• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Istina je nažalost takva, da ima jednostavno ljudi kojima to apsolutno ne smeta dok je traktor takav sav polupan i povijen, bitno da pali i da ide napred i takvi su onda najopasniji na cesti!
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
E prijatelju taj traktor dela samo na dvorištu, skoro nikad nejde po cesti tak da nema nikakve opasnosti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Bez obzira bil samo na dvorištu ili na paradi u Zagrebu, stanje toga traktora puno govori o karakteru njegvoga vlasnika.
Nadam se da mu i auto tak izgleda.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ha gle to je več star čovjek, niti ima volje niti ima živaca za slaganje i zajebanciju sa tim, a možda za koju godinu bu završil u mojem dvorištu pa budem imal maturski rad na njemu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Traktor je star gazda je star no koliko vidim ni je jako mastan i ispod njega ne ma lokve ulja kak obično bude kod mlađih IMT-a uz malo limarskih poslova još bi on zakopal novi traktor .
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Pa pretjerujete treba otvoriti temu da svatko slika svoe dvorište sa sve četri strane pa da komentiramo to,mislim da se nemoze ocjenjivati karakter covjeka i gazda po jednom starom traktoru
ako čovjek nema vremena nezna sarafat .........
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
ako čovjek nema vremena nezna sarafat .........

Da li je to opravdanje da se rasturi traktor? Jel meni neznanje liječenja posljedica potresa mozga daje za pravo da te odalamim toljagom po glavi?
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Od stotina poljoprivrednika poznam samo jednoga kod kojeg je svaki stroj ko tehnicki ispravan ali taj doma jedino to radi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nije to bila poanta moje primjedbe.
Pital sam kak mu izgleda auto. Vjerojatno je neki noviji Audi ili VW, koji mu vjerojatno netreba.

Ljudi se loše odnose prema strojevima koji ih hrane, a na autima ne šparaju za servise i lickanje. TO je bit problema, i pokazuje kakvi bi bili i prema zaposlenicima (da ili ak ih imaju).

Neznam kak more na neispravnom i razlupanom stroju provesti 300h, i da mu to ne smeta, a u auto možda provede 100...200h i uglavnom mu netreba i samo je trošak.

Samo za primjer, koji ne mora biti mjerilo. Moj jedan traktor je mlađi od auta, a oba su izvana u boljem stanju i garažirana. Traktori su investicija i traju 20...30 godina, i zato ih čuvam, a auto je potrošna roba...
Ne smeta me točkica od kamena ili trag udarca vratima na parkingu, ali traktori zato nemaju ni jedan razlupani žmigavac. Ne živim samo od njih, ali su uvijek spremni prehraniti našu obitelj.
U autu provedem 30...50t km, dakle 600...1000h.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
http://angor-servisi.hr/ masni jesu, ali sako se ne snađeš drugaćije .....Ima i u Vrbovcu kad ideš od BJ za ZG prije Konzuma lijevo.
Pratiš sterlicu Prima i tam pitaš, neznam kak se zovu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Nije, on je kod benzinske desno.
Produžiš prema ZG, prejdeš Kirš, prejdeš Sekru i onda tam kod šipcove pekare lijevo.ž
Bum još malo proguglal nebi li našel
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Neznam dali sam već piso o tome ali evo:
Imam maseya 8120 kada je kardan ukopčan stalno se čuje "lupkanje"
kada smo ga kupili čovjek nam je obečo to rješit
prvo je njegov majstor zamjenio ležaje vratila pa osovinu vratila i onada navodno jedan župčanik ali ono i dalje lupka
sad planiramo raditi servis i mjenjati ulje hidr. Pa bi se ja malo "navirio unutra" šta bi moglo biti??
Kada se primi osovina vratila ona ima hod unutra-van cca 1,5mm
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Cuje li se to stalno ili na ler gasu samo?
Kod mene se na malom gasu cuje,ali nebi to opisao kao lupkanje.
Uglavnom na vecem gasu zvuk nestaje i receno nam je da je to normalna stvar. Da to tako mora biti..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
To "lupkanje" je normalna stvar..To se i meni čuje na jednom traktoru kad je ler gas..
Mislim da je problem kaj se na leru zupčanici sporo vrte pa nemju takvo podmazivanje kao kad je veči gas pa se onda ulje bolje mučka..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Marko, nije to do podmazivanja. Lupkanje zupčanika je uzrokovano torzionim vibracijama koje uzrokuje motor, a zamašnjak ih nemre ispeglati radi male brzine vrtnje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh