• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Ručicu s okruglim vrhom digneš do kraja,a s drugom s kockastim vrhom reguliraš visinu nemoj je dizat do kraja da lupa pumpa jer sam čuo da može puknut poklopac hidraulike,kod oranja digneš ručicu s kockastim vrhom na otprilike koliko ti paše za transport pluga i onda u oranju spuštaš s ručicom s okruglim vrhom na koju dubinu želiš i za oranje poteznicu kopčaš u gornju rupu a za sve ostalo u donju.Tako je kod mene na MF a sa slike vidim da je isto.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Hvala na pomoci kolege, kada sam postavio obje rucice u gornji polozaj i kockicu pomijerao nazad ka transportnom polozaju podizalo je fino, jedino sto secka malo a to mislim da je do ulja jer je ispod minimuma (razlog, skinut je prednji utovarivac s 5cilindara i svim crijevima i ostalo je prilicno ulja na njemu).. Sutra cu uzeti jos ulja pa cu pokusati da li podize valjak od 1200kg. Hvala jos jednom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prošle godine sam kupio MF 165 prvenstveno zbog toga što ima prednji utovarivač. Isto me stalno zezao taj hidraulik sve dok mi nije jedan čovjek objasnio taj princip i sad je ok, ali ima drugi problem. Hidraulik neće podizati teže priključke bez jačeg gasa, odnosno kad podignem npr. tanjurače 24 diska ako pustim gas one padaju. Prije mjesec dana je stavljen novi klip u hidrauliku pa to ne bi smjelo biti problem, a mislim da nije ni pumpa jer prednji utovarivač radi normalno. Ima li netko ideju?

Kupio traktor, a mi ni neznamo!!!! :icon_axe:

Daj neku sliku da vidimo!!!:(rofl):
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
MF ima drugačiji sistem hidraulike od IMT,pa se treba naviknut..Kad se jednom skuži princip dalje je to šala mala..
Pošto su forumaši objasnili kak radi hidraulik neču ja sad..

Sretno s traktorom i samo gas :icon_thumright:
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Hvala Marko, skuzio sam princip posle ovih objasnjenja. Sutra dosipam novo ulje u njega pa cu probati koliko tezak prikljucak moze podici..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nabavi prednje utege jer taj hidraulik ako je ispravan nezna kaj je teško..:icon_wink:

Mi imamo MF 590,i sa lošijim hidraulikom je dizao prednji kraj u zrak sa 200kg utega..
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Vidjet cemo sutra kako ce se ponasati pod valjkom od 1200kg.. imam nekih utega nabacit cu na njega. A kazi mi jel znas gdje se kaca sajla od obrtomjera, ne radi ?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kod mene je naprijed, pored remenice radilice pinjon gdje ide sajla i normalno na obrtomjetar..
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
kolega kod tebe nije naprijed na razvodu siguran sam, jer imaš motor A4.236. nego ti je točno iznad gdje se spaja motor na getribu ušerafljena u glavu sa desne strane gledano kako sjediš na njemu, nekih 350-400 kuna ja sam nedavno mjenjao na takvom jednom čovjeku.
od imt-a ti ne paše, pa nemoraš eksperimentirat. to je provjereno već.
evo slike.
http://imageshack.com/a/img812/6328/lvwr.jpg


znači kuglica koja se nalazi na plavoj crti služi samo za oranje tj finu regulaciju s tim da kockica mora bit negdje kod poprečne crvene crte i onda kuglicom dižeš i spuštaš plug kolko duboko hočeš da ore i traktor vuče bez proklizavanja, do nećeš probat nečeš znat


znači gruba regulacija, tj na onaj položaj koji hočeš da hidraulika ostane je sljedeči.
kuglicu na plavoj crti povučeš skroz nazad i nju ne diraš i kockicu takođe.
i kad kockicu pomičeš prema naprijed hidraulika diže i s njom reguliraš koliko visinu hočeš i nju pomičeš samo do kraja ove crvene poprečne crte, ako ti dođe do ove crne označene ona češ čut lupkanje pumpe znači malo vratiš nazad jer tu hoče dosta sjeb hidrauliku.


a crnu crtu nevjerujem da češ ikad i koristit, to je takozvani plivajuči položaj. znači dok radiš nekim strojem kojem je potreban plivajuči položaj dok prednji kotačima uđeš u granu da hidraulika ne digne za traktorm nego ostane spuštena i prođe prkeo grabe da ni ne osjetiš. ali tu se moraš igrat kombinacijom kuglice i kockice dok skužiš.

a ono na getribi zelenom crtom označeno otvaraš protok pumpe, znači koliko brzo hočeš da reagira, skroz nazad je otvoren protok do kraja a skroz naprijed je zatvoren,
( iako je na večini nazad od rođenja na maksimumu najbolje i reagira)
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Kupio traktor, a mi ni neznamo!!!! :icon_axe:

Daj neku sliku da vidimo!!!:(rofl):

Jel mi vjeruješ da nemam ni jednu sliku, uvijek neka žurba. Traktor je 70. god (točna je 4 puta stariji od druga dva traktora koje imam zajedno), ima multipower. Kupljen je zbog prednjeg utovarivača, treba mi za sijeno i slamu, ali sad već imamo neke ideje da se utovarivač prebaci na Eurowolfa :)
Već je ove zime uloženo cca 11000 kn u traktor, komplet je pikisrano sve što se dalo piksirati, stavljene nove lamele, kočnice sređene, multipower servisiran, novi klip od hidraulika...i još 100 stvari...

@kikicMF
Šta predstavlja ona zelena poprečna crta?


EDIT
Našao sam stare slike još od oglasa od čovjeka od kojeg sam ga kupio. Prve dvije su taj traktor, a na trećoj se vidi kakav je utovarivač na njemu:




 
Posljednje uređivanje:

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
@kikic MF

Kod mene je naprijed na motoru pinjon od sata, sad sam bas gledao. Sad da li je do sajle ili obrtomjera ne znam, pokusat cu nekako skinuti obrtomjer pa provjeriti da li sajla vrti.

Hvala ti za upustvo rukovanja hidraulikom, skontao sam i radi sada, doduse jos nisam orao.. Danas sam podigao valjak od 1200kg s njime, ali mi podrhtavaju poluge dok dize i cuje se kuckanje pumpe, malo vratim rucicu prestane kuckanje. Podrhtava i sa plugom dok dize :(: Ulja ima na polovici izmedju MIN i MAX na mjeracu.. Kada kipa ne primijeti se da cupka, ide lijepo.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ne izgleda lose mf :icon_thumright:
slobodno stavi jos koju sliku. koja je to godina?
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Traktor je 84. god. Preporod nakon IMT-a 560 stara linija. Nisam nikad planirao uzeti MF-a ali eto ovaj mi je naletio za dosta dobru cijenu i morao sam ga uzeti. Na traktoru ne radi prednja vuča moramo rastaviti prednji most da vidimo što se potrgalo, ostalo mehanički je sve u redu. Imam neka ulaganja na njega ali to nije ništa strašno. Traktor je okretan, brz negdje oko 35 km/h, nije veliki potrošač, euro kabina sa grijanjem i hlađenjem. visok pa je i jako pregledan. Orao sam sa njime i radio preko kardana - vukao prikolicu za stajski gnoj, za sada je sve u redu, kupio sam mu rotodrljaču SICMA od 2.5 m pa kad ovo proljeće izrotira 25 rali onda ću vidjeti u kakvom je stanju.
 

Prilozi

  • 20140315_145548.jpg
    20140315_145548.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 495
  • 20140315_145606.jpg
    20140315_145606.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 440
  • 20140315_145707.jpg
    20140315_145707.jpg
    82.3 KB · Pregleda: 437
  • 20140315_145622.jpg
    20140315_145622.jpg
    81.7 KB · Pregleda: 331

Najnoviji postovi

Na vrh