• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

J

JOSIP.1

Guest
kod ora sam uzeo sva tri komada, i nemogu reci da sam nezadovoljan s njima, nije mene nitko upecao, mogu iznositi samo cinjenice.
nisam se na temu ora htjeo uopce nadovezivati ali sada sam prozvan na to.
sto se tice servisa svjeze vjesti su da im od sada radi jos jedan serviser.
zapravo necu o tome, samo mogu reci da imam kod njih dobre povlastice koje sam dobio kao redovit kupac, ali o tome nemogu javno govoriti , to su privatne stvari koje nemoze ocekivati netko ko kupi traktor iz 44 serije ili neznam sta.
budimo realni oni su samo trgovci i to vrlo sposobni, koji prodaju dobru robu, i nikakav favorit tu nemoze konkurirati, tko su uopce oni?
jos jedna stvar, sto se tice ora, dao nam je traktor prije dvije jeseni (6480) bez kune s time da je uplatio ucesce 80000 kn umjesto nas, i to po cijeni traktora 50000 € +pdv za traktor koji je realno vrijedio blizu 60000+pdv, s tim da smo se dogovorili da mu ucesce platimo nakon isplate repe sto smo mi ispostovali, a radili smo s traktorom cijelu jesen.
sad nadjite vi meni trgovca koji ce vam to dat i skidam kapu, ja protiv njih nemogu nista reci, a ovim putem malo molim i vas da smirite emocije, jer tako nekoga javno blatiti, to se tako neradi.
neka se nitko ne nadje uvrijedjen.

sad tebi prika da odgovorim, ide 43 km/h ali pise u knjizi da je ta brzina elektronski ogranicena tako da se nadam da ce nakon servisa ici 50, makar da budem iskren ni to nije sporo obzirom da mi traktor neide u prijevoz a s plugom ili sijacicom ionako nesmijem brze od 30-ak na sat.

utega ima 12 kom naprijed s tim da ce mi donesti jos 2 kom koliko stane jer je sijacica teska, bogami i plug, + jos jedan uteg oko 265 kg sto ima dole prikvacen.
tockovi zadnji su 650 mislim da su pun pogodak, odma cim je stigao smo ih rasirili, i to zamjenili, a one distance izvukli van, nijedan traktor nisam poravnao unutarnju stranu tockova kako treba za oranje, jer bi zadnji tockovi bili presiroki, vec je kod zadnjih tockova razmak zeru uzi nego kod prednjih.

plu 5 br vario je stvarno idealan za njega, jer traktor je stvarno masivan i velik, tak da mu ni ne izgleda preveliko.

nema fingertip nego joystick, + jos one dvije sastrane su elektronske, sasvim dovoljno.
sta da jos napisem, neznam, jedino mi sad pokraj njega svaki traktor izgleda mali.

hvala svima na cestitkama.
 
R

Ratarko

Guest
@JOSIP1

Također ne bih ulazio duboko u problematiku sa orom ali dvije stvari ću napisati .

Prva : ne vidim da imaju servisera više , šesti dan prolazi a moj traktor je neispravan i dalje .
Druga : slažem se da su sposobni trgovci i stavio bi ih na prvo mjesto u HR pu tome pitanju ...ALI... ako su ti prodali traktor koji je min. 10.000 € skuplji od moga , zar te to barem malo ne sekira a jedan si od najboljih im mušterija ?
Dalje neću jer mi to nije glavna prokupacija u životu .

Traktor ti ide 42 km/h kažeš , ide i moj i oni to ne znaju napraviti da ide 50 , probali su nekoliko puta .
Dalje kažeš da sa traktorom ne smiješ ići brže od 30 km/h ... jesi probao ? Ja jesam :D ide on 42 km/h po makadamu i po zemljanom putu a plug odozada se samo nivelira ... nema udaraca i skakanja ... PROBAJ NEĆEŠ VJEROVATI DOK NE PROBAŠ ... što brže ideš to je mirniji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
@Josip1: Cuj, zar ti nije niti malo sumnjivo da dosta ljudi pljuje po ORU jer su nesposobni serviseri... Koliko dugo stoji onaj MF bez prednje osovine?!? I zasto toliko stoji? Zasto naknadno ugradjuju kompresore u traktore pod izlikom da orogonal kompresori koje MF isporucuje nisu kvalitetni?!? Zasto nisu popravili ono sto su pokvarili dok su ugradjivali kompresor? Zasto nisu covijeku mogli donijeti obocni filter goriva 79dana? Zasto im je trebala cijela vjecnost da zamijene semering u prednjem kotacu? Zasto nije dobio svu narucenu opremu u svom traktoru? Zasto nije dobio one filtere i besplatni potrosni materijal?Zasto mu na kraju spustaju slusalicu? To ti je zastupnik...

Ratarku mozes biti zahvalan sto ztraktor neces platiti vise, jer je on skinuo cijenu za neku ogromnu cifru ponudom iz Austrije.

Clan Krx pozega takodjer nije dobio svu narucenu opremu u traktoru, a jos uvijek ju nema. Klimu je cekao cijelo ljeto a od zracnog sjedala jos nista...

Takodjer jedan covijek ovdja (ne poznam ga, cuo sam price) je kupio neki top model MF-a sa doslovce full opremom. nije takodjer dobio zracno sjedalo, nije dobio prednji hidraulik niti kardan, nije dobio pol opreme...


Puno ti srece zelim, jer kako mi se cini da si ti jedini zadovoljan s njihovim "uslugama", ali dosta ljudi nije...

Znam da kad jednog dana budem isao po svoj novi MF, da sigurno necu tamo niti pogledati. Znam da je Favorid bar deset puta bolji po pitanju servisa i ostvarivanja prava po pitanju reklamacija i slicnog. Favorit takodjer isporucuje traktor s svom narucenom opremom i nema po njemu dodatnog sarafanja. Ako sto treba popraviti, dolaze u normalnim rokovima, jer traktor ne smije stajati. Koliko ce Ratarkov problem s kardanom trajati, to me zanima, ali mislim da ce biti popravljano onog dana kad on zavrsi sjetvu i kad mu kardan vise ne bude trebao do iduce sjetve...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
Ratarku mozes biti zahvalan sto ztraktor neces platiti vise, jer je on skinuo cijenu za neku ogromnu cifru ponudom iz Austrije.

Bobo ovdje moram malo reagirati .
Na žalost ( svih nas ) nisi u pravu .
Istina da sam si snizio cijenu traktora za puuuuno tisuća eura svojim odlaskom u Austriju ali sada vidim da mi JOSIP1 tu ništa ne može zahvaliti na tome :cry: Zašto , pitaš se ? Pa zato jer je čovjek platio upravo onu cijenu za traktor koju su mene tražili prije mog odlaska po predračun u Austriju ( dobro , mene su tražili još i malo više od toga što je JOSIP1 platio ...) .

Da objasnim onoliko koliko mogu .
Platio sam svoj traktor 854.000 kn a JOSIP1 894.000 kn .
Razlika od 40.000 kn je zastrašujuća ako se mene pita !
Dalje ... moj traktor ima prednji hidraulik i prednji kardan ( JOSIP1-ov nema ) što kod traktora od 200 KS košta uvijek oko 5.000 € i više , provjerite ako mi ne vjerujete , nemam ja tu što lagati i muljati . Postavljam se čisto neutralno , ništa ne želim postići ovim postom osim što govorim ono što znam , činjenice .

Dakle onih prvih 40.000 kn + 40.000 ( to je odokativna cijena prednjeg hidraulika i kradna , može biti i manja od toga , možda ?) = približno 80.000 kn veća nabavna cijena !

Još jedna potvrda mojih riječi da ja ORO odličan trgovac .
 
J

JOSIP.1

Guest
sto se tice cijene u cijeni traktora imam jedan bonus u visini makar 5000 € reci cu i sto, uski tockovi za 4370 , + kompresor, ratarko, neznam jeli ga ti imas, + elektro paket(zrzala pomicanje i odmagljivanje, sms)
i to ti je to, dobro mozda i malo skuplji, ali reci cemo da su i u globalu traktori poskupili.

bit cu potpuno otvoren, mozda ti traktor neide 50 bas zbog ovoga sto se pise na forumu, a ako moj prebace na 50 to ce se i potvrditi, ako ne onda je nesto drugo u pitanju.
ide on 40 s plugom, znam ja mf hidraulik koji je mozda i najsavrseniji dio traktora, ali nemogu ic punom brzinom zbog prometa da nekoga ne ubijem u prometu, lako po makadamu.
bas brat kaze da nije jedan novi serviser, nego dva, to su novosti od prije tj dana, i sigurno ce se to vidjeti na terenu.

sto se tice semering na kotacu ak bas nema servisera promjenimo sami u hodu, a bome i usparas para.

necu braniti nikoga, ali ja s njima nemam nikakvih problema, a nadam se da necu ni imat.
traktor je stigao sa dva dana zakasnjenja nego je trebao, a bome u lateranu su mi plug obecali zas 3 tj a stigao je za skoro 3 mjeseca, ali opet nema veze, bitno da je tu kad ga trebam, koji su trgovci dobri, nisu oni humanitarne ustanove.

jos jedna stvar, nemojte reci nesposobni serviseri, samo imaju puno traktora pa ih fali.

kod opreme ja sam na 6480 dobio gratis de luxe grijani sic koji je osjetno bolji od obicnog zracnog sica, i zracni ovjes kabine koji takodjer nije bio u cijeni.

taj sto nije dobio zracni sic sigurno je dobio top model traktora iz 54 serije, znaci mozda 5465 s dyna 4 mjenjacom, sad pretpostavljam, jer da je uzeo 64 seriju a nedaj boze 74 seriju dobio bi itekakav zracni sic, jer 54 serija je puno siromasnija, kabine na 54 seriji izvana izgleda isto kao i 64 seriji ali je daleko bucnija i neudobnija, kabina 64 serije izgleda jednako i iznutra i izvana kao na 74 seriji, ali bome nije ista, 74 serija ima ispod kabina 4 prsta izolacije, 64 serija 2 prsta, a 54 uopce nema izolaciju, koliko para toliko muzike. takodjer i dyna 4 mjenjac nije isti kao dyna 6 vozio sam ja i jednog i drugog.
 
R

Ratarko

Guest
JOSIP1 , na forumu pišem ono što sam doživio , ništa ne lažem i ne muljam .
Ako mi traktor ne ide 50 zbog toga a u kupoprodajnom ugovoru piše da ide 50 onda vaka čast ORI , vrlo profesionalno od njih.
Inače moj traktor ima kompresor i SMS i elekto-grijane retrovizore + prednji hidrulik sa kardanom i pripadajučim utegom .

Po asfaltu idem uvijek max. brzinom jer moj rotosem je 3 metra i idem kao i svako drugo vozilo po cesti a da ne govorim ako idem sa plugom , onda tek nema problema .

Semering i bilo što drugo ne smijem dirati sam jer je traktor pod garancijom a čekao sam na popravak 75 dana .
Sada već nekoliko dana čekam da se upristoje me nazvati i objasniti im zašto mi traktoru ne radi kardan , zašto ne sijem sa njim nego sa starim traktorom ali oni ne zovu . Barem da me nazovu i kažu čuj mi to ne možemo riješiti ali radimo na tome , malo se strpi , popraviti ćemo ti traktor za koji dan ...ništa , uvijek ja zovem njih iako obečaju drugačije.
Meni je prvom žao što ORO nema dovoljan broj sposobnih servisera , svaka čast Vladi ali on je rastrgan na sve strane ...ovaj tjedan ga nema u HR a to automatski znači da moj traktor nema apsolutno nikakvu šansu da bude popravljen dok se on ne vrati . Zašto se to mora lomiti preko mojih leđa , neka zaposle još ljudi .
 
K

krx pozega

Guest
Lako je ocrnit...istina...al za pohvalit čovjeka mora biti i vrijedan toga...a svaka čast tebi tj. njima ako sa tobom dobro rade baš mi je drago zbog...
Ja totalno razumijem kašnjenje ili nedolazak taman da su nesposobni za dolazak i popravak al izvaljat za opremu i reći da su zaboravili to naručit a uplaćena puna cijena ajd neka mi netko kaže gdje to ima...ajd
 
B

Bobo

Guest
Cuj, krx jos uvijek ceka zracni sic koji je nadoplatio, takodjer je dobio i klimu na traktoru, ali bez upravljacke jedinice = kao i da ju nema ;)

Ovaj drugi je uzeo (koliko znam) neki MF od oko 130ks prije nekih 5-6 godina i nije dobio pola opreme koju je narucio. Koliko znam da je odbio placati rate kredite, ave dok ne dobije sve sto je platio...

Sto se semeringa tice, ne smijes dirati nista dok je traktor pod garancijom, jer onda se naprave pametni (ne samo u ORU nego svugdje) da si sam prcka oi da garancija vise ne vrijedi... A sto se kasnjenja tice, ratarko je cekao traktor mjesecima, plus sto ej bio izlozen na sajmu i sto je tamo bio otkljucan. Dogovor nije bio takav. Dok smo bili na sajmu, pricali ispred traktora, neki dacki se nasrali u kabinu i upalili traktor, znaci, cak su im i kljuceve dali, a kraj njih nije bio nitko iz firme da nadgleda sto rade. Mogli su otkinuti neku rucku ili neki prekidac, a onda Ratarko neka ceka jos par mjeseci, jer su ovi nesposobni.

Koliko cujem da im servis u firmi izgleda kao stala, pa ljudi moji,,, ALO, pa to nema niti u Africi! To sto nemaju dovoljno ljudi, njihov problem, i ne smije se to lomiti preko ratarkovih ledja kako sam kaze.

A Josipe dragi, ono sto su na ratarkovom traktoru izgubili, kod tebe su namirili ;) Eto, odlicni trgovci...

Kao sto rekoh, kod njih necu nista kupovati, jer zivaca toliko nemam, a posao ne smije trpiti! Ako me itko pita za njih (cisto sumnjam) necu ih nikome preporuciti. Lose vijesti se daleko cuju, a tesko je to ispraviti kad jednom zaseres motiku...

Jos jednom ti zelim svu srecu s novim traktorom, jer si kod njih ocito ostavio hrpu novca, pa te postuju.
 
P

Picek

Guest
Bobo kaže:
Koliko znam da je odbio placati rate kredite, ave dok ne dobije sve sto je platio...
:roll:
pa nije kredit uzeo kod prodavača nego kod banke? a osim ako se nema buyback garancija takovom prodavaču koji će nekog prevariti za opremu traktora vjerojatno puca ona stvar hoće li kupac plaćati ili neće plaćati kredit banci :roll:
 
B

Bobo

Guest
Neka je fora bila da je banka valjda bila izostavljena iz toga... Briga banku ako ovaj ne placa, ona dodje zaplijeni traktor i sebe namiri. bar je to lako... To sam cuo usmenom predajom, pa ne znam niti koliko je istina. Ako su meni lagali i ja lazem vama :?
 
J

JOSIP.1

Guest
s bankama vise nema zajeb, jer ak dodjete na crnu listu nema vise kredita dugo godina.

necemo vise o oru nema svrhe, svatko ima svoje misljenje i svoja iskustva, eto moja iskustva su ipak vise manje pozitivna,
ti prika ratarko ipak moras razumit da je tvoj traktor prvi u hrvatskoj tog modela, i da se i serviseri na njemu jos uce, za 54 seriju kojih je vise, se nitko ne buni, imas i filtera i svega, normalno i da ga na sajmu svi hoce vidit, a ti bi branio, ko da djeci hoces zabranit bombone.

i ja sam bio u tvom traktoru na sajmu a neznam tko bi mi zabranio da ne vidim, imam i ja pravo vidit sta kupujem, a nisam nista potrgao.
 
R

Ratarko

Guest
Vidio sam te na sajmu , možda .
Jednom si došao i pitao da uđeš u traktor i nisu ti dali da jer sam ja bio odmah pokraj da bi ipak pola sata kasnije ušao kada mene nije bilo . :D
Jesi to bio ti , plavkastu boju kose imaš ???
 
B

Bobo

Guest
Cuj, Josipe, ako netko kupi traktor i kaze da ga ne smiju izlagati na sajmu, onda taj traktor ne ide na sajam... Dogovor je bio da traktor bude na sajmu, ali da bude zakljucan, sto nije bio... Eto, Ratarkov kolega ga je nazvao sa sajma iz kabine traktora i onda ih je Ratarko nazvao i rekao da ga odmah zakljucaju, sto je i bio. kad smo mi sutradan dosli, i dalje je bio zakljucan, covijek otisao po kljuceve, otvorio mi kabinu i zajedno smo bili tamo, izasli i pricali pred traktorom, i neki se decki odmah nagurali u kabinu i upalili traktor i prckali po njemu bez nadzora... Sreca sto je Ratarko mrtav-hladan rekao: "Sad bar znam da pali." Zamisli da su slucajno(ili namjerno) nesto pokidali, tko bi onda bio kriv?
 
R

Ratarko

Guest
Dobro bobo nije to bilo za glavu , nisu baš ljudi toliko zlobni da bi štetu pravili ali da je oro barem napisao na komadu papira da je prodano onda ipak ljudi drugačije gledaju na stroj koji već ima vlasnika . Duga stvar je što sam pola sata nakon toga došao i opet je bilo ljudi u traktoru i plalili su ga , znači nisu se pridržavali dogovora o zaključavanju . Zamisli da tvoj Ferrari bude izložen na sajmu i da svi u njega ulaze , malo je škakljivo najblaže rečeno a taj traktor je moj Ferrari niti manje niti više :D

Ma prelazim preko takvih stvari , nisam baš tolika piz.. ali kada mi ne servisiraju traktor po PS-u to mi je krivo a sve , SVE , obaveze prema njima sam ispunio , SVE ! Oni prema meni nisu hrpu toga odradili .
 
B

Bobo

Guest
Ako se mene pita, dobar traktor je bolji od najboljeg automobila, a odlican traktor nema konkurencije u svijetu automobila.
Tako i tvoj MF, uzeo bih ga prije nego bilo koji automobil na svijetu, jer mi traktor predstavlja veci gust nego auto.

Sto se tice tvojeg prelazenja preko nekih stvari, ti si "pre mekan" po tom pitanju i isti si ko moj stari. Ne zelis se nikome zemjeriti... Da ne bi ispao piz.. Ja nisam takav, i ja trazim ono sto je moje, kad mi vec ne daju. Ili milom ili silom!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
74 serija ima ispod kabina 4 prsta izolacije, 64 serija 2 prsta, a 54 uopce nema izolaciju, koliko para toliko muzike.

Pa zar je ta izolacija toliko skupa, da stave tu izolaciju u seriju 54 bila bi jedna od najtišith, ako ne i najtiša u klasi.
 
B

Bobo

Guest
Odes u "Pevec" ili neku slicnu trgovinu i kupis staklene vune i poguras ju u prazan prostor i vise nema buke...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Bobo kaže:
Odes u "Pevec" ili neku slicnu trgovinu i kupis staklene vune i poguras ju u prazan prostor i vise nema buke...
Tako je :D :D
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ratarko kaže:
Sada već nekoliko dana čekam da se upristoje me nazvati i objasniti im zašto mi traktoru ne radi kardan , zašto ne sijem sa njim nego sa starim traktorom ali oni ne zovu .
Sad razumijem onu temu o slami i paljenju traktora na sred njive. Nekako bih ja, da sam na tvom mjestu, imao zelju na sred njive zapaliti, ne traktor, nego nekoga iz te firme.
 
J

JOSIP.1

Guest
Sto se tice 54 serije, to je uistinu jedan od najboljit traktora u klasi, ali ne za brazdu kad ces ti sjedit od jutra do mraka u njemu, vec za medjurednu opremu, prskanje sijanje i sl.
svaka cast john deeru ali tek iznad 135 konja je on pravi, manji su drek, massey je tu najbolji izbor, moj 4370 je tek 500 kg tezi od zetora, a okretan ko vrag, zakon samo da mi dodju uski tockovi, a da ne kazem da i klimu ima, onda ti to ni malo ne smeta sto kabina nije bas tako izolirana, jer napredak je sa zetora npr preci na njega.
ima tu susjed malog new holanda 100 ks, motor 4 cilindra, nabrijan ide preko 3000 okretaja, kao auto, brzo ce se taj razletit, a nadoplatio hrpu opreme i izasao ga 50000€, a da je uzeo masseya, nista ne nedoplatit, samo klimu, za te poslove ti svaki mjenjac dobar, i el hidraulik, i dobijes ga za 30000€ + pdv, tu je 54 serija zakon.

nisi me mogao vidit prika na sajmu jer sam dosao dan nakon sto se zatvorio sajam.
moj niti jedan traktor nije dosao na sajam, a da je nebi mi smetalo nek ga gleda tko god hoce, kod nas se to mozda smatra malo i kao stvar prestiza.
potrgaju mi vise radnici u polju, cim ih pustim malo same, vec zovu da su nesto pokvarili.
 
Na vrh