• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

O

oljasi

Guest
Jesu ti dali prvi servis besplatan ili...
Stigao je i meni traktor. Kasnio je, trava narasla, sada malčira
več tjedan dana.
 
R

Ratarko

Guest
oljasi kaže:
Jesu ti dali prvi servis besplatan ili...
Stigao je i meni traktor. Kasnio je, trava narasla, sada malčira
več tjedan dana.

Račun nisam dobio ali nisu niti sav posao završili pa tko zna što če biti do kraja ?
Nemaju odgovarajuče filtre goriva pa mi ih nisu zamijenili .
Koliko ja znam svaki novi MF sa sobom nosi i tzv. tractor kit . To bi bili svi filtri i potrošni materijal za prvu godinu . Baš me zanima da li če biti naplačeni filteri , ako budu javim ti .

Kažeš stigla ti je pila , gdje su slike , nisam opazio ?
 
B

Bobo

Guest
Heh, skuzio sam da su ti ljesnjaci zarasli, no nikako ne vidim da radis ista po njima... No nisam dugo tamo prolazio u zadnje vrijeme, pa ne znam ;)

Sretno ti bilo s traktorom!
 
Z

zrine892

Guest
e jel imas još kakvih stvari u belju?svi traktori koji dojdu tamo imaju preko 5000 radni sati...
 
R

Ratarko

Guest
zrine892 kaže:
e jel imas još kakvih stvari u belju?svi traktori koji dojdu tamo imaju preko 5000 radni sati...

Imaš preko nekoliko Đonija serije 6 , samo naradili su se ti traktori , naradili ... :cry:

Evo jedan serije 7 , baš za tebe , 170 KS :D

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
Z

zrine892

Guest
eee da mi to kupis...ja bih to zapalio...nikad Đonija...radije bi deutz-fahr.ili rx-170,ili fenda ili new hollanda,fiata,landinia...ali Đonija nikad da mi ga dotjeraš u dvor i da se nalokas i zaboraviš ga...ja bi ga otjerao preko puta...tamo niko ne zivi i nikom ne smeta.... :cry: :cry: :cry: :cry:
 
K

krx pozega

Guest
To se ne kvari ali popije zato....taj do ručka ako izdrži sa rezervarom ;) :D he..he
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
mario kaže:
Koliko inače košta taj novi?

ma znam da nisu baš skupi u usporedbi sa ostalim traktorima u klasi..čak je ratarko naveo negdje cijenu kad je htio kupiti onu 7-icu ako se ne varam...
 
R

Ratarko

Guest
Ovako , normalno da se taj 7800 ne proizvodi više več godinama . Dok se proizvodio moglo ga se kupiti za manje od 80.000 € + PDV . Taj traktor je malo veči potrošač zbog svojega 7.6 litara motora i 170 KS . Recimo 7.6 litara motor je imao i JD 8300 ali sa 230 KS . Možda bi zato mogli reči da je ova sedmica nepoderiva , makar po pitanju motora ?

Koliko je meni poznato to je jako kvalitetan traktor , pogotovo noviji mu brat 7810 ( ima u mojoj okolici par komada ) .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e sad,ako je nepoderiv to je jaaakoo dobro..ali opet guta jako puno goriva.

ratarko,u usporedbi sa rx-om,koliko je veča potrošnja tog johnnya 7800?
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
e sad,ako je nepoderiv to je jaaakoo dobro..ali opet guta jako puno goriva.

ratarko,u usporedbi sa rx-om,koliko je veča potrošnja tog johnnya 7800?

Eh sada bi se morao prisjetiti ...
Jedan prijatelj ima 7810 , taj ima 8.1 litara motor i tanjurao je sa Olt Tara 28 tanjuračom , potanjurao je 22 ha i rezervoar je bio prazan , rezervoar mu je 340 litara . Moj RX je isto 170 KS a rezervoar mu je 220 litara , sa tanjuračom Tarom 28 trošim 15 litara po hektaru p0ri tanjuranju strnjaka . Znači podatci o potrošnji su nam slični uz ooooogromnu razliku u kvaliteti rada . Njegov Đoni potanjura tih 22 ha dok ja 15.5 ha . Njegovo tanjuranje izgleda nekako bolje od moga , valjda zbog brzine kretanja ili kojeg več vraga kada imamo iste tanjurače ?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ha a ima tu i tko i kako vozi taj traktor,nisu sve noge isto teske na gasu,tetkov JD6900 su vozili on i jedan njegov bivsi kombajner u oranju.kod kombajnera traktor je u istom poslu trosio nekih 10-tak litara vise nego dok je tetak sa njim orao.
 
Z

zrine892

Guest
ali ja sam uvijek još u svog brata a to je rx 170...Cuj mozda ga moze malo pritisniti jer ima vodeno hladenje i to sto vjerovatno drukcija tanjuraca?!?
 
B

bajki

Guest
Razgovarao sam prije par godina sa čovjekom koji je imao Ursusa 160 KS i Đonija serije 7 (mislim 170 KS). U tanjuranju sa istim tanjuračama na istom komadu zemlje je Đoni trošio 35% više goriva od Ursusa. Neznam kolika je bila potrošnja goriva samo znam da je ovaj puno više trošio. Kvaliteta posla je bila jednaka, samo što je sa Đonijem bilo ugodnije raditi.
 
R

Ratarko

Guest
bajki kaže:
Razgovarao sam prije par godina sa čovjekom koji je imao Ursusa 160 KS i Đonija serije 7 (mislim 170 KS). U tanjuranju sa istim tanjuračama na istom komadu zemlje je Đoni trošio 35% više goriva od Ursusa. Neznam kolika je bila potrošnja goriva samo znam da je ovaj puno više trošio. Kvaliteta posla je bila jednaka, samo što je sa Đonijem bilo ugodnije raditi.

Hmm , to mi je jako mutno , jako ...
Imamo mi u selu jednog Ursusa 160 i taj traktor nikada nije bio takmac Torpedu RX 170 u tanjuranju . Đoni on 170 KS opet ostavlja RX-a u prašini ...
 
B

bajki

Guest
On je tog Đonija uvezao iz Njemačke kao polovnog i sumnjao je na bosch pumpu jer je po njemu bacao previše crnog dima u radu iako je snage imao dovoljno. Moguče da je to onda uzrok povečane potrošnje.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Bajki vidio si onog Ursusa 5314 u Satnici on jednako dimi bio u radu sa plugom ili se vozao po cesti solo uvjek dimi ko lokomotiva,a niti je veliki potrosac u poslu a i bosch pumpa je u redu
 
B

bajki

Guest
Crni se dim kod dizel motora uvijek javlja kod opterečenja i dodavanja gasa, samo je pitanje u kolikoj mjeri. Crni dim je od loše sagorjele nafte tj. od uzalud potrošenog goriva. Ako stalno crno dimi onda mu je sigurno povečana potrošnja, samo je pitanje koliko.
 
Z

zrine892

Guest
koliko ja znam da ursusi puno trose......ima i kod mene jedan od 160 ks...koliko sam primjetio da on radi pod PUNIM GASOM to znaci da više radi od 2400 o/min nije ni cudno jer je ursus star 9 god a nema dio koje nije popravio...svake godine mu zariba,jedanput je multipowera radio,pa menjača,hidrauliku,kvačilo,nije ni cudno jer ima plug 4x16 OLT.i to mu je puna kapa......
 

Najnoviji postovi

Na vrh