• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

B

Bobo

Guest
E, zrine, tako i jedan ovdje kod nas ima ursusa 160KS i OLT 4x16" plug i jedini problem kod traktora je bio sto tvornicki nije bilo ulja u diferencijalu, pa su mu poluosovine popucale i neki lezajevi su se previse istrosili. To je popravljeni i nikada nista na tom traktoru a svatko ganja kako god stigne...

Eto dva ista traktora sa dva ista prikljucka i dva potpuno razlicita iskustva...
 
R

Ratarko

Guest
Evo i treče iskustvo ...

Ovaj Ursus 160 iz našeg sela je imao isti problem kao što je bobo rekao ali i par drugih . On je naime odlomio bočnik/trubu zadnjeg kotača . Nakon što je to popravljeno manje više ide bez problema . Rekao bih da je puno sličniji bobinom Ursusu nego zrinetovom po problemima koje je imao .

Mislim da smo u krivoj temi otišli preširoko , ostavimo ju Masseyu .
 
O

oljasi

Guest
Ako Bobo i ja mislimo na istog Ursusa, par puta je i popravljan mjenjač.
Bilo je tu problema dosta.
Å to se tiče mog Masseya zadovoljan sam.
Puuuno lakše je raditi sa takvim traktorom nego sa 539.
Jest da ovaj košta kao 5 ovih IMT-a, ali mislim da treba malo misliti
i na sebe, udobnost, kičma...
Nisam mislio da je tolika razlika u potrošnji između, recimo tanjuranja i
mačiranja.
Kada budem stigao slikati ču ga.
Mana mu je što nema nekakvu zaštitu kardana za prednju vuču odozdola.
Nizak je i kada sam kosio visoku travu zapetljalo se za taj kardan i od trenja se počelo pušiti. Dobro pa se nisam zapalio.
 
B

Bobo

Guest
oljasi kaže:
Ako Bobo i ja mislimo na istog Ursusa, par puta je i popravljan mjenjač.Bilo je tu problema dosta.

Ursus je iz Lucinaca... Ivicin ;) Znam da mu je jos dok je bio novi otisao skoro kompletan zadnji diferencijal. Mislim da je cak i jednu trubu morao mijenjati, no u to nisam siguran... I sad sam se sjetio da mu je u Smoljanovcima ostao 3 dana nepokretan, jer mu je jedan radnik, valjda, iscupao ?!? mjenjac...

Znam da je bilo problema sa sklopkom za paljenje, no to ne racunam pod ozbiljan kvar, posto je "direktno" palio na zub...
 
R

robert

Guest
evo bas sam juce isao za osijek i prolazio kraj onog mf-a sto mu je prednja osovina skinuta,mislim da bi bio red,da gazda barem sa trimerom malo pokosi travu oko njega ;) to ipak nije u redu.
 
B

Bobo

Guest
Mozda taj MF nije zasluzio, kao niti onaj V&N plug kod Ratarka u selu ;) da se kosi okonjega... sto prije zaraste, to ga prije nece moci vidjeti :(
 
P

Picek

Guest
Bobo kaže:
Mozda taj MF nije zasluzio, kao niti onaj V&N plug kod Ratarka u selu ;) da se kosi okonjega... sto prije zaraste, to ga prije nece moci vidjeti :(
:lol:
odlična logika..
tako bih i ja mogao sa neplačenim računima, što se prije prašina skupi na njih to znači da ih neču morati gledati a onda se podrazumijeva niti platiti :lol:
 
R

ROKI

Guest
Danas sam bio kod Ratarka i malčice sidio u njegovom Massey Fergusončiču. Ljudi ja nisam bio u tišoj traktorskoj kabini. Ta pa to je milina, nema šta nema unutra (fali samo kaka dobra ženska da bi ugodjaj bio potpun, jel kako bi se reklo). Dobar je, D O B A R!!! Ovih dana če biti kojekaki akcija i diverzija kod mene sa Ratarkovim Massey-om. Ali otom potom. Sve u svemu bit če slika pa čete fino vidit i sve i tako i lipo! Ta da.
 
R

robert

Guest
ma ajde!!a poslje ratarkovog maseja,bit ce prica se i kojekakvi fendova u akciji..?
 
R

ROKI

Guest
Nego šta, bit če i Fendt u akciji. Ali neka zaboravit Rusa i New Hollanda. I oni če se silit po njivi! Jedino tvoj keze neče bit.
 
R

robert

Guest
evo,mozda gazda procita,onaj rastavljeni mf u podrinju,vidim da je pokoseno ispred njega....svaka cast!!
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
evo,mozda gazda procita,onaj rastavljeni mf u podrinju,vidim da je pokoseno ispred njega....svaka cast!!

Mislim da od toga traktora nikada neće biti ništa . Nemoguće je da toliko dugo stoji a da se može očekivati neki normalan završetak priče .

Zašto ga nisi uslikao ako si ga vidio ? Ja ga nikada nisam vidio ali normalna stvar da me zanima kako izgleda i što je zapravo pokvareno , odnosno cijela priča . Nešto o tome traktoru mi je pričao Orin serviser ali taj dio je isto toliko nevjerojatan da o tome neću niti pričati .
 
R

robert

Guest
proletio sam kraj njega,pa nisam stigao,a uvijek zaboravim u kom je selu,pa se sjetim tog traktora tek kad ga ugledam,a onda je kasno
 
R

Ratarko

Guest
Evo stigao još jedan Massey u obližnje selo .
Slika je kakva je , sutra dolazi puuuuuuno novih slika iz puštanja u rad :mrgreen:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ratarko širi masseyomaniju u užoj okolici.. :lol: a vidim da je na njemu naljepnica firme favorit,sigurno mu je netko već nahvalio ORO... nego sad malo ozbiljnosti,vidim da je vario mijenjač..a koliko ima ks?u kojem to selu ako se smije znati...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
zvona,pa zar ne vidiš da piše dyna v(vario)t(transmission)..
 
Na vrh