• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

R

Ratarko

Guest
Onda ništa , mislio sam da sam te vidio na sajmu jer jedan je mladić bio toliko nabrijan na moj traktor da je to čudo jedno :D
Nije se htio maknuti od njega , stalno ga je gledao i obilazio ...a ne , nije to bio bobo ;) :lol:

Traktor je na sajmjištu ostao do četvrtka kada mi je pukao film i otišao sam sam po njega , 200 km vožnjice traktorom .
 
B

Bobo

Guest
Ratarko kaže:
Onda ništa , mislio sam da sam te vidio na sajmu jer jedan je mladić bio toliko nabrijan na moj traktor da je to čudo jedno :D
Nije se htio maknuti od njega , stalno ga je gledao i obilazio ...a ne , nije to bio bobo ;) :lol:

Traktor je na sajmjištu ostao do četvrtka kada mi je pukao film i otišao sam sam po njega , 200 km vožnjice traktorom .

A bio je i bobo... ;)
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
možda će nekog zanimati[attachment=1:59ddf]ferguson.jpg[/attachment:59ddf][attachment=0:59ddf]ferguson0001.jpg[/attachment:59ddf]
 
R

Ratarko

Guest
JOSIP.1 kaže:
ej prika ratarko ocemo na utrke?

E čekaj malo ... sada me pališ na hladno pa ne kužim ?
Serviser mi kaža da moj traktor neće nikada ići 50 km/h , jednostavno ne može .
Zar tvoj ide ?
 
B

Bobo

Guest
Onda trazi povrat novca, ako si platio 50km/h mjenjac... ili bar neki popust za one utege
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Zašto nebi mogao? Zar nije samo stvar u softveru?
Kaže ne može i gotovo .
Ako JOSIP1 napravi da mu traktor ide 50 onda bi vjerojatno morao i moj .
Možda je već to riješio jer je dobar sa orom ?

Bobo kaže:
Onda trazi povrat novca, ako si platio 50km/h mjenjac... ili bar neki popust za one utege
Još se nadam bobo , još se nadam ...
 
O

oljasi

Guest
Ja koliko sam čuo, stvar je u mjenjaču.
Mislim da nemate isti mjenjač.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Vjerojatno je razlika u finalnom prijenosu, pa se neda ubrzati. No, ima to i dobrih strana, jer je sad vario manje opterećen.
 
B

Bobo

Guest
Samo malo...

Ako na 1300-1400 ide 40 na sat. kud onda nestaju oni silni okretaji do 2500Km/h... tu treba samo nesto "otkljucati" i ima da leti ko avion...

Ici ce taj i 60 km/h, ali ne na niskim okretajina, nego nesto visljim ;)
 
R

Ratarko

Guest
oljasi kaže:
Ja koliko sam čuo, stvar je u mjenjaču.
Mislim da nemate isti mjenjač.

Može biti . Spominju mi neku HEAVY DUTY vrstu mjenjača ...
Pri naručivanju traktora o tome nije bilo priče ali nije niti bitno jer sam naručio i platio verziju od 50 km/h koju mi nisu isporučili.

Bobo kaže:
Samo malo...

Ako na 1300-1400 ide 40 na sat. kud onda nestaju oni silni okretaji do 2500Km/h... tu treba samo nesto "otkljucati" i ima da leti ko avion...

Ici ce taj i 60 km/h, ali ne na niskim okretajina, nego nesto visljim ;)

Na 1360 okretaja ide 42 km/h koliko je maksimalno moguće odrediti na traktoru da ide .
Po mojem bi isto trebao ići malo više od 50 km/h što se postiže na 1700 okretaja što mu je neka vrsta EKO DIVE-a.
Tako ide kod frenda na novom Masseyu 8470 . Ide do 56 km/h na digitalnom pokazivaču .
 
J

JOSIP.1

Guest
napravio je serviser da ide oko 52 kmh ja nisam bio doma kad je bio, brat kaze da je isto na laptop ukucao sto i kod tebe, medjutim kod tebe je valjda izbacivao nekakve error kodove, a nas je prihvatio.
ide kao vrag sada.
 
R

Ratarko

Guest
Nije bilo error kodova kod mene nego je ona kockica gdje se upisuje max. brzina bila blago obojana i nije se moglo u nju pristupiti . Sva ostala polja za unos su bijele boje i lako se promjene po želji osim eto max. brzine.
 
R

Ratarko

Guest
zrine892 kaže:
ratarko el tvoj MF ima ogibljenu osovinu?

Već sam jednom rekao da je to serijska oprema , dakle ima .
 
B

Bubu

Guest
Hehe,kad smo vec kod brzine-kod mene u okolini ima IMT 533, koji ide 70 km/h. Pitate se kako. Svi znamo da 533 ima spori menjac a 560 isti takav brzi. Covek je samo stavio spojnicku osovinu od 560 na 533 i napravio brzi menjac a nazad nema usporivace i eto ti cele mudrosti. Taj traktor inace samo vuce jednu prikolicu sa radnicima ili sa specijama za prskanje..
 
Z

zrine892

Guest
kod mene ima jedan 540 koji skoro 40-45 km/h on vuče pokretnu pilanu...
 
B

Bubu

Guest
Pa dobro,to je njegova standardna brzina. Ali ne znam na kojim obrtajima,mislim da je na 2200-2400 o/min. Moj 577 ide 45 km/h na 2800 o/min :D
 
Na vrh