• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

R

ROKI

Guest
Ajde Ratarko stavi te slike da se vidi taj stroj. Taj Massey Ferguson 8470 ide 55-56 km/h! Provjerio sam danas sa svojim autom vozeći se iza njega dok je Ratarko bio iza mene sa svojim Massey-om. Ubrzanje mu je zapanjujuće, starta kao osobni auto! :shock: Stroj je stvarno impresivan, nema šta.
 
R

Ratarko

Guest
Evo ljudi par slika , svi tamo prisutni smo bili i ostali pod velikim dojmom tako da je teško sastaviti koju suvislu rečenicu za forum . Toliko toga bih vam napisao što se danas događalo kod moga prijatelja u Starom Topolju ali kažem ... i mene je izbacio iz takta taj veliki crveni traktor !

Radi se o friškoj kupnji Masey Ferguson 8470 Dyna-VT traktora .
Da odgovorim na pitanje o konjima ima ih 270 ili ti 290 , tko voli kako čitati neka čita . Na pločici motora piše 198 kW što daje 270 KS . Traktor je naravno prekrasan za gledanje ali i za rad , radio sam malo sa njim i svojim gruberom od 4,5 metara . Kao što sam rekao teško mi je sastavljati rečenice pa evo par slika ...
 
K

krx pozega

Guest
Super....Ovo se i vani rijeđe viđa.......
Jel mu to pliug od prije i reci nam malo o njemu..čime se bavi kolega i koliko radi zemlje..
Jel sisu il perkins..
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
opla,,traktor je stvarno lijep,,ali ratarko tvoj je ljepši,
slike su super,,pogotova ona na kojoj se vide neka dva crvena imt-a ;)

da li si toga kolegu nagovarao da kupi fendta??
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Super....Ovo se i vani rijeđe viđa.......
Jel mu to pliug od prije i reci nam malo o njemu..čime se bavi kolega i koliko radi zemlje..
Jel sisu il perkins..

Plug je Kuhn - rabljeni , pet brazdi , greda 150 , vario posmak , hidraulični okidači propterečenja na svakoj brazdi ...dobar plug !
Prijatelj je ratar - 250 ha zemlje . Uslužno se bavi raznim poslovima , vađenje šećerne repe , kombajniranje , branje kukuruza , sijanje , kultiviranje ... ma sve što ti treba on ima stroj za to i volju da odradi jako-jako uredan posao uz prihvatljivu cijenu . Ima i poljoprivrednu trgovinu gdje možeš kupiti sve i svašta , gnojivo , herbicide , rezervne dijelove za poljo. strojeve , špagu za preše ...

TX75 kaže:
opla,,traktor je stvarno lijep,,ali ratarko tvoj je ljepši,
slike su super,,pogotova ona na kojoj se vide neka dva crvena imt-a ;)

da li si toga kolegu nagovarao da kupi fendta??

Radi se o prijatelju kojega sam preklinjao da uzme Fendta 930 , bilo stari model bilo novi ali nije mi pošlo za rukom , kapitulirao sam . U igri je još bio jedan od ona dva NH TG 285 koja su stigla prošli tjedan u HR i naravno John Deere 8430 ! Odluka je pala na Masseya , znam da sam ja kriv za to :blackeye i moje demonstracije sa Tehnostroj prikolicom i Headland opcijom koju imaju ti traktori kao i prednosti vario mjenjača :D .

Na svu sreću kupio ga je od firme Favorit i kao što se vidi sa slika dobio je prvoklasnu uslugu već od prvog dana . Austrijski serviser + gazda Favorita sa svoja dva radnika su došli i pustili mu traktor u rad ( nešto o čemu sam samo mogao sanjati ) . Na njivu je bilo doveženo nekoliko priključnih strojeva da se trakor uštima u radu sa njima ( plug , gruber , duboki podrivač ) . Sve u svemu Evropska usluga . Moja malenkost je tu došla samo da pita one stvari koje mi nisu bile jasne . Izašli su mi u susret ( iako nisu morali - tko sam im ja ? ) i Austrijski serviser mi je odgovorio na svako pitanje . I da , probao sam tamo orati po prvi puta jer nisam znao sam uštelati traktor ( hidraulik ) a tamo sam dobio potrebne informacije . Napravio sam nekoliko krugova na tabli ali sasvim dovoljno da skužim .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Abrikili vidio sam ovih dana nedostatke tih vrhunskih vario mjenjaca i to po suhom i mokrom a kako ce biti kada se ako Bog da zakisi u jesen
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
:p prekrasno!!!! nemam riječi...........

@zvona:hehe..pa moj IMT nema vario mijenjač tako da se ja nemam čega bojat.. :lol: :lol:
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
JD 100ks je jaci od Fenda vario koji ima 20ks vise.

... i jeftiniji je jedno 25.000 € .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Da ali da ima klasicni mjenjac nebi bilo tako ipak je 20ks vise a ovako izgleda da je sa tim viskom ipak slabiji od predhodnika sa 100ks
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
zvona kaže:
Da ali da ima klasicni mjenjac nebi bilo tako ipak je 20ks vise a ovako izgleda da je sa tim viskom ipak slabiji od predhodnika sa 100ks

Slabiji - gdje? Za povući? Na kardanu?
 
B

branko

Guest
evo par slika mf-ova koje kod nas nisam vidio

3645

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

po informacijama koje sam dobio na farmphoto taj traktor radi carraro za mf

2435

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

imam negdje jos 4xx seriju ali sad ne mogu pronaci kam sam ih posmotal
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
znači i taj mf će biti krš kao i onaj jd serije 5010
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
A kaj nije valjalo na JD5x10? Motor?
Jeli 5x15 bolji?
JD 5020 koristi Carraro prednji most i dan danas
 
R

Ratarko

Guest
ZJ kaže:
A kaj nije valjalo na JD5x10? Motor?
Jeli 5x15 bolji?
JD 5020 koristi Carraro prednji most i dan danas

ÄŒuj , po meni njie valjalo to što je JD 5x10 serije bio potpuno jednak kao i Carraro.
Ako kupujem JD traktor , želim bolju kvalitetu SVEGA od nekog traktora ispod prosječnog imena kao Carraro.
Kod nas ima jedan seljak koji ih je kupio oba , ima JD 5510 i Carraro indentične snage . Valjda je htio sam sebi dikazati da su to isti traktori različite etikete :(
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Ratarko kaže:
ZJ kaže:
A kaj nije valjalo na JD5x10? Motor?
Jeli 5x15 bolji?
JD 5020 koristi Carraro prednji most i dan danas

ÄŒuj , po meni njie valjalo to što je JD 5x10 serije bio potpuno jednak kao i Carraro.
Ako kupujem JD traktor , želim bolju kvalitetu SVEGA od nekog traktora ispod prosječnog imena kao Carraro.
Kod nas ima jedan seljak koji ih je kupio oba , ima JD 5510 i Carraro indentične snage . Valjda je htio sam sebi dikazati da su to isti traktori različite etikete :(

u potpunosti se slažem s ratarkom,,ima i kod nas u selu dva traktora iz te serije,za ovoga manjega negdje 55 ks i sam gazda kaže da traktor nije ništa posebno dobar a JD,,dok za ovoga drugog neznam znam da je negdje oko 80ks
 
O

oljasi

Guest
Danas je bio kod mene gazda Favorita radio servis na mome traktoru na 100 sati.
Pričao mi je za prezentaciju kod.
Bio je tamo i Ratarko sa svojim traktorom.
BTW pričao mi je za mjenjač i za semeringe, nevjerovatno.
Gledao sam slike novog traktora i izgleda super.
Kaže da su ga kupili 5 do dvanaest, na polju u ÄŒeškoj čovijek se odlučio za kupnju i dao kaparu.
Svaka čast i puno sreće u radu.
 
R

Ratarko

Guest
oljasi kaže:
Danas je bio kod mene gazda Favorita radio servis na mome traktoru na 100 sati.
Pričao mi je za prezentaciju kod.
Bio je tamo i Ratarko sa svojim traktorom.
BTW pričao mi je za mjenjač i za semeringe, nevjerovatno.
Gledao sam slike novog traktora i izgleda super.
Kaže da su ga kupili 5 do dvanaest, na polju u ÄŒeškoj čovijek se odlučio za kupnju i dao kaparu.
Svaka čast i puno sreće u radu.

Da li si ti zadovoljan sa uslugom koju ti daje firma Favorit ?
Znam da je rano jer imaš samo 100 sati ali ipak , da li izvršavaju svoje obaveze , da li si dobio sve što si platio ?
Ovo za traktor da je kupljen u zadnji tren nisam znao , nisam tako dugo razgovarao sa Zlatkom a i tema razgovora nam je bila drugačija .
Inače to baš i nije bila prezentacija , oni su došli pustiti čovjeku traktor u rad , objasniti mu sve one dugmiće i opcije , tko bi to osim mene znao sam ;-)
 
Na vrh