• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Lindner ima manje više sve ono od čega je mf odustao, s tim da ima i ono što mf nije ni imao...ZF
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja i dalje držim da je Lindner kvalitetniji traktor od MF-a zato jer se proizvodi u manjim serijama i ima puno manje modela. Znači više se može posvetiti kvaliteti same izrade.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ima neko iskustva s lindnerom , kak znate da je tak dobar ?
Zastupnik je tu od mene 1 km . prodal je prošle godine 2 ili 3 komada i to komunalnom poduzeću.

Mislis na Trisu?
Znam da su prodali jednog 124pro u komunalno u Novom marofu,videl sam ga par puta.
Da se mene pita kak sam vec i prije rekel uzeo bih Lindnera cak prije nego Massey-a jer ga smatram kvalitetnijim i bez bespotrebnih pizdarija koje su super par tisuca sati a onda samo izbijaju pare iz depa.
Sve je to lijepo i krasno,ali kad moras zvati servis svako malo,brzo ti se zgadi to sve skupa i zazelis se dobre stare stajnge.
A Lindner je stvarno vrhunski napravljen traktor bez nepotrebnih gluposti,bar su meni to gluposti,jer nisam neki ogromni farmer,ali da sad kupujem traktor mislim da bih ipak kupio Lindnera.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nemojte više kvariti temu sa Linderom ili Steyrom,držite se teme..
Za diskusije koji je bolji ili koji je ljepši imate drugu temu..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
U jednu ruku jest kralj..
Koji Lindner,traktor koji ima par modela i to sve sklapano od raznih drugih proizvođača,Motor jedno,getriba i mjenjač drugo,elektronski dio za sebe,ostale sitnice sve kupovano od drugih firmi,gdje je tu Lindner,valjda samo naljepnice i estetika..Dan danas nisu izmislili Vario mjnjače kaj AGCO grupacija na Fendtu,sada več i MF koristi godinama...Koji napredak ima taj Linder,samo izgled ???
Steyr,pa dajte nezna se dal gledaš Case ili NH kad pogledaš tog Steyra..Ono sve kaj je nekad bio Steyr toga više nema...

MF je tu kralj,jako puno modela traktora proizvedeno,ima ih u svakom selu..Da svi čete odma reča ima tu jedna serija 3xxx ,koja je kvarljiva..Da samo je MF u toj seriji proizveo više traktor neko cjeli Linder ima do sada,možda i Steyr :(wait):..Da je tako kvarljiva serija nebi se toliko prozivelo,i nebi dan danas ti traktori radili..
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Slazem se s tobom da je MF napredan i to jako,ta 3000 serija je stara 25god,a jos je modernija,ima vise opreme i ljepse se vozi nego neki novi.
Samo treba obratiti paznju i na mane a ne samo vrline traktora.
Slozio bih se da su vecina drugih traktora mjesanci svega i svacega,ali ne mora to biti nista lose.
MF je svjetska firma koja je proizvela brda traktora i normalno da neke manje i mlađe firme nemogu konkurirati jednom MF-u.
Ali se i postavlja pitanje isplativosti kupnje takvoga traktora i ima li prosjecni hrvatski poljoprivrednik potrebe za tim svim cudima tehnike,i najbitnije ima li ih para platiti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Polako dečki. MF je isto mješavina svega i svačega, baš kak i Lindner.
Za razliku od globalnog MF-a, koji si može dopustiti kikseve, male firme si to nemogu priuštiti.
Zato Lindner ima ujednačenu kvalitetu, dobre ugrađene komponente i jednostavna rješenja.
Osim toga, Lindner je brdski traktor, namijenjen malom seljaku. Vidite da nemaju niti su ikad imali 6-taka, no uvijek Perkins.
U rangu gdje su konkurenti, po kvaliteti bi uvojek dal prednost Lindneru. To ne znači da je MF loš.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
No nekako mi novi mf više nije baš među ta tri koji su na vrhu, a nekad je najvjerojatnije bio. Zapadni svijet ne voli mf, po broju rabljenih traktora se vidi da su tek ispod petorke jd, case, fendt, deutz i claas. Da ima kvalitetu, ima definitivno, pogotovo stari modeli koji su vozili na perkinsu. Sasvim sigurno da današnji motori bez obzira kojeg su proizvođača neće izdržati ko nekadašnji.

Problem na seriji 3xxx je bio isključivo električne naravi, a gotovo svi kvarovi koji su se javljali bili su skoro pa u pravilu povezani strujom. Treba imati na umu da je ta serija prije dobrih 25 godina počela uvoditi ono što je tek kasnije postao standard. To što smo mi hrvati bili u mogućnosti kupiti takav traktor jedino nakon 15 godina raubanja, u pravilu od francuza koji baš i nisu neki ljubitelji održavanja, problem je nas kao nacije. Da smo kojim slučajem imali mogućnost kupiti novi sigurno bi imali drugačije mišljenje o tom modelu. S obzirom da su se ti strojevi nastavili održavati jednako kao i u francuskoj, uglavnom i gore, za očekivati je da će se nastaviti i kvariti brže. Budući da imam jednog takvog pri stanju znam o čemu govorim...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Razmisli.... dok bude prilike :icon_thumright:

84_rot_1.png

A ovo? Baš me zanima tvoje mišljenje...


free upload pictures
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Japanac, fuj. Prije svega dok vidim da vrata zauzimaju cijelu stranu traktora padne mi mrak na oči. Ne mora se nitko složiti sa mnom, no forum je za iznositi iskustva i mišljenja pa moje je takvo. Traktori su sigurno dobri, no nek se japanci rađe drže vlakova, moje je mišljenje.... :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Nek, za početak, naprave normalnu prednju osovinu, a ne ovaj, Belarus Z pogon :D:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
U jednu ruku jest kralj..
Koji Lindner,traktor koji ima par modela i to sve sklapano od raznih drugih proizvođača,Motor jedno,getriba i mjenjač drugo,elektronski dio za sebe,ostale sitnice sve kupovano od drugih firmi,gdje je tu Lindner,valjda samo naljepnice i estetika..Dan danas nisu izmislili Vario mjnjače kaj AGCO grupacija na Fendtu,sada več i MF koristi godinama...Koji napredak ima taj Linder,samo izgled ???
Steyr,pa dajte nezna se dal gledaš Case ili NH kad pogledaš tog Steyra..Ono sve kaj je nekad bio Steyr toga više nema...

MF je tu kralj,jako puno modela traktora proizvedeno,ima ih u svakom selu..Da svi čete odma reča ima tu jedna serija 3xxx ,koja je kvarljiva..Da samo je MF u toj seriji proizveo više traktor neko cjeli Linder ima do sada,možda i Steyr :(wait):..Da je tako kvarljiva serija nebi se toliko prozivelo,i nebi dan danas ti traktori radili..

Svi su sklepani od komponenti drugih proizvođača. Čak i tvoj MF 590 ima Perkins motor koji je pričvrščen na mf šasiju. Perkins i MF različite korporacije. Danas su Sisu i MF skupa.

Slično je bilo s Lindnerom i starim Steyrom. Lindner je uvijek vozio Perkins motore a ostatak traktora je bil isti ko na Steyrima, s razlikom u tome da je Steyr sam radio motore. I naravno, limarijske razlike.

Vario mjenjač ti je ZF proizvod, istog ZF koji danas u Austriji proizvodi mjenjače za Lindner.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=0dX4prQEaCM[/YT]

MF sklapani prije 20 godina u Engleskoj i Njemačkoj ima jako malo zajedničko s ovim danas sklapanim u Francuskoj.

MF je "kralj" zbog IMT licence.... da je kojim slučajem Torpedo bio jači danas bi DEUTZ DX serija ili Agrotroni bili pojam.
 
Na vrh