• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
hidraulika vrijedi i za 690 isti princip rada je.
hazor- poruka je u inbx:
M.M zelena poprečna crta je neka granica do koje postavljaš polugu za oranje, ispod toga ne dolazi do efekta toplink,
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Danas mi u oranju MF265 digne temp u crveno, i vidim bije toplina naprijed iz resetke. Skinem cep hladnjaka voda ne kljuca ali je prilicno vrela. Donje crijevo (debelo) koje je na dnu hladnjaka je jedva toplo na dodir a gornje tanje koje ide na motor je vrelo opasno.. Jel moguce da je termostat? Gdje se nalazi i od cega odgovara da kupim (ako ne bas stirktno od MF).. da li je moguce samo skinuti ga?
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
imas srece sta radi kazaljka jel vecinom te elktronske ne rade bas pa neznas kakva je temp.al pase zato od 533-539
termostat je 100% zasteko i moze se izvadi i bez njega radit al nije bas najbolje po zimi a po ljetu jos i ide.a najbolje ga je izvadit i izmjerit jel ima vise termostata za taj model a mozda i pase od imt-a ili nest slicno.samo treba znat dimenzije...
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Izvadio sam termostat, hrdjav nikakav. Odem da kupim novi i isti je kao kod 539. Namonitram upalim i tako u mjestu digne opet temperaturu. Skinem skroz termostat, digne opet ali ne bas do kraja u crveno kao sto je bio slucaj sa termostatom:(envy): Sad bit ce da je do vodene pumpe, probao sam okretati propeler i ne ide mi bas 100% glatko.. :(think):
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Sredio sam, isprao sam dobro hladnjak.. ubacio slauf sa cesme u hladnjak i da istjera svu prljavstinu.. tjerao dok nije potekla cista voda.. Probao temp. super, ispustim vodu naspem antifriz pa cemo vidjet kako ce se ponasati.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Tako identicno stoje i moje i funkcionise sve, jedino je mana sto mi podrhtava dok podize teret pa me jako nervira..
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Može li mi tko reći šta bi bio ovaj kiper oznacen na slici. I treba mi zračni filter grubi i fini - jel postoji neki zamjenski, indikator temparature - ne znam jel bi bilo dobro stavit onaj sa zivom, ne znam koji pase na njega?
 

Prilozi

  • 20140321_180655 mf kiper.jpg
    20140321_180655 mf kiper.jpg
    49.5 KB · Pregleda: 139

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
mislim da ti to nije kiper nego za hidraulicnu kocnicu...
filter zraka ces najeftinije proc ako si probas pripasat kao ja od viljuskara uljni ili traktora i onda si bez brige,samo peres i gas.naravno treba bit te snage viljuskar,traktor da ima protok koji treba.a ja sam na mf ugradio onaj sa zivom i radi bez brige i nekak mi taj djeluje sigurnije nego el.a treba pasat od imt-a
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Može li mi tko reći šta bi bio ovaj kiper oznacen na slici. I treba mi zračni filter grubi i fini - jel postoji neki zamjenski, indikator temparature - ne znam jel bi bilo dobro stavit onaj sa zivom, ne znam koji pase na njega?

Tak ti izgledaju ventili za hidraulične kočnice, e sad jel tko stavio takav ventil za kipanje ili je zbilja od kočnica, to ne znam. Malo je na čudnom mjestu. Gdje god sam vidio uvijek je tak ventil na posebnoj cijevi. U bjelovaru imaš firmu Biž trade, on ti drži zamjenske filtere. Uzmi stare i odi k njemu, ako nema naručit će ti.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Imam problem sa volanom na MF265, naime u lijevo se mota malim prstom a desno tezak kao na 539.. Pokusavao sam onom polugicom na cilindru podesavati ali dobijem ili da je lagan desni ajnslag a lijevi tezak i obratno.. Dok sam podesavao desi mi se da na jednom polozaju sam smota desno ili lijevo do kraja.. Jel neko zna u cemu je problem??
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
pa gdje je ovaj el.izvadis i usarafis ovaj na zivu,naprijd na glavi je.ja sam na dva komada tak stavio i radi bez brige i navoj pase...
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
kupio sam u bosni na placu i tam je 70 kn i tocan je.na termostatu pise da na 80 otvara i tak stoji kazaljka uvijek
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Imam problem sa volanom na MF265, naime u lijevo se mota malim prstom a desno tezak kao na 539.. Pokusavao sam onom polugicom na cilindru podesavati ali dobijem ili da je lagan desni ajnslag a lijevi tezak i obratno.. Dok sam podesavao desi mi se da na jednom polozaju sam smota desno ili lijevo do kraja.. Jel neko zna u cemu je problem??

Jeli ovakav cilindar na tom traktoru.
dsc08601.jpg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Diabola tvoj MF bas dobro izgleda, vidjecu ovih dana dok kisa gnjavi nac vremena pa se zaletit da vidim pilu. ono sto si oznacio je spojnica za hidraulicne kocnice.
 

Najnoviji postovi

Na vrh