• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

P

Primoz

Guest
sa ovom se strinjam i mislim da je prednja hidravlika sa kordanom malo vise nego 5k €, posebno ako zelis EHR. Glede menjača u ovu cenu koju sam ja dao več je uključen (tako da traktor sam menja brzine oz kao i kazu AUTO DRIVE)
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Ponuda, koju sam dobio iz Engleske.
7495 c/w Quadlink axle suspension - Cab suspension - 3 electric spools -climate control - 4t front linkage GBP 55,000/82.500 EUR
6460 c/w Air conditioning - 2 mechanical OC spools - 2.5t front linkage GBP 33,000/50.000 EUR.
 
P

Primoz

Guest
ova je cena novog traktora ili rablenog. Jer sam malo gledao i sprasevao. Po nekih informacijah ne mozes da ti uvozis nov traktor jer su trgovci zasciteni. Ali moze da se uvozi rabljen traktor. Takoda vecina registrira traktor za jedan dan a onda ga uvaza kao rabljenog.
I ova cena je sa dostavom na tvoje dvorisce ili moras da platis jos dostavu iz engleskog?

Mozes li mi slati kontakt od angleskog dilera?

Primoz
 
P

Primoz

Guest
onda se to ne isplati....
transport i nulti servis koji je ponavadi brezplatan... nic ne proftiras....
 
K

krx pozega

Guest
Ja bi jednog toga od 160ks...svejedno mi se crveni cijelo dvorište :D :D
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Ja bi jednog toga od 160ks...svejedno mi se crveni cijelo dvorište :D :D

Evo ja uskoro prodajem svog MF-a , jesi zainteresiran ? :D

DODANO :

Evo slika kako izgleda kada sam mu zamjenio kotače/proširio ga .
Sada je 2,70 m širok , širi za 12 cm od onoga Masseya 8470 što sam slao slike !
Sada može i u brdo :D

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e pa da,za brdo,još mu samo stavi one duple kotače sa rx-a..i ja dolazim u 'posjetu' kad se smrači... ;)
jel širi sad od forda?
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Kako stoji sa zakonom,mislim zobg sirine,do sada je bilo dozvoljeno do 2,6m,ali traktori rade i u transportu pa tako nekako spadaju u normalna vozila,da ih nebi trebalo uvrstit u neke specijalna vozila?Em su brzi,em teski,em siroki.
 
P

Primoz

Guest
kod nas trebas da stavis one kvadratne table (sa red and white crtama) moras da imas to montirano gore. Ali ne znam točno mislim da se radi od 265cm dalje. Morao bi da proverim. Kod vas nema toga?
 
R

Ratarko

Guest
Ne znam kako ide to sa zakonom , mislim do 3 metra da te policija na dira . Vadilica za repu je još šira od traktora i nisam imao problema . Ford je širi za 16 cm od Masseya i isto me ne diraju na cesti ...
 
B

Bobo

Guest
Ma ne znam da ce policija ista reci sve dok si izmedju sredisnje crte i dok ne gazis bankinu...

Jednom prilikom sam isao iz zagorja kuci i negdje na pola puta pod pratnjom ide OGROMAN JD kombajn sa hederom od nekih 5 metara sirine na sebi, a sto je najgore, za sobom vuce kolica. Desni tocak gazi bankinu samo sto kombajn ne upadne u jarak sa strane, a heder viri metar na moju stranu ceste i jos mi lik blica da se sklonim ?!?

Pa kad je vec imao kolica iza sebe, sto nije to cudo od hedera skinuo, i normalno se vozio... NE on je bio lijen. Zanima me sto bi bilo da je naki kamion naisao kako bi se onda prosli.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Moji kombajni široki su u tragu guma 3,5m, bez problema ih registriram. Zašto mislite da ćete imati problema s traktorom koji je širok 2,7m.
Bobo, i ja dok vozim kombajn blicam onima koji jure i neće se pomaknut, jer ja s teškim kombajnom moram se po bankini voziti. A na bankini ima svega, ni nevidiš, može se šasija polomiti. Lakše je s autom sekundu pristati, nego s velikim kombajnom. Nisi u pravu ako misliš da bi se kombajn trebao skloniti, jer moj vozač je imao prometnu nesreću i ispostavilo se da auto nije poštivao rotirku. Na kraju moj vozač nije bio kriv.
A dok se sretnem s autom zapadnih registarskih oznaka, obavezno mi stane na bankini, niti ne želi pretjecati.
 
P

Primoz

Guest
Evo tako ide, vsaj kod nas:

265cm moras da imas na svaki strani prikjljucka ili traktora kvadratne table (red and white crte)

306 ako se ne motim, smijes peljati po cesti, to velja samo za kmetijstvo i da ne trebas spremstva

a sta je nad 306 onda trebas da imas spredaj spremstvo

To je kod nas, a glede kvadratnih tabl( 30cm x30cm) mislim da znate sta mislim, drugace cem najti jednu fotku toga i staviti jo gore
 
B

Bobo

Guest
Da, ali je ovaj lik vukao kolica za sobom, a heder koji zauzima pola moje trake namontiran na kombajn... Takvima se ne micem, pa neka se on snalazi, kad je idiot... Moze mi do sutra blicati, ali ja imam pravo na svoju traku, osim ako se ne radi o policijskoj pratnji ili posebnom teretu. kombajner koji ima kolica za hered i ne koristi ih je sasvim druga pjesma. Ajde ako je kombajn neki manji, pa ako heder ne prelazi crtu, tolerira se da ne mora heder skidati na prometnicama, no ono sto sam ja dozivio NIKAKO.

Kako uopce moze izaci na magistralu s takvim kombajnom??

Ipak sam ja u pravu, a ne on. niti sam jurio, niti sam obilazi niti ista. A ljudi sa zapadnim tablicama staju, jer ne zele imati problema s autom u hrvatskoj i naganjavati se s osiguravajucim drustvima ovdje.
 
S

sapat

Guest
Zakon je zakon, treba ga poštivati... ali stavi se ti u ulogu kombajnera u špici vršidbe i zakačivaj i otkačivaj heder 5-6 puta na dan
 
B

Bobo

Guest
Ej, pa to je manje od 10 minuta posla...

Pa sto je onda vukao kolica za sobom, ako mu nije bila namjera kad-tad skinuti heder i vuci ga za sobom...
 
R

Ratarko

Guest
Primoz kaže:
Evo tako ide, vsaj kod nas:
265cm moras da imas na svaki strani prikjljucka ili traktora kvadratne table (red and white crte)
306 ako se ne motim, smijes peljati po cesti, to velja samo za kmetijstvo i da ne trebas spremstva
a sta je nad 306 onda trebas da imas spredaj spremstvo
To je kod nas, a glede kvadratnih tabl( 30cm x30cm) mislim da znate sta mislim, drugace cem najti jednu fotku toga i staviti jo gore

Misliš na ove table sa slike ?

Obrisan neispravan link.
 
R

ROKI

Guest
sapat kaže:
Zakon je zakon, treba ga poštivati... ali stavi se ti u ulogu kombajnera u špici vršidbe i zakačivaj i otkačivaj heder 5-6 puta na dan

Bajo totalno si upravu. Bobo kužim sve, ali treba imati razumjevanja i za to pogotovo za područja gdje su parcele male. Pito bi te ja jel bi ga ti skidao svaki put kad seliš sa njive na njivu nekih par km, a moraš danas ovršit recimo 10 njiva. Ma maunu bi ga skido svaki puta! ;) Popizdio bi već nakon dva-tri skidanja i kačenja.
 
S

sapat

Guest
možda mu nešta nije bilo ispravno, možda se taj kombajner osječao gore od tebe u toj situaciji, a i tvoje je da se kao vozač prilagodiš uvjetima na cesti
 
Na vrh