• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

R

Ratarko

Guest
Evo nam jedan novi model , serija 54... a krx tek kupio svoga a vidi ovog ljepotana ;)
Sliku sam drpio sa neta , psssst
eusa_shhh.gif


Obrisan neispravan link.
 
R

ROKI

Guest
Ratarko danas Josa (onaj što je oro sa Fendt-om kod mene) malo kazivamo o traktorima i kaže on da bi kupovo nešto preko 200 ks. Puca na Fendt-a vario, a ja mu kažem da bolje uzme JD 8-cu i da sjedi s mirom. Šta ti kažeš na to, jel, kao iskusni traktorista i vlasnik MF-a sa vario mjenjačem.? ;)
 
R

Ratarko

Guest
ROKI kaže:
Ratarko danas Josa (onaj što je oro sa Fendt-om kod mene) malo kazivamo o traktorima i kaže on da bi kupovo nešto preko 200 ks. Puca na Fendt-a vario, a ja mu kažem da bolje uzme JD 8-cu i da sjedi s mirom. Šta ti kažeš na to, jel, kao iskusni traktorista i vlasnik MF-a sa vario mjenjačem.? ;)

Koliko on radi zemlje ? Nisam mislio da ima takve potrebe ali ja ga ne poznajem dobro .
Ako može neka uzme Fendta ali u startu mora biti spreman na min. 20.000 € papreniju cijenu .
Mislim ako mu treba traktor od 200+ KS a ne treba mu vario mjenjač pod obavezno da bi mu bolji izbor bio JD 7830 .
Serija 8 je sasvim druga klasa , ja osobno za taj tim ne mogu igrati ... jasno ti je koji tu priključni uređaji trebaju da se traktor bar donekle iskoristi a i gubiš na drugoj strani ( velika težina , slabija okretnost... ) .
 
J

JOSIP.1

Guest
a je krasan s novom haubom 5400

ma ide ti prika 4 m sem po cesti kao vrag, znas da na cesti ide i kombajn s 4 m hederom bez problema.
upalis rotirku i da vidis kako se svi micu s ceste i po gasu.
bez problema.

a ti imas pentu sijacicu jelda, ja sam gledao pentu prije nego sto sam kupio ovu, ova aliante je iz temelja promjenjena, i ja sam dvoumio izmedju 3 i 4 m, ali mogu ti rec da nisam pogrijesio 4 m ima osjetno veci ucinak, al je bila i osjetno masnija od 3 m, ali i osjetno jeftinija od recimo amazone, a kvaliteta vrhunska.
isao je 12 na sat s ovim 150 ks jos nemam ovog varia, tjera ju bez problema, nisam se mogao nacudit koliko je jak preko kardana taj traktor, ali nemoze ju nosit nikako, kad smo kupili taj sem, sastavimo mi njega, zakvacimo, upalim traktor, dignem hidraulik- S PRAZNOM a prednji tockovi u zrak, a bogami i mi zinili sta smo to kupili, kak cemo s tim sijat, al onda smo sve prekvacili i presarafili da se kvaci 10-15 cm blize, + jos 200 kg utega naprijed i onda smo sijali, ali max 400 kg sjemena da mozes okrenit na kraju, al u biti smo taj sem i kupovali za taj 7495 jel smo znali vec da ce doc traktor koji ce ga nosit, tezak je 2,5 t prazan, a jos je i laksi od amazone ili kuhn.
to naravno 12 na sat na pjesku, al bez brige imam i ja zemlje gdje ide i 4,5 na sat, al opet brze nego sjetvospremacem pa pet puta tragom ugazit.
inace da mi je ovaj 6480 iz 74 serije sto smo mi i htjeli al dosla jesen a treba traktor pa daj kojeg imas on bi ga nosio bez problema jer je tonu tezi i ima jaci hidraulik, al sta ces.

nisam bas iz virovitice, vec jedno selo zrinj kraj granicnog prijelaza terezino polje ako netko zna, a otkud si ti kreso mozda se i znamo, znam ja skoro svu bandu poljoprivrednu s naseg kraja?

barigellia kod nas ima puno kod vas po slavoniji bas i ne, nisu losi, malo mi je sad spor dva reda da je makar tri, za veceg kombajna moras imat i vise ha da bi bio rentabilan, ajd necemo o kombajnima za repu, s njima si kod ove cjene vadjenja na nuli ili nesto malo zaradis ako nemas veci kvar, ak imas-pusiona. najradije bi platio vadjenje i onda ucjenjivat ove sto imaju kombajne da vade za 1000 kn/ha + prijevoz gratis, i jos bi se naslo bedaka koji bi isli.
97 god je barigelli, da mi je makar fahr 97 god jos bi bio ko novi, a ovo gov*o moras svake god nest popravljat.

joj fendt vario krasan, ali ono sta sam vec spomenio mf best buy, fendt 20% skuplji, i ja si nekad mislim da sam umjesto 74 uzeo 64 seiju, 20000 € u djep, za to sam mogao ljepo platit jednog talibana da ga 10 god vozi mjesto mene, i jos bi on vikao sto radim u dobrom traktoru, a ja ljepo sve 4 u zrak, al sad tu ide ona prica najbolje je sve kad ja to ljepo sam napravim, kakvi radnici....

to si prika dobro napisao, uzmu ljudi veliki traktor pa mu nemaju sta zakopcat, ne racunaju koliko su prikljucki skulji cim povecas kategoriju traktora, za taj tim bome ni ja nemogu igrat, ak imas 300 ha u tablama, onda da.

zahvaljujem na dobrodoslici svima.
 
R

robert

Guest
usput joso radi nekih 270-300ha,pa nema vremena za forum.popravio je fenda od 240ks,samo slabo to meni nes ide...
 
R

Ratarko

Guest
Kuda on sa novcima , kaži mu novog Fenda da si kupi a ne te trulje i onda za njih kupuje motore i slaže to... 8)
 
B

Bobo

Guest
Danas bio kod forumasa "oljasi" te malo s njim popricao s njim i poslikao traktor, kad on vec nece ;)

Slike su radjene ne brzinu, posto je vani brijao nezamislivo hladan vjetar, a i zurilo mi se na 100 drugih mijesta.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
J

JOSIP.1

Guest
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

evo ljudi, stigla mi je pila, par slika sam sad uslikao u garazi, al sve je blatno i prljavo, budem slikao jos u radu kad uhvatim vremena.
inace, ratarko (da ti ne odgovaram privatno) sto se tice repe 20 ha smo povadili, to smo za jedan dan posijali, isto kao i ti sijemo sve po repi a vadjenje ove god ide sporo, isto pretrpana secerana, a rad bi posijat makar 80 ha ove god, neznam kako cemo stici.

inace, traktor je ludnica, dosta je i velik i jak, taman smo pogodili s ovim plugom makar mi je bilo trta da mu nece bit velik, ali nije, vuce ga bez problema, jos ga rasirim skoro do kraja, i to na teskoj zemlji, a sta ce bit tek kad dodjem na pjesak.

samo da mi je dosao makar tjedan dana prije sezone da smo ga stigli bolje upoznat, ovak smo drugi dan isli orat a neznas nista, kompliciran je doboga, u biti nije, ali kad prvi put sjednes u njega je.

mozda mi se cini malo ipak previse te elektronike koju ne koristis, inace traktor ima sve sta smo trazili, u biti valjd se nist vise ni nemoze stavit na njega,a to sve je samo sminka ono sto stvarno vrijedi je super tiha kabina, odlican sic, automatska klima, sad, vario mjenjac je dobar ali i dalje je samo mjenjac , i dyna 6 bi obavljao posao isto tako, radar je dobar, ne ukopava se s plugom jer top link kvacim na prorez... bla bla bla

necu bit pesimistican, traktor je savrsen, sam mi se cini da sam mogao usparat 20000€ i radit u istim radnim uvjetima kao i sada samo kad bi mi bilo dosadno nebi mogao cackat po datatronicu i nebi imao jos hrpu nepotrebnih stvari, al nebi ni srce bilo na mjestu sto smo sparali, jel kad treba traktor kupit onda nema sparanja.

ono sto najvise vrijedi je snaga i ucinak koji ima, jer odradi mi oranje i sjetvu dok su mi drugi traktori u repi.
opet se ja raspisao.
 
R

Ratarko

Guest
Čestitam , traktor je pun pogodak :!:
Vidiš ti ideš i sa petom brazdom i kažeš da radi odlično a ljudi mi nisu vjerovali da je taj traktor toliko snažan kada sam im pričao .
Kotače si već zamjenio , vidim da je raširen ili je takav došao jer moje gume su bile uže od blatobrana ...ili si pak uzeo 710 zadnje gume ?

Na koju elektroniku si mislio kada si rekao da se ne koristi sva ?
Možda sada ne koristiš sve opcije koje nudi ali za mjesec dana hoćeš , samo da se prilagodiš i upoznaš ga .
Koliko imaš kilograma na prednjem utegu ?

Šteta što su slike tako male , da se barem bolje vidi iako sve znam ali opet , novo je novo :D

Daj pukni još koju sliku iz kabine da vidim finger tip ...to me zanima i možda uočim još koju razliku .
 
R

Ratarko

Guest
A kako sam zaboravan :oops: ...stvarno sam smotan.

JOSIP1 , da li traktorče ide 50 km/h ili 42 km/h kao moj .
Volio bih da tvoj ide 50 , to bi mi dalo nade da će i moj jednog dana toliko ići .
 
K

krx pozega

Guest
Josip 1 čestitam na kupovini i super je što si ga uzeo u Bizovcu ako se ne varam...
...fino ti to nama sve objasnio...taki sam i sam ;)
 
K

krx pozega

Guest
Ekipa Favorit stranica je u punoj funkciji i na hrvatskom jeziku....pa tko voli nek izvoli ;)
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Josip 1 čestitam na kupovini i super je što si ga uzeo u Bizovcu ako se ne varam...
...fino ti to nama sve objasnio...taki sam i sam ;)

Hehe , nije u Bizovcu nego od ... :idea:
 
B

Bobo

Guest
Dakle, upecali su jos jednog koji ce na forumu iznositi "pozitivna" iskustva sa nasim najboljim zastupnikom...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Josip1. čestitam na kupovini,,puno sreće s njim :mrgreen:
 
Na vrh