• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

K

krx pozega

Guest
Ja mislim da rujo ide i dosta preko pedeset...ja bih rekao čak bliže 60 nego pedeset...makar onaj 952 stricov...strašno je brz ali i ubojit :mrgreen: :mrgreen:...taj traktor jednostavno leti al čim pustiš gas nema ni skretanja :mrgreen: ... ..koliko sam auta samo zaobišo sa njim...samo zazuji
 
Z

zrine892

Guest
krx pozega kaže:
Ja mislim da rujo ide i dosta preko pedeset...ja bih rekao čak bliže 60 nego pedeset...makar onaj 952 stricov...strašno je brz ali i ubojit :mrgreen: :mrgreen:

a joj...a di je 3000 o/min...da dokraja probam otvoriti.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D :D
 
K

krx pozega

Guest
Ma to je živa atrakcija vozit...ja ga baš volim raspeglat nekih 20 km koliko ima asvalta od strica i nazad...bzzzzzzzzzzzz...pa onu između nogu gore...fzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz...najveća fora ovi šleperi što voze pijesak Velika-SB u koloni deru a rujo pokraj njih samo vidiš radio stanica radi.... :mrgreen: :mrgreen: ...ozbiljno....čak sam se bio spreman kladit da taj rujo ide i više od ovih naših brojki al neću zbog brdo skeptika i nevjernih na forumu..uglavnom to treba doživit...na njemu je isto čačkano po motoru al nebih ti znao koliko puni obrtaja uglavnom leeeeeeeetiiiiiiiiiiiiii.... ;).....onaki neskabasan...ravno samobojstvu...RUJO..he..he
 
Z

zrine892

Guest
hehehe...lol.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: e nećemo o rusu....sorry ne želim ratarku pokvariti raspoloženje...jer njego MF ide 42 km/h....hehehe :) :) ;)
 
K

krx pozega

Guest
Možda sam neupućen u problematiku ali nevidim u čemu je toliki problem između 40 i pedeset km/h...ozbiljno...moslim da takvi novi traktori tog kalibra i bolje da idu sporije...a rujo je rujo ...on spada u SF poljoprivredu ;) :mrgreen:
 
R

ROKI

Guest
Eee, ko nije tero Rusa nezna šta je brzina i lutrija! NAJBRŽI JE! :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Veliki su sigurnosni zahtjevi na 50 u odnosu na 40kmh. To ti je 25% veća brzina, 1.5 puta veća kinetička energija koju treba zaustaviti.
Neki od tehničkih zahtjeva suda: prednja osovina MORA biti ogibljena (zbog stabilnosti i upravljivosti), prikolice MORAJU imati dvokružno zr. kočenje (negdje sam pročital da čak i ABS, no nisam siguran), isključivo radijalne gume, zavarene felge i . Ukratko, više se ne radi o vozilu koje pripada traktorima, već više kamionima.

A ovo kaj se Ruseva tiče: to bi trebalo zabraniti (mislim, policija djelovati na onima već uvezenima) ne zbog moje zavisti, već zato kaj je to jako pogibeljno. Prije svega za vozača, a pogotovo za suučesnike na cesti. Jer koliko ja znam, ti traktori nemaju radijalne gume predviđene za tolike brzine, nemaju prednje kočnice, odnosno uopće nemaju kočnice dovoljno dobre za te brzine.
Najviše bi trebalo kazniti uvoznika, jer se takav traktor nebi smio homologirati, zapravo neznam kak se uopće homologira. Zapravo, čudno mi je da ih je uopće i moguće uvoziti, jer nisam siguran da imaju Euro II motore. Čak i Universal traktori su EuroII za naše tržište.
 
P

Picek

Guest
ZJ kaže:
Veliki su sigurnosni zahtjevi na 50 u odnosu na 40kmh. To ti je 25% veća brzina, 1.5 puta veća kinetička energija koju treba zaustaviti.
Neki od tehničkih zahtjeva suda: prednja osovina MORA biti ogibljena (zbog stabilnosti i upravljivosti), prikolice MORAJU imati dvokružno zr. kočenje (negdje sam pročital da čak i ABS, no nisam siguran), isključivo radijalne gume, zavarene felge i . Ukratko, više se ne radi o vozilu koje pripada traktorima, već više kamionima.
zj, naš zakon ti to ne poznaje.. jednostavno zakonskom regulativom to nije urađeno..
naš zakonodavac je toliko inteligentan da traktor u Hrvatskoj ne može ići više od 40 km/h..
na papiru.. praksa je druga stvar..
ali nismo jedini u europi kod kojih je tome tako, u EU je to uređeno ali van EU baš i nije.. divlji zapad..
 
B

Bubu

Guest
Inace u papirima za Rusa,recimo kao Zrinetov 892 pise da ide 34,3 km/h a on zapravo ide 50. Ali opet Zrine,probaj da izmeris sa vise kola brzinu. Mi smo drugarovom 892 merili brzinu sa nekim glupim autom,ne secam se i pokazao oko 52(1800-1850 o/min) a sada skoro mu ja merio mojom Ladom i kaze 45 koliko pokaze i moj traktor.. :D Samo sto bas nije bezbedno voziti Rusa tom brzinom ali sta je-tu je. Rusevi sa ravnim mostom su mnogo stabilniji i nizi (zadnji tockovi 34 cola a ne 38,a prednji 24 umesto 20) Ako hoces da ti Rus ide brze-skines Bosch pumpu i odneses kod bosiste da ti izvadi regulator od 1800 o/min i stavi regulator od 2200 o/min,odvrnes na bar 2400 i ici ce ti kao Fendt vario. P.S. Kupi vazdusne jastuke i ugradi,za svaki slucaj! :D :D :D
9 brza i PUN GAS
 
R

ROKI

Guest
Na Rusu imam i radijalne gume i zavarene felge, al imam i loše kočnice. :D Ovi sa zadnjim gumama 18,4-34, a prednjim 360/70-R24 su puno stabilniji od mog MTZ-892. Al to je osjećaj kad projuriš sa 50-55 km/h il kad nekog traktora obidješ. Kamioni i autobusi me teško obilaze. ;) Ali da nebi bilo da se nema nikakvih kočnica reću samo da imam Tehnostrojku DP1100 koja staje u MJESTU ako treba!
 
B

Bobo

Guest
ROKI kaže:
Na Rusu imam i radijalne gume i zavarene felge, al imam i loše kočnice. :D Ovi sa zadnjim gumama 18,4-34, a prednjim 360/70-R24 su puno stabilniji od mog MTZ-892. Al to je osjećaj kad projuriš sa 50-55 km/h il kad nekog traktora obidješ. Kamioni i autobusi me teško obilaze. ;) Ali da nebi bilo da se nema nikakvih kočnica reću samo da imam Tehnostrojku DP1100 koja staje u MJESTU ako treba!


Hehe, tehnostrojka stane, ali rujko ode... pazi da ne polomis poteznicu pri takvom kocenju ;)
 
R

ROKI

Guest
Ma nije to baš bukvalno tako jer ja na prikolici pored onog ventila sa 4 stupnja (puna, polupuna, prazna, raskačena) imam i ventil opterećenja kao na kamionskim prikolicama i kamionima. To znači da kako god ju uštimam bilo da meko koči ili jako (naglo) ona će tako kočiti koliko god tereta imala dakle od 0 t do 11t. Prava je to prikolica. Ma i Rus koči dobro (šalu na stranu) samo ga treba uštimat i napravit par caka na mehanimu za štelovanje kočnica. Bitno je da prikolica uvijek za dlaku ranije počne kočiti od traktora, tako da traktor "nepali" kočnice i "neguzi se" ispred nje. Kad se to sve složi teraj bajo, samo gas! ;)
 
B

Bubu

Guest
jel treba ja da se osecam prozvanim ili ZJ? :scratch :idea: :shock:
 
B

branko

Guest
evo vam sta tocno kaze zakon o sigurnosti prometa na cestama o traktorima

(1) Brzina kretanja vozila na cestama ograničava se:

1) na 80 km na sat – za teretne automobile najveće dopuštene mase do 7.500 kg, za autobuse, za autobuse s lakom prikolicom i za motorna vozila koja vuku prikolicu za stanovanje (kamp-prikolica),

2) na 70 km na sat – za autobuse kojima se organizirano prevoze djeca, za zglobne autobuse bez mjesta za stajanje, za teretne automobile čija je najveća dopuštena masa veća od 7.500 kg, za teretne automobile s priključnim vozilom i za vozila koja prevoze opasne tvari,

3) na 50 km na sat – za autobuse s priključnim vozilom za prijevoz osoba, autobuse koji osim ugrađenih sjedala imaju i mjesta za stajanje, teretne automobile kada u tovarnom sanduku prevoze osobe,

4) na 40 km na sat – za vozilo koje vuče drugo, neispravno vozilo i za traktore,

5) na 20 km na sat za turistički vlak.

(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, na autocestama brzina kretanja se ograničava za ova vozila:

1) na 100 km na sat – za autobuse najveće dopuštene mase veće od 10.000 kg, osim autobusa kojima se organizirano prevoze djeca,

2) na 85 km na sat – za teretne automobile čija je najveća dopuštena masa veća od 12.000 kg, osim vozila koja prevoze opasne tvari,

3) na 80 km na sat – za teretne automobile s priključnim vozilom.

(3) Kad upravljaju vozilima iz stavka 1. i 2. ovoga članka, vozači su se dužni držati brzina propisanih u stavku 1. i 2. i na cesti na kojoj je ovim Zakonom ili postavljenim prometnim znakom dopuštena veća brzina.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji za više od 10 km na sat prekorači brzinu limita vozila bez obzira na dopuštenu ili prometnim znakom ograničenu brzinu.

(5) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji do 10 km na sat prekorači brzinu limita vozila bez obzira na dopuštenu ili prometnim znakom ograničenu brzinu.
 
B

Bobo

Guest
Hehehe, jednom prilikom mi cajos puca laserom u traktor... Ja primjetio i nagazim na iber koliko ide, i sad da sam ikojim slucajem prekoracio brzinu, dobio bih kaznu?

Platio bih ju malo morgen, ne znam kako vasi policajci rade, ali nema sanse na ovom svijetu da bih u traktoru dobio/platio kaznu za prebrzu voznju. Imaju policajci i pametnijeg posla ;)
 
Z

zrine892

Guest
jaoooo meni...stvarno sam glup...nisam znao...nema veze...ionako je ograničenja u selima 50 km/h pa onda vozim do libera??!?!?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
zrine892 kaže:
neki nisu u pravu i neću o tome u ovoj temi....
A u čemu?
 
Na vrh