• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

B

Bobo

Guest
Cuj, toliki heder ne bi imao da mora vrsiti male parcele, jer je takav stroj neiskoristen, debelo neiskoristen...

Znam sa sigurnoscu da imam toliki kombajn i da sam na tako prometnom mijestu, da bih svakako skidao heder. No ne zivim na takvom podneblju, tako da takav kombajn niti ne moze uci u moje selo pa i da zeli ;)


Sto se tice neispravnosti: Sto ti mora biti pokvareno da heder ne mozes skinuti?? Pa imas jedan ili dva kardana i dvije kuke... Koja je to mudrost heder skinuti...

Pa cak je na ZMAJ kombajnima to jednostavno rijeseno, no oni nemaju kardan, nego remen...
 
S

sapat

Guest
pa da je bio zmaj, kladim se da bih odmah stao u stranu i još mu pljeskao :D :lol:

možda je išao uslužno vršti... ideš u krajnost.... na cesti se treba ponašati tolerantno i imati uza se punu torbu živaca
 
R

Ratarko

Guest
sapat kaže:
pa da je bio zmaj, kladim se da bih odmah stao u stranu i još mu pljeskao :D :lol:

Haha , pljeskao , :lol: dooobraaa :mrgreen:
 
R

ROKI

Guest
sapat kaže:
pa da je bio zmaj, kladim se da bih odmah stao u stranu i još mu pljeskao :D :lol:


Ne da bi pljeskao, mislim da bi mu otišao u kabinu objasnit kojekake ceremonije oko Zmaja! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
S

sapat

Guest
možda bi mu predložio da natko vuče kolica sa nekim imt-om :lol: :)
 
R

Ratarko

Guest
Daaaj , dosta je , navečerao sam se :lol: ne želim to sada kupiti sa tipkovnice :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
RATARKO, neznam da li si rekao jer nisam nigdje pronašao cijenu od tog novog frendovog Mf-a, kolika je cijena?
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
RATARKO, neznam da li si rekao jer nisam nigdje pronašao cijenu od tog novog frendovog Mf-a, kolika je cijena?

Možda na PM da ti javim :mrgreen:
Da li sjediš ?
Sjedi prvo ...
.
.
.
.

MF 8470 sa svim udvojenim kotačima - 122.000 + PDV
 
S

sapat

Guest
Ratarko kaže:
Daaaj , dosta je , navečerao sam se :lol: ne želim to sada kupiti sa tipkovnice :mrgreen:

Samo sam dobre volje, neželim nikog naljutiti... razervirao sam si mjesto za godišnji, pa ti je to sada euforija u mojoj glavi...

hebeš tipkovnicu, sada su bar đaba... samo oderi
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Da, ali je ovaj lik vukao kolica za sobom, a heder koji zauzima pola moje trake namontiran na kombajn... Takvima se ne micem, pa neka se on snalazi, kad je idiot... Moze mi do sutra blicati, ali ja imam pravo na svoju traku, osim ako se ne radi o policijskoj pratnji ili posebnom teretu. kombajner koji ima kolica za hered i ne koristi ih je sasvim druga pjesma. Ajde ako je kombajn neki manji, pa ako heder ne prelazi crtu, tolerira se da ne mora heder skidati na prometnicama, no ono sto sam ja dozivio NIKAKO.

Kako uopce moze izaci na magistralu s takvim kombajnom??

Ipak sam ja u pravu, a ne on. niti sam jurio, niti sam obilazi niti ista. A ljudi sa zapadnim tablicama staju, jer ne zele imati problema s autom u hrvatskoj i naganjavati se s osiguravajucim drustvima ovdje.

Vozio sam kombajn Fahr 1080 širok 3m gore po Austriji (oko 20 km iz jednog sela u drugo na utovar). Ljudi uopće nisu htjeli prestizat morao sam povremeno negdje stat. A isto su se makivali na bankinu, mada kombajn ne prelazi crtu. Razlika je u kulturi vozača. Zašto kod nas ima najviše nesreća?? Jer se nitko ne drži prometnih pravila!!! :?
 
P

Primoz

Guest
Ratarko kaže:
Primoz kaže:
Evo tako ide, vsaj kod nas:
265cm moras da imas na svaki strani prikjljucka ili traktora kvadratne table (red and white crte)
306 ako se ne motim, smijes peljati po cesti, to velja samo za kmetijstvo i da ne trebas spremstva
a sta je nad 306 onda trebas da imas spredaj spremstvo
To je kod nas, a glede kvadratnih tabl( 30cm x30cm) mislim da znate sta mislim, drugace cem najti jednu fotku toga i staviti jo gore

Misliš na ove table sa slike ?

Obrisan neispravan link.


Da ove su te table.... :)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Massey Ferguson 6470

Primoz kaže:
Evo jednog cenika kod nas u Sloveniji za model 6470

Standardna oprema:
-super comportna kabina sa 70db/A hrupnosti
-dynashift menjac sa sestinkami i samodejno izbiro prestav
-power control inverter
-telskopski stabilizatori
-elektronska hidravlika
-četiri izhodni hidravlicni ventili
-dvizna moc hidravlike 7100kg
-obratio kardana 540/1000
-upravljanje kardana od zunaj
-hitro vpenjanje na rokah
-zracno nastavljiov sedez sa naslonjacem za ruke
-teleskopska ogledala
-ura u kabini
-napeljava za radio i zvocnike sa antenom
-digitalna armatura
-rotacijska luc
-stiri radne luci od spreda i 2 zadaj
-avtomatski kramar priklop


KOMFORTNA OPREMA vsebuje standardna + :
-klima
-nastavljiv volan
-avtomatsko nastavljiv zracni sedez
-brisalec zadnjog stakla
-teleskopska ogledala
-sovoznikov sedez

CENA:
Sa standarnom opremom: 49.339EUR + DDV (20%)
sa komfort opremo: 52.617EUR + DDV (20%)

Dodatno:
Vzmetenje predne osovine: 3865EUR
Zracno vzmetenje kabine: 1364EUR

To sam ja dobio informativan predracun, moglo bi se zmeniti i za kakav skonto, ja nisam nista trazio.

Pozdrav iz Slovenije

Primoz

p.s.: pa ispricavam se jer ne govorim bas najbolje hrvatski ali mislim da cete razumjeti.


PRIMOZ
Sad sam se tek sjetio da sam ti ja dao link od našeg foruma.
 
P

Primoz

Guest
DA, puno ti hvala na tome...:)

Kad vec vidis vec precitas vec znas.... :)


Kako si drugace?

P.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Nema na čemu. Ja sam dobro. Drago mi je kad mogu nekome pomoći. :D :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Hehe, što kažete na ove gume :D :D

MF5952.jpg

MF5951.jpg
 
Z

zrine892

Guest
ma sta le to...to nije nista spram moje bicikle..lol...gdje si tu sliku nasao???
 
Na vrh