• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

MFpower

Novi član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
7
pozz, vidim da raspravljate o multipoweru, imam pitanje da li se smije npr. orat pod powerom.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Jel posjeduje neko od kolega MF265 bez prednje vuce? Sutra trebam otici pogledat jednog kojeg mi covjek nudi u otplatu duga a nemam pojma o njima sem da je 60 konja Perkins motor.
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
to je 65 konja perkins,treba imat sa desne strane auspuh,ima sa tri i cetri brzine,koji ima tri brzine imaju multipower vecinom,ona ko neradi onda ne koci brzinom.neki imaju hidraulicno ukljucivanje kardana a neki dvostepeno kao imt...nisu losi traktori ako su donekle odrzavani i na motor sve pase od imt-a
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Evo kako izgleda

2j495xe.jpg


Ne znam koliko ima brzina, to cu sutra pogledati. Nadam se da je oko mjenjaca sve OK. Ma godio bi mi za silokombajna ako je vec toliko konja motor i frezu 2m.
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
neznam za koliko novaca ide pod racun ali ako ide pod racun onda nekih 3000 eura ako je sve ispravno,da kocnice rade kak treba da motor ne pusi i da ne krci nest u getribi.nema kabinu a i zadnji blatobrani nisu orginal...
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Navodno sve je u super stanju, dvije godine sve kvarove on popravlja (mehanicar je). Isao bi pod racun od 3500e. Kakva kabina bi se mogla uklopiti na njega, imas li neku predstavu ?
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Dotjerao sam MF265 kuci, motor je extra nema dima ni kada je hladan.. kocinice i previse dobre moram naci nacin da ih malo 'otpustim'.. Ali hidraulika me zbunjuje, naime kada povucem samo kuglicu (rucicu) ka gore jedva mrdne plug, al ne podigne, a ako povucem i kockice onda dize ali trza uzasno.. U cemu bi bio problem (traktor bio na radnoj tem, vozen 20km), i da ima ventil za kipanje poseban pod sjedistem, ono kao rucica i kada kipam moram prebaciti tu rucicu i onda ne dize poluge ali takodjer nece da kipa dok ne budu povucene i kockice ka gore... Jel ima neko predstavu sta bi moglo biti, posto imam Torpeda i njegovu hidrauliku znam napamet i nemam problema, ali ovo mi je novo...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Otkaci plug i zakaci prikolicu.Probaj vidjeti kako radi kipa...Tad cemo znati jeli pumpa problem ili plivajuci sistem.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Kipa samo kada podignem i kockice gore i ide lijepo, kada dam gasa ide brze kipanje, nisam gledao nivo ulja ali se cuje kuckanje pumpe. Kipa sam oko 4tone jalovine.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sad probaj nabaciti kakvu kladu ili nesto slicno na poluge.Nemoj kaciti nista cemu treba toplink ili zakacis nesto bez stavljanja toplinka ...Ako dobro dize moraces skidati poklopac hidraulika i pregledati poluzje..
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Podizao sam prikolicu sa lancom da kacim za poteznicu i isto moram podici kockice gore da bi podigao...
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
kuglicu stavi na sredinu,a kockicu na kraj tj.vrh onda bi hidraulika trebala biti spuštena,kada je kreneš spuštati prema dole onda diže i ne spuštaš je do kraja nego par 7,8 cm od vrha to je dovoljno,,tako je kod kolege i to me uvjek buni jer je sve kontra,
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Morat cu sutra iskusati i to. Mada mislim da bi trebalo da dize prikljucke sa kockicama u donjem polozaju (iskljucena kontrola vuce), da kuglicom podize poluge pod prikljuckom.. Ja planirao silokombajn kopcat za njega, a on ni plugove nece da podigne :icon_eyes:
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
kažem ti kod njega je tako, ja kad sjednem na traktor sve izbrkam pošto je kod mene sve drukčije na imt-u.....kod njega se s kockicama diže i spušta hidraulika al obrnuto znači kockicu skroz gore i tad je hidraulika dole,a počni je spuštutati on počne dizati poluge i tako funkcionira,,a čim sve izmješaš odma neće da diže,poskakiva i svašta nešto,,,a kuglica mora striktno biti na sredini,,probaj pa javi...čudni su ti masseyi
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
kolega massey ima sasvim drukčiji sistem nego imt.
kuglica se stalno nazad i s njom ne radiš ništa osim kod oranja, a kockica je jedna i snjom radiš glavno na hidrauliku kao i kipanje.
znači kako je i kolega oliver reko, kada su obadvije skroz nazad onda je hidraulika spuštena. a kad kockicu pomičeš prema naprijed hidraulika se diže, i dok dođe do sredine prije uzdignutog djela na ploči tad je skroz dokraja i onda se zna čut tuckanje znači nije pametno ga tu držat, znači malo popustiš ručicu da ne tucka i to je to.
a za kiper samo okreneš polugu ispod sica i opet kockicom kipaš a kuglicu ostavi do kraja nazad i nju ne diraj osim kod oranja. onda kockicu ostaviš na sredini kao da je skroz podignut i kuglicom spuštaš plug i tu djeluje sila preko poluge kolko ju dulje pustiš tolko dublje ide plug... i najbolje da ti poslikneš te ručkice da ti ja to označim i objasnim na slici ako ovako nisi skužio....
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Prošle godine sam kupio MF 165 prvenstveno zbog toga što ima prednji utovarivač. Isto me stalno zezao taj hidraulik sve dok mi nije jedan čovjek objasnio taj princip i sad je ok, ali ima drugi problem. Hidraulik neće podizati teže priključke bez jačeg gasa, odnosno kad podignem npr. tanjurače 24 diska ako pustim gas one padaju. Prije mjesec dana je stavljen novi klip u hidrauliku pa to ne bi smjelo biti problem, a mislim da nije ni pumpa jer prednji utovarivač radi normalno. Ima li netko ideju?
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
kolega massey ima sasvim drukčiji sistem nego imt.
i najbolje da ti poslikneš te ručkice da ti ja to označim i objasnim na slici ako ovako nisi skužio....


Evo kolega poslikao sam ruckice pa te molim da mi objasnis na slici kako funkcionise sve to.

1zggpk7.jpg
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
ova do sjedala kockasta je za gore i dolje.kad je dolje onda dize u zrak ruke...druga rucica je za finu hidrauliku i ima jos fukcija i pisalo je na naljepnici ali je opala sigurno...ona bi trebala bi na sredini od prilike.ugl treba se malo igrat sa rucicama,nista nije tak komplicirano...
 

Najnoviji postovi

Na vrh