• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

B

Bobo

Guest
Dogovoreno...

Nisam znao da je paker valjak tezak toliko, a bome ni rotosem... :shock:

Rotosem, ajde nekako, ali valjak da je preko tone tezak? Nikada ne bih rekao...
 
B

Bobo

Guest
E, Ratarko, kad ces ti imati ovakve gume?? Ko stvorene za sjetvu ;)

Obrisan neispravan link.

Nesto mi tu nije jasno sad... Rekao si da je 7495 novi model MF-a i da svaki koji kako sidje s trake da je prodan. Pa koliko je onda ovaj star kad su toliko uspjeli gume sribati?
 
R

Ratarko

Guest
Taj može biti star pet ili više godina .
Radi se o redizajnu koji je imala serija 7 i največi modeli serije 6 .

Redizajn je za mene novi model ( jer izgleda drugačije ) možda smo se samo tu razišli oko poimanja . Ovaj moj 7495 ima i neke bitnije izmjene u mehanici a ne samo u estetici odnosno dizajnu prednje maske , zato mislim da ga sa pravom možemo zvati novi model .

Kod mene bi se gume toliko potrošile , nikada . Nema šanse da ih ja na 200 ha zemlje uspijem toliko stanjiti , prije bih zamjenio traktor radi starosti .
 
B

Bobo

Guest
Heh, jos ja gledam zadnji blatobran i sve mislim da je kod tebe drugaciji...

Ne pratim situaciju s MF-om pa sam mislio da je to neka potpuno nova serija, a ne stari traktor redizajniran...

Eto, IMT uvede "Obrtnu limariju" pa mora i MF odmah prepisivati... cccc

No gume su mu zbilja uzasne, no za asfalt i sjetvu dusu dale ;)
 
R

robert

Guest
juce sam ih uslikao,kosili su kanale.ne znam koja serija,imaju nakosene haube
Obrisan neispravan link.
 
O

oljasi

Guest
Uživo izgleda još strašnije, pogotovo ono kada nema zadnje felge.
Staneš ispod blatobrana.
 
J

Jadranko

Guest
evo bas mal gledam oglase po njemackoj,pa sam nasao i ovaj
al ovo mi se cini skupooooooo !!!!!!!!
pa ja mislim da se traktor vise ne isplati ni uvozit,kad je kod nas ista
cjena,,ako ne i jeftinije

Massey Ferguson 7485
Betriebsstunden: 700
Baujahr: 2006
PS / kW: 165 PS / 122 kW
Preis: EUR 71120,--

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Jadranko , kažeš da je skup traktor , OK , slažem se ali ajde probaj pronači jedan koji nije skup . Recimo da je iste klase kao i taj MF 7485 , sa sličnom opremom i godištem te radnim satima . Ne mora biti nužno MF , može i bilo koji drugi zapadno-evropski traktor slične kvalitete .

Bojim se da neče iči puno jeftinije , cijene su jednostavno takve kakve jesu .
Evo neki dan sam naletio na ovoga MF od 100 KS , polovni je bez neke lude opreme a vidi mu cijenu !
Meni je nekako taj tek skup , makar ne bih dao tu lovu za njega .

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Evo za člana brzi0106 dva ista MF-a .
On je tražio tu seriju samo ne baš taj model.
Traktori su u Belom Manastiru u Belje Remontu , ispravni , servisirani od strane njihovih mehaničara samo malo su mi skupi .
Cijena im je oko 120.000 kn .

Obrisan neispravan link. * Obrisan neispravan link.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Bio si u mojim krajevima,,tusam zanat zavrsio i to davne 1984-te god.))),
Ovo se meni cini mnogo novaca,to je minimalno 12 godina star traktor,a koliko tek ima radnih sati,i kosta pola cijene novog..
To je ipak traktor sa samo 80-85 konja.Traktor slicne snage na jesenjem sajmu u OS je kostao 30.000 eura i to sa JD motorom

Claas Celtis 446 RX
http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren ... X_2004.pdf
 
R

Ratarko

Guest
Juhuu , bio mi je servis na MF-u danas , napokon .
Sada sam miran idučih 400 sati , po mojoj računici do na godinu ali tko zna .
Bilo je nekih sitnica ali o tome ču više pisati kada budem dao jednu opsežniju recenziju traktora poslije prvog pravog rada koji mu slijedi idučih tjedana .
 

Najnoviji postovi

Na vrh