• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
u ponudi od agronoma za stayera piše da je nominalna snaga 81 kw a sa power managmentom mu je nominalna snaga 96 kw ali samo na pto i u transportu. kaj to znači da u oranju nebreš imati tu snagu ako je zatrebaš ?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Ma moze sigurno.
Koji model Steyr-a je u pitanju,koliko konja i cilindra?

Pitam se da li je ovo cijena sa utovarivacem?
MF-5612-akcija-web.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
Nazivna snaga je ona za koju se veli "koliko ima konja". Tu snagu motor može davati trajno. Definira se pri, recimo, 2200 okretaja motora.
Brzina 540 ili 1000 rpm kardana postiže se, recimo, na 2100 rpm motora. Pri 2100 rpm motor daje najveću snagu.tu snagu može, također, trajno davati.

Over boost snaga je najveća od ove dvije spomenute. To je kratkotrajna snaga, obično ograničena na 1minutu.
Ta povećana snaga omogućuje da motor "proguta" povećani teret na kardanu, nastal uslijed zbijenijeg tla i sl. Ili pak da izvuce neki teret uzbrdo bez potrebe za saltanjem, kad mu fali "samo malo"
Ta snaga ogranicena je na 1 minutu dadi jakog porasta temperature ispuha, da nebi došlo do štete na motoru.
Ovo je osobina modernih turbo motora s elektroničkim motor managementom.

One prve dvije karakteristike snage mogu imati i mehanički regulirani motori.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
BIo sam na danima otvorenih vreta u grapaku, i zanimao me mf 3650, ali nije ih bilo u pounudi, a dopao mi se 5612.
Imal je dyna6 mjenjač podosta opreme, s tim da nije full oprema. Faljelo mu prednje vratilo i još neke funkcije na kardanu, i još nešt za tu nominiranu snagu motora al nisam shvatio o čem se radi, šečer na kraju je bio kad je izreko tih čuvenih 65 000eura + PDV odma me više nije ništa zanimalo. Pošto 3600 seriju standardnog nisu imali izloženog, (a bilo je dosta upita) otišo sam.
Za stroj 120ks 4 klipa motor i puno črčkarija je prevelika cijena da si netko manji proizvođač to može priuštiti s obzirom na situaciju u stočarskoj proizvodnji.
kako je i jedan kolega reko, rađe bi uzeo JD koji je isti rang traktora s istom opremom skoro 10 000 e jeftiniji. LJbitelj sam mf-a, ali za mene je previše
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
530
Kikic zavisi od opreme..alnmislim da si se malo zeznul u vezi cijener pa model 7614 je 68000 eura sa prednjom hidraulikom...plus pdv
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Isto tak se i meni cini,meni se svidio 5611,samo kaj je cijena paprena,za te pare kupim najnovijeg LIndnera 94pro,102ks sa full opremom i prednjom hidraulikom i kardanom..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Je istina, imaju nabildane cijene bez srama. Prosle godine na sajmu gledam 5608, stojim pred njim i gustam, traktor je savrsenstvo! Samo za pozeljeti. Pitam za cijenu (iako nisam kupac) i covjek veli 50 i nesto plus pdv, ja prvi tren ostajem zgrozen a onda nevjerujem da sam cuo tu cijenu.
Johny iste snage koji je isto tako skoro pa savrseno napravljen je jeftiniji.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Nisam se zeznuo u vezi cijene, jer sam dobio i ponudu za njega. i kažem od opreme su mu samo 3 stvari faljele do full. A mjenjač je bio dyna 6 kao samo radi mjenjača je bio dosta skuplji od dyna4.
76 serija vjerojatno nije bila full opremljena.
Slažem se s kićom, s tim da je u gudovcu bio 5608 3 cilindra motor. a JD ipak 4 i po meni bolji izbor od tog mf-a. stvarno ne vjerujem da je tolko tisuća eura bolji od JD...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Onaj 5608 je bil onda bas dosel na trziste,pa su se malo igrali sa cijenom a i bil je full oprema ali bez ph i kardana,a sad u 12mjesecu kod njih u Grapaku je 5611 sa osnovnom opremom i bez ph i kardana bio 54000e+pdv.
Da se razumijemo meni je drag Massey i po meni je ta nova serija Massey-a savrsenstvo,samo kaj to i kosta.Skuplji je od JD,ali JD nema pola toga kaj ima MF.Jer taj 5608 je 85ks a koji drugi traktor te snage ima tu opremu ne sebi?
Ova serija 5600 je po meni trenutno najljepsi traktor na trzistu,oces od kabine ili od toga da ga mores pogledati s bilo koje strane ili kuta gledanja a on i dalje izgleda hebacki.

E sad covjek sam zna kaj hoce i kaj mu treba i koliko je spreman izdvojiti para za takav traktor.:)
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
530
Adonis videl sam tu ponudu...decki realno da gledamo cijene su traktorima jako otisle gore...moral bum jos malo razmisliti
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Več ako se ide u kredit,ili preko nekoga programa,onda se gleda se kupi traktor kojeg želiš i mislim da ga najbolje opremit do kraja..

Jer za primjer govorim,aku bu mjesečna rata za neki osnovni model 10 000kn,a recimo za skuplji model 13 000kn,ak se nebu našlo 13 000kn,nebu se ni 10 000kn...

Tak bar ja razmišljam,a drugo je dok se ima novac u gotovini i tu je čovjek ograničen..

Ja bi uzeo 6613,velik traktor koji može podnjet i malo veče priključke,a ipak 100ha treba i obradit..
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
530
Ma uzel bi ja veceg al sam ograniceni samo do 100 kw mogu uzet jer se krumpir ne gleda kao povrce a onda bi mogel zeti 170 kw da krumpi spada pod povrce tak da sam ograniceni..moram jos videti kolega ima stayera 112 ks i ore z 4 brazde plug je vario...pa nekak sam misljenja da bi i ova 5613 odelal posel a uz njega bi imal renaulta koji je teski tak da mi je on za kombinaciju sjetve...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Nego pod kaj njima spada krumpir???


Nego dečki moji, jel kvaliteta opravdava te silne tisuće €ura??? Po meni ne i ne i ja se nikako nebi upuštao u kupovinu takvog traktora, jednostavno me strah dok čujem te cijene :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh