jel kad trosi ulje onda se osjeti po mirisu...kardan je uljni i ukljucuje se bez kvacila,tak imam na 560 i super mi je tak samo palis gasis i dok je vani ispod nule onda malo se vrti dok je ugasen kardan dok se ulje ne zagrije malo...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
naravno! :icon_mrgreen::icon_mrgreen::icon_mrgreen:

bilo bi fora složiti zadnji kraj od masseya diferencijal reduktore kočnice kardan, mjenjač od imt-a 10+2 brzine i motor 3 cilindra perkins 50ks (47) ili imr 49 i montirati hidraulični volan čak meni nebi trebala prednja vuča bonus bi bio da moze imati dvije brzine kardana :icon_syda::icon_syda:
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
da ovo je orginal massey i ima 56 konja a promjer klipa je ko na rakovici 65.ima servo,euro kabinu,mjenjac je 3+2 al svaku sjece na pola tak da mu nit netreba 10+2 mjenjac,neki dan sam imo kupca za njega ali za sad nema cijenu :)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ima power?? koliko se u sporoj smije vremenski voziti i navodno ne rade na ler gasu niti na nizbrdici (to je 4 cilindra)

koja je cijena godiste može i na pp
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
ma ne prodajem ga ja,ima power i smijes se vozit normalno pod powerom koliko ja znam...radi u leru ali ne koci motor pod brijegom.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
da si pojasnim pod powerom možeš da kreneš i da šaltaš ali ne koči motorom
navodno johan deere nesmije puno da se vozi kad je uključen power a isto se uključuje hidraulički
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
tako je,mozes krenut i saltat a ne koci,za johna neznam ali ja sam znao pokosit livada i livada sa powerom i nije mu nist,kak je radio prvog dana tak i danas s tim da sam ja odma novo ulje stavio reda radi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh